Crotone Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Crotone Havalimanı Hakkında

İtalya’nın bölgesel bir havalimanı olan Crotone Havalimanı ‘Sant Anna Havalimanı’ olarak da biliniyor.  İtalya’nın güneyindeki Crotone kentine 15 kilometre mesafede bulunan havalimanı, Avrupa E-90 karayolununun hemen kıyısında konumlanıyor.

Küçük havalimanı iki katlı yolcu terminal binası ile 2000 metre uzunluğa, 45 metre genişliğe sahip tek bir pistten oluşuyor. Havalimanının apronu ise terminal binasının hemen önünde bulunan 4 otobüs biniş standıyla birlikte, Boeing 737-800 ölçeğinde orta büyüklükteki uçaklar için üç stant içeriyor. 

Terminalin giriş katı yolcu geliş-gidiş alanları, restoran, bar ve hediyelik eşya dükkanlarından oluşurken, üst katında ise yönetim ofisleri ve gümrüksüz alkol sigara alabileceğiniz mağazalar bulunuyor. Ayrıca ortalama 100 kişi alabilen bir konferans salonu, bölge sanatçılarının resimlerini görebileceğiniz bir sergi salonu, sağlık merkezi ve ücretsiz Wi-Fi gibi hizmetler de havalimanının sunduğu hizmetler arasında.

 M.Ö. 6. Yüzyılda evrenin kökenini bulmak için Crotone şehrine gelen Yunanlı filazof Pythagoras’a adanan havalimanına şehirden yerel otobüslerle de ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Özel araçla geldiğinizde park alanı bulma konusunda sorun yaşamayacağınız alanın eski terminal binası önündeki parklar ücretsizken, aktif olan yeni terminal binasının önündeki parklardan ücret alınıyor.

 

 

 

Crotone Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın İyon Denizi kıyısında bir tatil şehri olan Crotone’nin 15 kilometre güneyindeki havalimanından şehir merkezine araç kiralayarak veya taksiyle seyahat edebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını tercih etmek isteyenler için otobüsler sefer yapıyor.

Taksi

Crotone Havalimanı’nda taksilerin ücretlendirmeleri, şehrin merkezine ve uzak bölgelerine olmak üzere ikiye ayrılıyor. Terminal binası önünden 24 saat hizmet veren taksileri kullanacaksanız bu ücretlendirmeyi dikkate alabilir ve önceden pazarlık yapabilirsiniz.

Otobüs

Her gün yalnızca bir defa şehir merkezine giden otobüslerin hareket saatleri günlere göre farklılık gösteriyor. Ayrıca otobüsler belirlenen hareket saatinden 1 saat daha geç kalkma hakkına sahip. Bu sebepler göz önüne alındığında otobüs yolculuğu oldukça yorucu ve zahmetli olabilir.

Araç Kiralama

Avis ve Europcar, Crotone Havalimanı’nda yolculara kiralık araç temin edebilmek için 24 saat açık bulunuyor. Şehirde toplu taşımanın zayıf olması ve taksilerin pahalı olması nedeniyle araç kiralayarak seyahat etmek daha ekonomik olabilir.

22/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Crotone Havalimanı'na Ulaşım

Otobüs ve taksiler, şehirden havalimanına gitmek isteyen yolcular için faaliyetlerini sürdürüyor. Kiralık özel araçlar ise turistler ve şehir sakinleri tarafından rağbet görüyor.

Taksi

Crotone’de 24 saat çalışan taksilerin havalimanına gidişleri, maksimum 20 dakikanızı alıyor.

Otobüs

Romano Terminali’nden günde sadece 1 otobüs havalimanına gidiyor. Hareket saatleri farklılık gösterse de genelde otobüsler öğle saatlerinde kalkıyor. Otobüs ile havalimanına ulaşım 40 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ekonomik ve konforlu şekilde özel araç kiralamak isteyenler, internet vasıtasıyla kiralama firmalarından araç talep edebiliyor. Ayrıca kiralanan araçları havalimanı otoparkında yetkililere teslim edip depozitolarını alabiliyorlar.

Havalimanı Bilgileri

Crotone şehrindeki küçük ölçekli Crotone Havalimanı’nda tek katlı eski terminal binasının yanı sıra yeni yapılan çift katlı terminal binası da hizmet veriyor. Geniş park alanlarına sahip havalimanında eski terminal binası önündeki park alanı ücretsiz kullanılabilirken, yeni terminal binası önündeki park alanı ise ücretli olarak kullanılabiliyor.

Terminal binası içerisinde kablosuz internetin ücretsiz sunulmasının yanı sıra 100 kişiye kadar alabilen konferans odası bulunuyor. Acil durumlarda gidilebilecek bir sağlık merkezi olan terminalde kayıp eşyalarınız için özel kayıp eşya ofisine başvurabilirsiniz.

Havalimanında ayrıca resim gibi sanatsal aktiviteler için sergi alanı da bulunuyor. Terminal binasının ilk katında yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Which Bar ve Which Restoran’ın yanı sıra alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları var. Ayrıca ikinci kattaki dükkanlardan gazete, tütün ve alkol ürünleri de alabilirsiniz.

22/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Crotone Seyahat Rehberi
Crotone Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
15ºC
16ºC
19ºC
16ºC
15ºC
21ºC
22ºC
27ºC
25ºC
21ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat
Ankara
1 saat 40 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 50 dk
Gaziantep
2 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 10 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
2 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Crotone Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Crotone Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Crotone Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Crotone Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Crotone Havalimanı’na alternatif olarak Lamezia Terme Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi