Bunia Uçak Bileti Ara

Bunia Hakkında

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Ituri bölgesi sınırları içerisinde yer alan Bunia, Lake Albert’in 30 km batısında; Ituri Ormanı’nın da 25 km doğusunda konumlanıyor. Lendu ve Hema arasında yer alan Bunia, Kongo Nehri havzasının kuzeydoğusundaki tropikal yağmur ormanı olan Ituri Ormanı’nda bulunuyor. Ituri Nehri ve Lake Albert başta olmak üzere daha pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Ituri Province, Uganda ve Güney Sudan’a da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

Büyük Rift Vadisi (Great Rift Valley) boyunca Toro ve Fort Portal'daki en yakın Uganda kasabalarına günübirlik gidebilirsiniz. Lagos-Mombasa otoyoluna da yakın bir mesafede konumlanan Bunia’nın 35 km güneybatısında ise meşhur Hoyo Dağı (Mount Hoyo) yer alıyor. Ekvator’un yaklaşık 170 km kuzeyinde yer alan Bunia’nın bir diğer ilginç özelliği de Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki en büyük üniversiteler olan University of Bunia (UNIBU) ve Université Shalom de Bunia’nın (USB) ev sahibi olması. Bunia’da yapılabilecek en popüler aktivitelerden biri de nehir turlarına katılmak. Ayrıca Kongo mutfağını keşfetmek için Bunia’nın en ünlü yeme içme mekanlarına gidebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bunia uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bunia varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bunia uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bunia uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bunia uçuşları Bunia Havalimanı'na düzenleniyor.

Bunia yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bunia 4 saat 50 dakika, Ankara-Bunia 5 saat 20 dakika, Antalya-Bunia 4 saat 50 dakika, Bodrum-Bunia 4 saat 50 dakika, Gaziantep-Bunia 5 saat, İstanbul-Bunia 5 saat 30 dakika, İzmir-Bunia 5 saat, Trabzon-Bunia 5 saat 30 dakika sürüyor.

Bunia uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Bunia uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Bunia Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
17ºC
27ºC
Per
Cum
18ºC
29ºC
Cum
Cmt
17ºC
30ºC
Cmt
Paz
17ºC
29ºC
Paz
Pzt
17ºC
28ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Bunia Hakkında Daha Fazla
Bunia Alternatif Ulaşım
Para birimi