Bursa - Eskişehir Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
195 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Eskişehir) 13°C / -3°C
Şu anda Eskişehir Yerel Saati
GMT +3

Bursa Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir. Buradan Ankara bağlantılı Türkiye’nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılır.

Ayrıca şehir içi ulaşımda BURULAŞ adı altında Bursaray, Burtram raylı sistemleri, otobüs ve İstanbul gibi yakın şehirlere deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksi gibi toplu ulaşım araçları bulunur. Şehir içinde tren ya da tramvay kullanılabilir.

Otobüs

Bursa kent merkezinden Ankara yolu üzerinden havaalanına ulaşan 80 nolu otobüs kullanılabilir. Otobüs saatleri çok sık değil. Bursa belediyesinin ulaşım sitesinden otobüs saatleri öğrenilebilir.

Dolmuş

Bursa Doğu Garajı’ndan kalkan dolmuşlara binerek de havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Bursa’nın hemen her semtinde taksi durakları bulunur. Taksi tutarak da havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz. Trafik saatlerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Havalimanı Bilgileri

Bursa Yenişehir Havalimanı, kent merkezine 50 km uzaklıkta Yunuseli semtinde ilk olarak askeri havalimanı olarak açılmış ardından kargo uçakları kullanmış. 2001 yılında ise sivil hava trafiğine açılmış.

Havaalanından Ankara ve yine Ankara aktarmalı Türkiye’nin başka şehirlerine ulaşım mümkün. Yurtdışında ise Almanya’nın Düsseldorf ve Kuveyt ile yine Kıbrıs Lefkoşa şehirlerine yurt dışı uçuşları mevcut. 2 milyon 250 bin kapasiteli havaalanı, 5600 metrekare üzerine inşa edilmiş.

25/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Eskişehir Şehir Merkezine Ulaşım

Kent ulaşımında önemli bir yere sahip olan Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri olmakla birlikte şehir merkezinden havalimanına girmek için de aynı araçları kullanabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve havalimanından şehir merkezine farklı ulaşım araçları ile gitmek mümkün. Taksiler başta olmak üzere, otobüs, tramvay ve araç kiralama gibi seçenekleriniz var.

Taksi

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden biri taksiler olabilir. Havalimanından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre bir miktar daha masraflı olan taksiler ile kısa sürede merkeze ulaşma avantajına sahipsiniz.

Estram

Estram adı verilen tramvay ile Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren tramvay, sizin için hem ekonomik hem konforlu bir seçenek olacak. Her gün sabah 6 ile akşam 12 arasında düzenlenen tramvay seferleri ile bekleme yapmadan istediğiniz yere gidebilirsiniz. Tramvaya Eskart adı verilen elektronik kart ile binebileceğiniz gibi nakit ödeme yaparak da binebilirsiniz.

Otobüs

Eskişehir’in belediye otobüslerini kullanarak da şehir merkezine gitmeniz mümkün. Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri olan şehir otobüslerine havalimanındaki otobüs duraklarından binebilirsiniz.

Tramvayda olduğu gibi otobüslere de Eskart adı verilen elektronik kartları kullanarak veya nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

21/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bursa-Eskişehir uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bursa-Eskişehir uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bursa-Eskişehir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bursa-Eskişehir uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Bursa-Eskişehir uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Yenişehir Havalimanı, varış için Anadolu Havalimanı kullanabilirsiniz.

Bursa-Eskişehir arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Bursa-Eskişehir arası uçuş mesafesi toplam 194 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 50 dakika sürüyor.

Bursa-Eskişehir uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Bursa-Eskişehir uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Eskişehir Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
-3ºC
13ºC
Cum
Cmt
0ºC
15ºC
Cmt
Paz
-3ºC
9ºC
Paz
Pzt
-2ºC
7ºC
Pzt
Sal
-5ºC
4ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Bursa - Eskişehir Alternatif Ulaşım
Para birimi