Galway Uçak Bileti Ara

Galway Hakkında

İrlanda’daki Connacht ilinin merkezî kenti olan Galway şehri, aynı zamanda Galway ilçesinin de merkezi olma konumunda. İrlanda’nın batı kıyısında bulunan şehir, adını “Taşlık Yer” anlamına gelen Gaillimh Irmağı’ndan alıyor. Aynı zamanda şehir 14 tüccar aile tarafından kurulduğu için, takma isim olarak “Kabileler Şehri” de deniliyor. İrlanda Cumhuriyeti’nin üçüncü büyük şehri olan Galway’de, 2006 verilerine göre yaklaşık 71 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Yıl boyunca hafif nemli, ılıman ve değişken bir iklim görülen şehirde, sıcaklık değerleri 0 derecenin altına düşmemekle birlikte 30 derecenin üstüne de çıkmıyor.

Yıl boyunca sıklıkla yağışlı hava görülüyor. Yağışın en çok arttığı aylar Ekim ile Aralık ayları arası. Galay şehri, canlı yaşam tarzı, sayısız festivalleri, kutlamaları ve etkinlikleriyle, ''İrlanda’nın kültürel kalbi'' olarak biliniyor. Her yıl Kasım ayında Görsel Sanatlar Festivali’nin yanı sıra sayısız festival düzenleniyor. Şehirde görülebilecek yerler arasında; İspanyol Kemeri, Menlo Kalesi, Eglinton Kanalı gibi yerler sayılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Galway uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Galway varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Galway uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Galway uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Galway uçuşları Galway Havalimanı'na düzenleniyor.

Galway uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Galway uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Galway Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
10ºC
14ºC
Cmt
Paz
15ºC
25ºC
Paz
Pzt
12ºC
23ºC
Pzt
Sal
10ºC
18ºC
Sal
Çar
12ºC
16ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Galway Hakkında Daha Fazla
Galway Alternatif Ulaşım
Para birimi