Vincenzo Magliocco Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Vincenzo Magliocco Havalimanı Hakkında

Diğer bir adıyla Comiso Havalimanı adıyla bilinen Vincenzo Magliocco Havalimanı, İtalya’nın Sicilya Adası’nda hizmet veriyor. Comiso şehir merkezinin yakınlarındaki havalimanından sürekli ve mevsimlik uçuşlarla Avrupa’nın pek çok önemli şehrine seyahat etmek mümkün. Özellikle yaz aylarında Sicilya’ya gelen çok sayıda turist tarafından kullanılan havalimanından Londra Stansted Havalimanı’na uçabilirsiniz. Comiso Vincenzo Magliocco Havalimanı’ndan direkt ve aktarmalı olarak uçabileceğiniz destinasyonlar arasında ayrıca Roma, Frankfurt, Dublin, Malta, Düsseldorf, Torino ve Pisa sayılabilir.

Havalimanından ülke içinde ve dışında herhangi bir şehre seyahat ederken yanınıza pasaport, kimlik gibi belgelerinizi almayı unutmayın. Comiso Havalimanı’nda farklı boyutta bagajlarınız için uygun 10’dan fazla check-in alanı yer alıyor. Check-in işlemi genellikle uçuştan 40 dakika önce kapanıyor. Ayrıca check-in prosedürlerinin hava yolu şirketine ve destinasyona göre değişiklik gösterebileceğini aklınızda tutmanızda yarar var.

Comiso Vincenzo Magliocco Havalimanı ile şehir merkezi arasında çalışan otobüslerle pek çok noktaya seyahat etmek mümkün. Marina Di Ragusa, Punta Secca, Ragusa ve Vittoria otobüsle ulaşabileceğiniz noktalardan bazıları.

Comiso Havalimanı’nda çocuklu anne babalar ve hareket sınırı bulunan yolcular için özel alanlar bulunuyor. Üstelik Wi-FreeCom servisinden yararlanarak uçağınızı beklerken dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefonunuz veya tabletinizle internete bağlanabilirsiniz.

Vincenzo Magliocco Havalimanı’nda aracınızı ilk 15 dakika ücret ödemeden park edebilirsiniz. 15 dakikadan sonra ise park süresine bağlı olarak artan ücreti ödeyerek havalimanı otoparkından faydalanabilirsiniz. Sadece birkaç saat için otoparkı kullanabilir veya 1 hafta ve daha uzun süreyle otomobilinizi Comiso Havalimanı’nda bırakabilirsiniz.

Vincenzo Magliocco Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Comiso Havaalanı olarak da bilinen Vincenzo Magliocco Havaalanı şehir merkezinin yaklaşık 6 kilometre dışında yer alıyor. Havaalanından merkeze taksiler, kiralık araçlar ve diğer alternatif taşıtlarla yaklaşık 10 dakikada ulaşmak mümkün. Genellikle sabah saatlerinden akşama kadar hizmet veren otobüsler ise hem hızlı hem de oldukça uygun fiyatlı araçlardan. Havalimanından Brussels Airlines, Ryanair ve Alitalia Havayolları’nın seferleri ile seyahat edebilirsiniz.

Otobüs 

Comiso yakınlarında bulunan Vincenzo Magliocco Havaalanı’ndan Ragusa Ibla, Ragusa, Casuzze, Puanta Secca ve Marina di Ragusa gibi bölgelere otobüslerle kolayca seyahat edebilirsiniz. Otobüsler havalimanından sabah genellikle 10:30’dan itibaren çalışmaya başlıyor ve akşam geç saatlere kadar yolculara hizmet veriyor. Vincenzo Magliocco Havaalanı’ndan otobüsle merkeze gelmek isterseniz, terminalde bulunan danışmadan gideceğiniz yere en kolay ve hızlı ulaşım seçeneklerini öğrenebilirsiniz. 

Havalimanı Servisi 

Otobüslerden daha pahalı ancak taksilerden daha ucuz olan servislerle Comiso Havaalanı’ndan merkeze gelebilirsiniz. Ragusa’ya kadar olan servis yolculuğunu ücreti ortalama 40 euro. Servisleri 1 kişiden 4 kişiye kadar kullanabilir ve bu araçlarla 30 dakikayı aşmaya bir sürede merkezde olabilirsiniz.

Taksi 

Vincenzo Magliocco Havaalanı’nın önünde yer alan taksilerle de Comiso’ya ve çevre yerleşim bölgelerine hızlıca seyahat etme şansınız var. Taksiler genellikle özel servis araçlarından uygun fiyatlı olsa da otobüslerden daha pahalı. Taksi yolculuğu merkezde ulaşmak istediğiniz yere bağlı olarak 20-30 dakika arasında değişiyor.

Araç Kiralama 

Vincenzo Magliocco Havaalanı’nda yolculara sunulan bir diğer transfer alternatifi ise araç kiralama. Havaalanında Casper Rental ve Sicily by Car gibi kiralama firmalarını bulabilir, kısa veya uzun dönemli olarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Vincenzo Magliocco Havaalanı’nda araç kiralamak özellikle bölgeyi rahatça dolaşmak isteyen ziyaretçiler için ideal. Eğer sadece kısa bir süre kalmayı planlıyorsanız ve merkezde kalacaksanız, Comiso Havaalanı’nda taksi gibi diğer alternatif araçları da seçebilirsiniz.

