Hatay Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Hatay Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin en önemli turistik beldelerinden biri olan İskenderun’a sadece 45 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı, Antakya ilçesine de 25 km mesafede konumlanıyor. Hem iç hem de dış hat uçuşlarına açık olan havalimanı, 2015 senesinde 900 bine yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Hatay’ın iki popüler destinasyona yakın olması nedeniyle de çok sayıda yerli ve yabancı turistten büyük beğeni topluyor.

Hatay Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin hoşgörü şehri olarak tanımlanan Hatay, bilinen bir diğer adıyla Antakya’da ulaşım genellikle otobüs, minibüs ya da taksiyle sağlanır. Kent merkezinde pek çok yere yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Özellikle farklı dinlere ait kilise, cami gibi dini ve tarihi yapılar birbirine yakın.

Şehir içinde dar, hatta arabaların bile geçemeyeceği sokaklar var. Eski şehir kısımlarını yürüyerek gezebilirsiniz. Turistik bölgesi Harbiye’ye gitmek içinse otobüs ya da minibüsleri kullanabilirsiniz.

Havaş

Havaalanında uçakların iniş kalkış saatlerinde göre HAVAŞ servisleri bulunur. HAVAŞ servisiyle şehir merkezine rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından ayrılmanın en pratik yolu ise taksi tutmaktır. Gideceğiniz yeri söyleyip fiyat pazarlığı da yaparak taksi tutabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hatay Havalimanı içinde araç kiralama şirketleri bulunur. Önceden rezervasyon yapıp istediğiniz araç tipini kolayca seçebilirsiniz.

04/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Hatay Havalimanı'na Ulaşım

Türkiye’nin hoşgörü şehri olarak tanımlanan Hatay, bilinen bir diğer adıyla Antakya’da ulaşım genellikle otobüs, minibüs ya da taksiyle sağlanır.

Havaş

İç hat ve dış hat terminallerinin bulunduğu Hatay Havalimanı’na ulaşım HAVAŞ’ın servisleri tarafından da sağlanıyor. Servisler Atatürk Parkı karşısından yani şehir merkezinden kalkar. Havaş servisleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanıyor.

Taksi

Eğer daha kolay ve pratik bir yolculuk yapmak istiyorsanız, taksiyle havaalanına ulaşmak mümkün. Şehir içinde kolayca taksi bulabilirsiniz.

Araç kiralama

Hatay Havalimanı içinde araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunur. Kiralık araçlarınızı havaalanının içindeki ofise de bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Hatay Havalimanı, Hatay şehir merkezine 25 km uzaklıktadır. Hatay’ın diğer önemli ilçeleri İskenderun’a 45 km, Reyhanlı’ya ise 41 km uzaklığı vardır. 2008 yılında açılan havalimanı, aynı zamanda Hava Hudut Kapısı olarak da ilan edilmiş böylelikle yurt dışı uçuşlarına da açılmıştır.

İstanbul, Ankara gibi şehirlerin yanı sıra Kıbrıs’a da uçuşlar vardır. THY, Pegasus, Borajet gibi firmaların uçtuğu Hatay’dan aynı zamanda Almanya’nın Düsseldorf şehrine de direkt uçuş bulunur.

04/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Hatay Seyahat Rehberi
Hatay Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
6ºC
7ºC
3ºC
3ºC
3ºC
12ºC
14ºC
9ºC
10ºC
12ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
30 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 30 dk
Gaziantep
40 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
1 saat 10 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x