Casale Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin için Seçtiğimiz Casale Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Casale Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Brindisi, İtalya’nın güneyinde, Puglia bölgesinde yer alan ve Brindisi Limanı’na ev sahipliği yapan bir kent. Bu şehri görmek isteyenler, şehrin içerisinde, merkeze yakınlarda bulunan Brindisi – Salento Havalimanı’na seyahat edebilirler.

Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 5 km’lik bir mesafede bulunuyor. Dolayısıyla yüklü valiz taşımayan yolcular, merkeze yürüyerek bile erişim sağlayabilirler. Bunun yanı sıra otobüslerden yararlanabilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanının gelen yolcu binasının hemen çıkışında otobüs terminalini görmek mümkün. Terminalin yanındaki ofisten otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. Havalimanından hareket eden üç adet otobüs hattı mevcut. Bu otobüsler şehir merkezi ve turistik anlamda popüler olan Lecce’nin yanı sıra, Foggia ve Bari havalimanlarına da sefer yapıyor. Havalimanı, şehir merkezine yakın da olsa, otobüsün çok sayıda istasyonda durması sebebiyle şehir merkezine otobüs ile seyahatiniz yarım saat kadar sürecektir.

Via Colombo istasyonunda inmeniz durumunda, şehir merkezinin güneybatı ucunda bulunan merkezi tren istasyonuna da yürüyerek ulaşım sağlamanız mümkün. Bu otobüs, gün içerisinde on beş dakika ila yarım saatlik aralıklarla sefer yapıyor ve 23:00’a kadar hizmet vermeyi sürdürüyor. Havalimanının bilgi ofisine uğrarsanız, orada otobüslerin detaylı hareket saatleri hakkında güncel bilgi edinebilirsiniz.

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksi durağından bineceğiniz araçlarla, gideceğiniz yere daha hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak serbest dolaşan taksilere dikkat etmeniz öneriliyor. Bu araçlarda daha düşük hizmet kalitesi ve daha yüksek ücretlendirme söz konusu olabiliyor. Yola çıkmadan önce, taksimetrenin çalıştırıldığını kontrol etmeyi unutmayın. Bazı taksilerde valiz taşıması için ekstra ücret talep edilebiliyor.

Araç Kiralama

Gelen yolcu salonunda bulunan Rent a Car ofislerine uğrayarak aracınızı kiralamanız mümkün. Alternatif olarak internetten rezervasyon yöntemi ile aracınızı önceden ayırtabilirsiniz.

25/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Casale Havalimanı'na Ulaşım

Brindisi Limanı’na ev sahipliği yapan Brindisi, İtalya’nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan bir şehir. Bu kente seyahat etmek isteyenler, şehir içerisinde, merkeze yakın bir mesafede yer alan Brindisi Salento Havalimanı’na uçuyorlar.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında yaklaşık olarak 5 km’lik bir mesafe var. Bu sebeple, eğer şehir merkezine yakınlardaysanız ve yanınızda yüklü bir valiz bulundurmuyorsanız havalimanına yürüyerek ulaşmanız bile mümkün. Alternatif olarak otobüse binebilir, araç kiralayabilir veya taksiyle seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına sefer yapan otobüsler, şehir içindeki birçok bölgeden geçiyorlar. Otobüse şehir merkezinden binebilir veya tren ile seyahat ettiyseniz merkezi tren istasyonunun yanındaki Via Colombo durağından aracı bulabilirsiniz. Ancak bu otobüsün çok fazla istasyonda durduğunu belirtmekte fayda var. Otobüs yolculuğunuz yaklaşık yarım saat kadar sürecektir.

Havalimanı otobüsleri, gün içerisinde on beş dakika veya yarım saatte bir hareket ediyor ve saat 23:00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra, turistler için son derece ilgi çekici olan Lecce bölgesinden ve Foggia ve Bari gibi komşu havalimanlarından Brindisi – Salento Havalimanı’na sefer yapan otobüsler de bulunuyor.

Taksi

Şehir içerisinde yer alan taksi duraklarından taksi tutabilir, havalimanına daha pratik ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak yoldan geçen taksilere binmeniz durumunda aracın yan bölmesinde kimlik numarası olduğunu kontrol etmeniz tavsiye ediliyor. Serbest dolaşan taksiler arasında daha düşük hizmet kalitesi sunan ve daha yüksek ücretlendirme talep edenler olabiliyor. Yolculuğunuza başlamadan önce taksimetrenin çalıştığına dikkat etmeyi unutmayın. Bazı taksilerde, valiz taşıması için ekstra ücret talep edilebiliyor.

Araç Kiralama

Şehir içerisinde bulunan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayarak da havalimanına seyahat edebilirsiniz. Dilerseniz, aracınızı internetten rezerve etmeniz de mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Oldukça küçük bir havalimanı olan Brindisi – Salento, tüm uçuş hizmetlerini tek bir terminal üzerinden sağlıyor. Bina içerisinde Wifi servisinden yararlanabileceğiniz özel bir alan bulunuyor. Bunun yanı sıra terminal içerisinde bir adet ATM, engelli yolculara özel hizmet imkanları, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak kafe, bar, restoran ve alışveriş mağazaları da mevcut.

24/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Brindisi Seyahat Rehberi
Brindisi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
16ºC
17ºC
16ºC
15ºC
15ºC
22ºC
27ºC
24ºC
23ºC
20ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 50 dk
Gaziantep
2 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
2 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Casale Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Casale Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Casale Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Casale Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Casale Havalimanı’na alternatif olarak Galatina Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi