Gecitkale Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2019 Google
Gecitkale Havalimanı Hakkında

Geçitkale Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa kentinde bulunan bir havalimanıdır. 1974 yılında Kıbrıs Harekatı’ndan sonra bir süreliğine Türk ordusu tarafından askeri amaçlı kullanılan havalimanı, Ercan Uluslararası Havalimanı’nın onarıldığı dönem içinde yolcuların kullanımına sunuldu. 1980 yılında Ercan Uluslararası Havalimanı’na alternatif bir havalimanı olarak inşa edilen Geçitkale Havalimanı, 2000’li yılların başına kadar ticari uçuşlarda kullanıldı. Havalimanından geleceğe yönelik hava trafiğini artırmak amaçlı yeni şehirlere uçuş seferleri düzenlenmesi planlanıyor. 

 

 

Gecitkale Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Geçitkale Havalimanı’ndan yaklaşık 2,4 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşmak için taksileri kullanabilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Geçitkale Havalimanı ile şehir merkezi arasında 2,4 km gibi kısa bir mesafe olduğu için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Bu nedenle havalimanına vardığınızda taksiye binerek hem hızlı hem de konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Geçitkale Havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunduğu için araç kiralamak biraz pahalıya gelebilir, ancak şehirde uzun süre kalmayı planlıyorsanız, havalimanından kiraladığınız aracı seyahatiniz süresince de kullanabilirsiniz.

06/09/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Gecitkale Havalimanı'na Ulaşım

Der Verkehrsweg vom Stadtzentrum zum Flughafen Gecitkale

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Geçitkale Seyahat Rehberi
Geçitkale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
17ºC
18ºC
19ºC
17ºC
17ºC
27ºC
27ºC
26ºC
26ºC
24ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
40 dk
Ankara
1 saat
Antalya
1 saat
Bodrum
1 saat 10 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
1 saat 30 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x