Geita Uçak Bileti Ara

Geita Hakkında

Tanzanya’nın kuzeyinde bulunan Geita şehri, Victoria Gölü’nün güney kıyılarında yer alıyor. Alman sömürge tarihinden kalıntıları ile bilinen şehirde, yaklaşık 40 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Mwanza’nın 90 kilometre güneybatısında yer alan şehir, altın kaynağı olarak zengin olması nedeniyle diğer şehirlere göre daha fazla tanınıyor.

Şehirde Tanzanya’nın en büyük altın işletmesi olan Geita Altın Maden İşletmesi bulunuyor ve 1990’lı yıllardan itibaren şehirdeki yabancı yatırımcıların sayısı bu nedenle artıyor. Altın aramalarında kullanılan siyanür ve civa ise şehrin doğasına oldukça zarar veren faktörler arasında. Tanzanya nüfusunun üçte biri Müslümanlar ve Hıristiyanlardan oluşmakla birlikte geri kalanlar ise yerel inançlar ile yaşayanlardan oluşuyor.

Tropikal iklim görülen bölgenin yüksek rakımlı bölgelerinde sıcaklık değerleri yıl içerisinde 10 ile 20 derece arasında değişirken, geri kalan kısımlarında sıcaklık değeri çok nadiren 20 derecenin altına düşüyor. Yağış ise Mart-Mayıs ve Ekim-Aralık ayları arasında kendini gösteriyor.

Havalimanından Geita Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Geita uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Geita varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Geita uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Geita uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Geita uçuşları Geita Havalimanı'na düzenleniyor.

Para birimi