Blagoveshchensk Uçak Bileti Ara

Blagoveshchensk Hakkında

Rusya’nın doğusunda, başkent Moskova’ya yaklaşık 8 bin kilometre uzaklıkta bulunan Blagoveşçensk, Amur Oblastı bölgesinin yönetim merkezi. Şehirde genel olarak karasal iklim hakimdir ve kışlar sert geçer. Bahar aylarında ısınmaya başlayan havalar yaz aylarında şehir ve çevresinin daha rahat gezilebileceği bir ortam sunar. Temmuz ve ağustos aylarında görülen en yüksek sıcaklıklar ise 22-23 dereceyi geçmez.

Bulunduğu bölgenin yönetim merkezi olan kentte halk genellikle ticaretle geçimini sağlar. Özellikle Çin ile yapılan sınır ticareti şehrin kalkınmasında önemli bir rol oynuyor. Trans-Sibirya karayolu ve demiryolu üzerinde bulunan şehrin küçük bir havalimanı ve Amur Nehri üzerine kurulmuş bir limanı da var.

Kentte görülmeye değer yerler arasında ise sakin ve huzurlu atmosferiyle dikkat çeken Amur Nehri ve çevresi, görkemli mimarisi ile şehre gelenlerin mutlaka görmek istediği yerlerin başında gelen Annuciation Katedrali, Pervomaiskiy Parkı ve Zafer Meydanı geliyor. Ayrıca geleneksel Rus gösteri ve oyunlarını izleyebileceğiniz birçok tiyatro ve gösteri merkezi de burada sizi bekliyor.

Havalimanından Blagoveshchensk Şehir Merkezine Ulaşım

Ignatyevo Havalimanı’ndan 20 km uzaklıktaki Blagoveschensk şehir merkezine gitmek için havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Ignatyevo Havalimanı’ndaki araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanmak. Daha pratik bir ulaşım yöntemi içinse Blagoveschensk şehrinde konaklayacağınız oteli arayarak transfer aracı talep edebilirsiniz. Ignatyevo Havalimanı’ndan Blagoveschensk şehir merkezine ulaşmak en fazla 30-35 dakika sürüyor.

Taksi

Ignatyevo Havalimanı geliş terminalinin hemen dışında havalimanı taksilerinin duraklarını görebilirsiniz. Günün her anı ulaşım hizmeti veren havalimanı taksileri ortalama 700-850 Rus Rublesi (40-50 TL) karşılığında Blagoveschensk şehir merkezine ulaştırıyor. Ignatyevo Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiyle yaklaşık 20 dakikada Blagoveschensk şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Özel bir taksi firması tercih edecekseniz eğer şehrin en popüler taksi şirketlerinden biri olan Zelenoglazoye Taxi (+74162388398) firmasını arayarak Ignatyevo Havalimanı’na taksi çağırabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ignatyevo Havalimanı’nda birçok yerli ve yabancı araç kiralama firmasının şubesi bulunuyor. Bu firmalardan dilediğinizi seçip, ön rezervasyon yaptırırsanız eğer uluslararası statüdeki ehliyetinizle birlikte aracınızı dakikalar için teslim alabilirsiniz. Ignatyevo Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla 20-25 dakikada Blagoveschensk şehir merkezine varabilirsiniz.

30/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Blagoveshchensk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
-1ºC
11ºC
Cmt
Paz
0ºC
6ºC
Paz
Pzt
0ºC
7ºC
Pzt
Sal
-3ºC
11ºC
Sal
Çar
2ºC
14ºC
Çar
Uçuş Süreleri
8s 50dk
8s 40dk
9s 10dk
9s 20dk
8s 40dk
8s 50dk
9s 20dk
Haritada Görüntüle
Blagoveshchensk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x