Bodaybo Uçak Bileti Ara

Bodaybo Hakkında

Rusya’nın güneydoğusunda bulunan Bodaybo, bağlı bulunduğu bölgenin yönetim merkezidir. Rusya’nın güneydoğusunda yer alan Bodaybo’da yıl boyu sıcaklıklar genellikle düşük seyreder. Yaz aylarında 20 derece civarına yükselse de Aralık sonundan Mart ortasına kadar -30 derecelere kadar düşen sıcaklık hem Bodaybo’nun hem de bölgenin yaşam koşullarında belirleyici faktör olmuştur. Bodaybo Nehri’nin kenarında kurulmuş şehirde sınırlı sayıda da olsa tarım ürünleri ve hayvancılık önemlidir. 2. Dünya Savaşı sırasında Rus askerlerinin bölgeye rahat transfer edilmesi amacıyla inşa edilen havaalanı bugün yakın çevrede bulunan şehirlere uçuşların düzenlendiği küçük bir ulaşım sahası konumundadır.

Bodaybo’ya ulaşmak için başkent Moskova’dan hareket eden aktarmalı seferleri tercih edebilirsiniz. Rusya’nın bir başka yakın merkezi Irkutsk’tan bölgeye doğrudan seferlerle ulaşabilir, iklim koşullarının şekillendirdiği bu küçük şehri keşfedebilirsiniz. Ziyaret için en uygun zamanın havaların yaşamı zorlaştıran etkisinin azaldığı Temmuz-Eylül dönemi olduğunu unutmayın.

Havalimanından Bodaybo Şehir Merkezine Ulaşım

Bodaybo Havalimanı, 4,2 km uzaklığındaki şehir merkezine gitmek isteyen yolcularına taksi, transfer vb. hizmetler sunuyor. Siz de hızlı ve pratik olsun diyorsanız, terminal dışında hazır bekleyen ve 7/24 ulaşım hizmeti veren taksileri tercih edebilirsiniz. “Konfor benim için her şeyden önce gelir.” diyenlerse Bodaybo Havalimanı’ndan araç kiralayabilir. Konaklayacağınız oteli önceden arayarak transfer hizmetlerinin olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Ayrıca Bodaybo Havalimanı’ndan Bodaybo şehir merkezine ulaşmak maksimum 7 dakika sürüyor.

Taksi

Bodaybo Havalimanı’na vardığınızda havalimanı taksilerinden birine binerek hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde Bodaybo şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 4,5 km’lik mesafeyi en kısa sürede kateden taksilerle ortalama 280-340 Rus Rublesi karşılığında Bodaybo şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Araç Kiralama

Bodaybo Havalimanı terminalinde hizmet veren çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama şirketi var. Bu şirketlerden bütçenize en uygun olanı seçerek ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanından uluslararası geçerliliği olan ehliyetiniz ve kiralama işlemi öncesinde yaptırdığınız ön rezervasyonunuzla birlikte dakikalar içinde teslim alacağınız araçla 8 dakikada Bodaybo şehir merkezine gidebilirsiniz. En hızlı rotayı kullanmak için Pervomayskaya ul., 58’ yolunu tercih edebilirsiniz.

21/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bodaybo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
5ºC
19ºC
Cmt
Paz
7ºC
23ºC
Paz
Pzt
10ºC
26ºC
Pzt
Sal
11ºC
24ºC
Sal
Çar
10ºC
21ºC
Çar
Uçuş Süreleri
7s 20dk
7s 20dk
7s 40dk
7s 20dk
7s 20dk
7s 50dk
6s 40dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Bodaybo Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x