Kadhdhoo Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Kadhdhoo Havalimanı Hakkında

Hint Okyanusu üzerinde 1200 adaya sahip Maldivler’in Kadhdhoo Adası’nda havayolu ulaşımını sağlayabilmek için ülkenin cumhurbaşkanı Maumoon Abdul Gayoom’un girişimleri ile 1982’de inşaatına başlanan Kadhdhoo Havalimanı, Birleşmiş Milletler’in ekonomik desteği sayesinde 1986 yılında hizmete açılabildi. Bölgesel uçuşların gerçekleştirildiği Kadhdhoo Havalimanı’nın geliştirilebilmesi için havalimanı 2012 yılında özel bir yönetime devredildi.

Kadhdhoo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kadhdhoo Havalimanı’ndan Kadhdhoo şehir merkezine yapacağınız ulaşımınızda deniz yoluyla ulaşım hizmeti veren feribot, hız botu, deniz uçağı veya taksisini tercih edebilirsiniz. Havalimanının kendi işletmesine bağlı olarak çalışan özel shuttle araçları bulunuyor. İster bu araçlarla isterseniz özel deniz taksileriyle şehre kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Bir adalar ülkesi olan Maldivler’in başkentten sonra en çok ziyaretçi alan şehirlerinin başında gelen Kadhdhoo’da karayolu ulaşımı yerine deniz yoluyla ulaşım kullanılıyor. Bu durum da trafik gibi sorunların önüne geçerek, turistleri ve yerli halkı büyük bir dertten kurtarıyor. Yüzölçümü bakımından da deniz yoluyla ulaşıma elverişli olan Kadhdhoo’da bir noktadan başka bir noktaya deniz botu, hız botu, safari araçları, deniz taksisi, feribot veya son derece modern ve hızlı deniz uçağı ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Deniz Botu

Başkentte bulunan Malé Havalimanı’ndan Kadhdhoo Havalimanı’na, daha sonra da Kadhdhoo şehir merkezine olan ulaşımlarınızda faydalanacağınız hız botları sizlere inanılmaz zaman kazandıracaktır. Kadhdhoo Havalimanı’ndan şehir merkezine hız botlarıyla ya da safari araçlarıyla kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Dhonis adını verdikleri bu hız botları, şehirde en çok tercih edilen ve en ekonomik ulaşım araçları arasında yer alıyor.

Deniz Uçağı

Maldivler’de şehir içi ulaşımın demirbaşlarından olan deniz uçakları ile eşsiz bir deneyimin yanı sıra ulaşımınızı trafiğe maruz kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Kadhdhoo’da deniz uçaklarının oldukça yaygın olması ve Kadhdhoo Havalimanı’nın deniz uçakları ile şehre ulaşım hizmeti vermesi, kenti ziyaret eden turistlere ve yerli halka büyük bir kolaylık sağlıyor.

Deniz uçağıyla ulaşım konusunda dünyada ilk sıralarda yer alan Maldivler’de ulaşım hizmeti veren deniz uçakları, oldukça gelişmiş. Kadhdhoo şehir merkezine deniz uçağıyla ulaşabilir ve seyahat sürenizi yarı yarıya kısaltabilirsiniz.

Deniz Taksi

Havalimanından Kadhdhoo şehir merkezine feribot veya hız botlarıyla ulaşabileceğiniz gibi; deniz taksilerle de kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Deniz taksiler hem şehir içinde hem de havalimanı terminal binası çıkışında çok sayıda bulunuyor. Kadhdhoo Havalimanı’ndan deniz taksiye binerek çok kısa bir süre içerisinde Kadhdhoo şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

05/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Kadhdhoo Havalimanı'na Ulaşım

Kadhdhoo şehir içinden Hulhule Adası’nda yer alan Kadhdhoo Havalimanı’na olan ulaşımlarınızda tercih edebileceğiniz birçok deniz ulaşım aracı bulunuyor; deniz taksi, deniz botu veya özel hız botu, deniz uçağı, feribot. Maldivler’in başkenti ve ana adası olan Malé’de yer alan Malé Havalimanı’ndan Kadhdhoo’ya özel feribot seferleri mevcut.

Deniz Botu

Deniz botu veya hız botu adını verdikleri ulaşım aracı, deniz taksilerden sonra en çok tercih edilen toplu ulaşım aracı. Şehrin neredeyse her noktasından bu hız botuna binerek Kadhdhoo Havalimanı’na güvenli ve hızlı bir şekilde gitmeniz muhtemel.

Deniz Uçağı

Kadhdhoo Havalimanı’na şehir içinden yapacağınız seyahatlerinizde son derece modern ve hızlı deniz uçağı ile giderek zamandan kar sağlayabilirsiniz. Deniz uçakları, diğer ulaşım araçları kadar sık bulunmasa da; şehrin belirli noktalarından Kadhdhoo Havalimanı’na gün içinde seferler düzenliyor.

Deniz Taksi

Kadhdhoo şehir merkezinden Kadhdhoo Havalimanı’na deniz taksilerle hem hızlı bir şekilde hem de uygun bir fiyata gitmeniz mümkün. Deniz taksiler şehirde en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında geliyor.

Havalimanı Bilgileri

Thaa Atoll’un çok yakınında yer alan Kadhdhoo Havalimanı, Maldivler’in başkentindeki Malé Havalimanı’na 160 km. uzaklıkta bulunuyor. Orta Maldivler bölümünün en geniş havalimanı olan Kadhdhoo Havalimanı, şehir merkezi olan Fonahoo’nun 3.7 km. kuzeydoğusunda yer alıyor.

Orta kapasitede bir havalimanı olan Kadhdoo Havalimanı, yolcularına havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren shuttle servislerini temin ediyor.

Huldhule Adası’nda bulunan Kadhdhoo Havalimanı’nda ücretsiz internet erişimi, sağlık merkezi, sigara içme alanı, ATM ve bankalar, kafe ve restoranlar, market, hediyelik eşya dükkanları, turist danışma ofisi vb. imkanlar mevcut.

05/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kadhdhoo Seyahat Rehberi
Kadhdhoo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
28ºC
28ºC
27ºC
28ºC
28ºC
31ºC
31ºC
30ºC
30ºC
31ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
6 saat 50 dk
Ankara
7 saat 20 dk
Antalya
7 saat 20 dk
Bodrum
7 saat 40 dk
Gaziantep
6 saat 40 dk
İstanbul
7 saat 40 dk
İzmir
7 saat 40 dk
Trabzon
6 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kadhdhoo Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kadhdhoo Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kadhdhoo Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi