Hail Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hail Hakkında

Ha’il, Suudi Arabistan’ın kuzeybatısında yer alır. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 360 bindir. Bir tarım şehri olan Ha’il, Suudi Arabistan Krallığı’nın buğday üretiminin büyük bir yüzdesini karşılıyor. Ayrıca deve sütü üretimi için de önemli bir merkez olan Ha’il, vakti zamanında önemli kişilerin de beşiği olmuş bir yer. Hatim el Tai, Abdülaziz bin Mitab, Madawi Al-Rasheed, Mohamed Al-Deayea gibi Suudi Arabistan’ın önemli kişileri bu şehirde yaşamıştır.

Ha’il’de karasal iklim hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk geçiyor. Şehirde 32 bin kişiye eğitim veren Ha’il Üniversitesi bulunuyor. Üniversitenin şehir içinde çeşitli kampüsleri yer alıyor. Ha’il Bölge Havaalanı ile şehre ulaşmak mümkün oluyor. Barzan Pazar, Bahçe Mall, Barzan Sarayı, Qishiah Kalesi, Ha’il Müzesi ve Aja Palace gezilebilecek bazı noktalardır.

Pek çok eski bina, hurma bahçeleri ve bazı çok şaşırtıcı evler vardır. Otomobille kentin dışına çıktığınızda tepelere doğru yol alabiliyor ve orada harika manzaralar seyredebiliyorsunuz. Osmanlı hükümranlığı zamanından kalma kaleleri ve sarayları da görebilirsiniz. Bunların dışında çeşitli müzeler, kütüphane ve oditoryumlar bulunuyor ve buralardan Arap kültürü ve toplumu hakkında pek çok bilgi toplayabiliyorsunuz.

Havalimanından Hail Şehir Merkezine Ulaşım

Hail Havalimanı’nın şehir merkezine 10 km gibi yakın bir mesafede bulunmasından dolayı ulaşımınızı çok kısa bir süre içinde taksi veya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak sağlamanız mümkün.

Taksi

Hail Havalimanı terminalinden dışarı çıktığınızda rahatlıkla görebileceğiniz şehir taksileri mevcut. Bu taksilerin bir kısmı havalimanı bünyesinde hizmet veren taksiler; bir kısmı da özel şoförlü taksiler. Yaklaşık 10 kilometrelik bu yolculuğunuzu, taksi kullanarak sağlamak istiyorsanız eğer 12-16 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekecek. Hem konforlu hem de hızlı bir ulaşım için taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında araç kiralama firması bakımından çok fazla seçenek olmasa da aracınızı kiralayabileceğiniz birkaç yerli ve yabancı araç kiralama şirketi var. Bu şirketlerden birini seçerek, ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde daha uygun fiyatlar karşılığında aracınızı kiralayabiliyorsunuz. 10-15 dakika içerisinden havalimanından Hail şehir merkezine varmanız muhtemel.

31/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hail uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hail varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hail uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hail uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hail uçuşları Hail Havalimanı'na düzenleniyor.

Hail yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Hail 1 saat 30 dakika, Ankara-Hail 2 saat, Antalya-Hail 1 saat 50 dakika, Bodrum-Hail 2 saat, Gaziantep-Hail 1 saat 20 dakika, İstanbul-Hail 2 saat 20 dakika, İzmir-Hail 2 saat 10 dakika, Trabzon-Hail 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hail uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Hail uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Hail Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
25ºC
42ºC
Paz
Pzt
25ºC
42ºC
Pzt
Sal
25ºC
42ºC
Sal
Çar
28ºC
43ºC
Çar
Per
27ºC
42ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Hail Hakkında Daha Fazla
Hail Alternatif Ulaşım
Para birimi