Bratsk Uçak Bileti Ara

En Ucuz Bratsk Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bratsk Hakkında

Rusya Federasyonu'nun orta-doğu kesimindeki İrkutsk Oblastı'nda bulunan Bratsk şehri, Angara Nehri kıyısında, nehrin Oka Nehrin'e kavuştuğu yerin hemen aşağısında yer alıyor. Aynı zamanda Bratsk Bölgesi’nin yönetim merkezi olan bu şehir, 2010 yılı verilerine göre yaklaşık 247 bin kişilik bir nüfus barındırıyor.

Şehrin ekonomisi ise Rusya’nın en büyük alüminyum tesisleri, kereste fabrikaları ve kömür yakıtı enerji santraline dayanıyor.

Şehir ve çevresinde görülmesi gereken yerler; Bratsk Drama Tiyatrosu, Bratsk Hydroelectric Power Station, Angara Village Architectural and Ethnographic Müzesi, Tirlyama Puppet Tiyatrosu, Metallurg olarak sıralanabiliyor. Şehrin havalimanı (Bratsk Airport) ise AeroBratsk tarafından işletiliyor ve yarı arktik iklime sahip olan Bratsk’da, yıllık ortalama sıcaklık yaklaşık -2 santigrat derece olarak ölçülüyor.

Havalimanından Bratsk Şehir Merkezine Ulaşım

Rusya’nın önemli havalimanlarından birisi olan Bratsk Havalimanı, şehir merkezine 8 km. mesafede yer alıyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanından taksi, otobüs, troleybüs gibi seçeneklerin yanı sıra araç kiralanarak da şehir merkezine ulaşım sağlanıyor.

Otobüs

Havalimanı dışında bulunan otogardan binebileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otelinize en yakın güzergahta inebileceğiniz bu otobüsler ile kısa bir yolculuk sonrasında havalimanından şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Günlük veya aylık biletlerle bu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız.

Araç Kiralama

Bratsk Havalimanı'nda araç kiralayabileceğiniz birkaç ünlü firma bulunuyor. Bu firmalardan tercihinize göre seçeceğiniz araçlarla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Seyahatiniz öncesinde bir araç kiralama ofisinden destek alarak havalimanından şehir merkezine gerçekleşecek aktarma sorununu çözebilirsiniz.

Otel Servisleri

Bratsk şehir merkezinde bulunan oteller ziyaretçilerine havalimanı-şehir transferi aşamasında kolaylık sağlıyor. Belli bir ücret karşılığında sizi havalimanından alarak otelinize kadar götürüyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde oldukça uyguna gelen bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal.

Troleybüs

Çok uzun yıllardır kullanılan troleybüsler neredeyse şehrin simgesi durumunda. Diğer ulaşım araçları gibi troleybüsler havalimanından şehir merkezine yapılan yolculuklarda sıklıkla tercih ediliyor.

Taksi

Bratsk Havalimanı’ndan taksiye binerek şehir merkezine az bir ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Havalimanına yakın bir mesafede bulunan şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

21/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bratsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
-19ºC
-12ºC
Paz
Pzt
-19ºC
-14ºC
Pzt
Sal
-26ºC
-17ºC
Sal
Çar
-18ºC
-15ºC
Çar
Per
-9ºC
-9ºC
Per
Uçuş Süreleri
6s 30dk
6s 20dk
6s 50dk
7s 10dk
6s 20dk
6s 30dk
5s 50dk
Haritada Görüntüle
Bratsk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x