Jizan Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Jizan Hakkında

Suudi Arabistan’ın en küçük eyaletlerinden biri olan Jazan Eyaleti’nin başkenti olan Jazan (Jizan veya Cizan), Kızıldeniz kıyısında yer alıyor ve önemli bir liman şehri. 100’den fazla adası ve dalış noktalarıyla ilgi çeken, deniz seviyesinden sadece 40 metre yükseklikte bulunan şehrin toplam nüfusu ise 100.000 civarında. Hareketli limanıyla önemli bir ticaret merkezi olan Jazan, aynı zamanda Suudi Arabistan’ın milyar dolarlık en önemli projelerine ev sahipliği yapıyor.

Suudi Arabistan'ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketi olan Saudi Aramco, şehirde 400.000 varil üretim yapabilen bir rafineri inşa etti. Ayrıca toplam değeri 3 milyar dolar olan bir alüminyum ergitme tesisinin de bulunduğu şehir, yenilenebilir enerji ve tarımsal kalkınma alanlarında da büyük gelişme gösterdi. Nüfusunun büyük bölümü Sünni ve Şii Müslümanlardan oluşan Jazan, 20. yüzyılın ilk dönemlerine kadar inci ve balıkçılık ile geçiniyordu. Günümüzde ülkenin denizcilik endüstrisi merkezlerinden biri haline gelen şehirde balıkçılık hala yaygın olarak yapılıyor.

Sıcak çöl ikliminin hakim olduğu Jazan şehrinde yıllık ortalama sıcaklıklar 30 derece civarında. Yıl boyunca sıcak havanın etkili olduğu şehirde kış aylarında bile sıcaklık en fazla 20 dereceye kadar düşüyor. Jazan’da nem oranı da özellikle yaz aylarında çok yüksek. Kıyıdan uzak iç bölümlerinde ise sık sık kum fırtınaları yaşanıyor. Jazan Limanı ve Jazan Regional Havalimanı ile dünyaya bağlanan şehre Suudi Arabistan’ın hemen her şehrinde uçak veya otobüsle ulaşmak mümkün.

Havalimanından Jizan Şehir Merkezine Ulaşım

Jazan Regional Havaalanı, Havalimanı Yolu üzerinde Prens Faysal bin Fahd Sokağı’nın hemen karşısında, şehir merkezine 10-15 kilometre uzaklıkta hizmet veriyor. Transfer servisleri, otobüsler, araba kiralama hizmetleri ve taksiler ile 15 dakikalık bir yolculukla Jazan Regional Havaalanı’ndan şehir merkezine ve Jazan Limanı’na ulaşmak mümkün.

Otobüsler

Havalimanının varış peronu karşısındaki duraklarından hareket eden şehir içi otobüsleriyle Jazan şehir merkezine, ana caddelere ve Jazan Limanı’na rahat bir yolculukla ulaşmak mümkün. Havalimanında hizmet veren her otobüs son derece modern ve klimalı.

Araç Kiralama

Suudi Arabistan havalimanlarında araç kiralama son derece yaygın bir uygulama ve Jazan Regional Havaalanı içinde de pek çok büyük uluslararası araç kiralama firmasının ofisi bulunuyor. Budget, Alwefaq, Theeb Taajeer Co., Trading Rent Acar Est. ve Mohammed Khaleel Al Obairi Rent A Car Est. gibi havalimanında ofisleri olan araç kiralama firmalardan rahatlıkla istediğiniz tarzda bir araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Transfer Servisleri

Havalimanından şehir merkezine gitmek için otellerin sunduğu transfer servislerinden faydalanabilirsiniz. Bu servisler genellikle ücretli ve Jazan şehrinin merkezi noktalarından geçiyor.

Taksi

Havalimanında 7 gün 24 saat modern ve lüks taksiler yolculara hizmet veriyor. Ülkede petrol ucuz olduğu için oldukça ekonomik fiyatlarla ulaşım hizmeti sunan taksilerle istediğiniz saatte Jazan Regional Havaalanı’ndan şehirde istediğiniz noktaya gitmeniz mümkün. Engelliler için özel araç, kalabalık gruplar için minivan veya fazla bagajı olan yolcular için özel araç gibi istekleri de havalimanı asistanlarına bildirebilirsiniz.

09 May 2021 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Jizan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Jizan varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Jizan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Jizan uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Jizan uçuşları Jizan Regional Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Jizan Alternatif Ulaşım
Para birimi