Beira Uçak Bileti Ara

Beira Hakkında

Sofala Eyaleti'nin başkenti Beira, Mozambik'in ikinci büyük şehri. Hala önemli bir liman kenti olan Beira'ya, bugün eskisine oranla daha az turist uğrasa da, Mozambik’in başka bir yüzünü keşfetmek için mutlaka görmelisiniz.

Beira’da ilk durağınız; kara ya da deniz yoluyla ulaşabileceğiniz Savanna Plajı olabilir, güzel bir gün geçirip, civardaki balık restoranlarında iyi bir yemek yiyebilirsiniz. Yüzmek için güzel noktalardan biri de Rio Maria Nehri olabilir ancak burada tesis olmadığını hatırlatalım. Macuti Plajı’na da bir gününüzü ayırabilir, Macuti Deniz Feneri önündeki eski gemi batığına dalış yapabilirsiniz. Gemi mezarlığı olarak bilinen Beira’nın kıyı şeridinin güneyinde yer alan batıkları ve gemi enkazlarını rehberli turlarla keşfedebilirsiniz.

Yerellerin çokça rağbet ettiği Sofala Eyaleti'ndeki Gorongosa Milli Parkı’na tam bir gününüzü ayırabilirsiniz. Çeşitli eko-sistemleri keşfedebilir, gerçek bir Afrika safarisi yapabilirsiniz. Beira’nın liman bölgesi çevresindeki sömürge döneminden kalma binalar arasında; görülmeye değer, eskisine sadık kalınarak restore edilmiş olan Casa Infante de Sagres yer alıyor. Burada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bir zamanlar “Afrika'nın Gururu” olarak anılan Grande Hotel Beira, eski dönemin lüksünü ve şaşaasını dış görünümünde hala taşıyor. Savaş döneminde tahrip olan yapı, bugün 2000’den fazla gecekonduya ev sahipliği yapan beton bir kabuğa dönüşmüş; fotoğraf tutkunları mutlaka değerlendirmeli. 

Portekiz mutfağının etkisini hissedeceğiniz Beira mutfağında, balık ve deniz mahsülleri ön plandadır. Çorbalar, deniz mahsülleriyle hazırlanan matapa pilav ve ulusal romlar tipo tintoyu mutlaka denemelisiniz. Tropik iklim etkisi altındaki Beira’ya seyahat için en uygun dönem, yağışların ve nem oranının nispeten az olduğu Nisan ve Ekim ayları arasındadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Beira uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Beira varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Beira uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Beira uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Beira uçuşları Beira Havalimanı'na düzenleniyor.

Beira uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Beira uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Beira Hakkında Daha Fazla
Beira Alternatif Ulaşım
Para birimi