24/12/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Vincenzo Magliocco Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden kısaca Comiso Havaalanı olarak adlandırılan Vincenzo Magliocco Havaalanı’na seyahat etmek için taksileri, servisleri ve kiralık araçları kullanabilirsiniz. Havaalanının merkeze uzaklığı yaklaşık 6 kilometre ve seçtiğiniz araca bağlı olarak 15-30 dakika arasında değişen sürede havalimanı terminalinde olabilirsiniz. Bölgede havalimanına yolculuk için tercih edilebilecek otobüsler aynı zamanda en uygun araçlar. Taksiler ve özel servisler ise daha pahalı ancak yolculara Vincenzo Magliocco Havaalanı’na gelirken çok daha pratik ve hızlı bir yolculuk fırsatı sunuyor.

Otobüs

Kent merkezinden Vincenzo Magliocco Havaalanı’na doğru gelen otobüsler genellikle sabah 10:30 ile akşam saatleri arasında yolcuların hizmetinde. Ragusa Ibla, Ragusa, Puanta Secca, Casuzze ve Marina di Ragusa gibi yerlerden geçerek havalimanına gelen otobüslerin ücretleri de önceliği ucuz araçlar olan yolcular için uygun. Otobüse bindiğinizde yaklaşık 30 dakikada kısaca Comiso Havaalanı olarak bilinen Vincenzo Magliocco Havaalanı’na gelebilirsiniz. Otobüsler merkezde bulunan duraklardan hareket ederek direkt olarak havalimanına geliyor. Eğer sabah çok erken veya gece geç saatte Vincenzo Magliocco Havaalanı’na yolculuk yapmanız gerekiyorsa, taksileri veya özel servisleri kullanabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Vincenzo Magliocco Havaalanı’na yapacağınız yolculukta dilerseniz havalimanı servislerinden yararlanabilirsiniz. Taksilerden daha ucuz olan bu araçların ücretleri genellikle 4 yolcuya kadar değişmiyor. Bu sayede servisleri birkaç yolcu birlikte kullandığınızda da uygun fiyata seyahat edebilirsiniz. Özel havalimanı servislerine rezervasyon yaptırdığınızda kent merkezinde bulunduğunuz yerden doğrudan bu araçlara binebilir ve Vincenzo Magliocco Havaalanı’nın terminaline yaklaşık 15-20 dakikada yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Taksi

Taksiler merkezden Vincenzo Magliocco Havaalanı’na yolculuk için servislerden daha uygun fiyatlı ancak otobüslerden pahalı araçlar arasında. Üstelik taksiler tüm ülkede olduğu gibi Comiso ve çevresinde fazla pahalı değil. Bu sayede taksiyle hızlı ve uygun fiyatlı bir yolculukla Vincenzo Magliocco Havaalanı’na yolculuğu tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Bölgede Sicily by Car ve Casper Rental gibi firmalar yolculara araç kiralama hizmeti sunuyor. Araç kiralama ücretleri fazla yüksek değil ve özellikle birkaç gün veya daha uzun süreli seyahatlerde araç kiralama rahatlıkla tercih edilebilir. Aracınızı merkezden kiraladıktan sonra Comiso Havaalanı adıyla da bilinen Vincenzo Magliocco Havaalanı’na yaklaşık 20 dakikada gelebilirsiniz. Araç kiralama havalimanına ulaşım için olduğu gibi bölgede bulunan doğal ve tarihi güzellikleri görmek için de son derece ideal. Vincenzo Magliocco Havaalanı’nda isterseniz aracınızı otoparkta bir süre park edebilir veya havalimanı terminalinde yer alan kiralama ofislerine teslim edebilir, sonrasında yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Kısaca Comiso Havaalanı olarak bilinen Vincenzo Magliocco Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havaalanı ve çevresinde yerel araç kiralama şirketlerinin ofisleri ile alışveriş yapılabilecek küçük mağazaları bulabilirsiniz. Vincenzo Magliocco Havaalanı’nın rahat bekleme salonunda uçağınızı beklerken büfelerden gazete ve dergi alışverişi yapabilirsiniz. Terminalde yer alan bilet satış ofisleri, çocuk bakım odaları ve danışma gibi alanlar daha rahat bir seyahat için yolculara sunuluyor.

Havalimanının otoparkı aracı ile gelen yolculara hem kısa hem de uzun süreli araç park edebilecekleri uygun bir alan sağlıyor. Havalimanı terminaline yürüme mesafesinde bulunan otopark iki bölüme ayrılıyor. A otoparkının ücretleri B otoparkına kıyasla daha uygun. 1 hafta veya daha uzun süreli olarak otoparkı kullanmayı düşünüyorsanız, otopark ücretlerini karşılaştırabilir ve aracınızı Vincenzo Magliocco Havaalanı’nda daha uygun fiyata park edebilirsiniz.

24/12/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Comiso Seyahat Rehberi
Comiso Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
10ºC
12ºC
14ºC
12ºC
11ºC
23ºC
24ºC
29ºC
29ºC
25ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 10 dk
Ankara
2 saat
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
2 saat 30 dk
İstanbul
1 saat 40 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
2 saat 40 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Vincenzo Magliocco Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Vincenzo Magliocco Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Vincenzo Magliocco Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Vincenzo Magliocco Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Vincenzo Magliocco Havalimanı’na alternatif olarak Fontanarossa Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi