Balti Uçak Bileti Ara

Balti Hakkında

Moldova’nın en büyük ikinci şehri Balti, ülkenin kuzeybatısında yer alır ve sözcük anlamı ‘‘balçık‘‘ demektir. Buluncuğu bölgenin en önemli sanayi, ticaret ve turizm merkezlerinden biri olan Balti’de görülecek çok sayıda tarihi yapı ve meydan vardır. Aynı zamanda çevresinde geniş üzüm bağları bulunan Balti’de şarap üretimi de önemlidir. İstanbul’dan Moldova’nın başkenti Kişinev’e direkt uçuşlar vardır. Daha sonra buradan kolayca Balti’ye ulaşabilirsiniz. Ülkenin iç kesimlerinde bulunan şehirde karasal iklim hakimdir ve özellikle kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Balti’yi gezmek için en uygun dönem ise ilkbahar ve yaz aylarıdır. Balti’de yapılacak en iyi leylerden biri de alışveriştir. Kent merkezinde yerel pazarlarda taze sebze ve meyveler bulabilir, şehre özel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Havalimanından Balti Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden sadece 15 km uzaklıktaki Balti Uluslararası Havalimanı’na vardığınızda tek toplu ulaşım aracı olan matruşka ya da taksi, transfer aracı gibi özel ulaşım araçlarından birine binebilirsiniz. Ortalama 20-25 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz.

Matruşka

Havalimanından şehre yapacağınız yolculukta faydalanabileceğiniz en hızlı toplu ulaşım aracı, şehir içinde de kullanımı yaygın olan dolmuş benzeri matruşkalar. Havalimanından binebileceğiniz line 14 güzergahındaki matruşkalar doğrudan Bali şehir merkezine ulaştırıyor. Toplam yolculuk süresi 25 dakika olan 14 numaralı matruşka, her 5 dakikada bir Balti Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenliyor.

Taksi

Konforlu ulaşımda tercih edebileceğiniz taksiler, sürekli olarak Balti Uluslararası Havalimanı terminali dışında hizmet veriyor. Siz de havalimanına indiğinizde taksiye binebilir ve 4-6 avro arasında bir ücret ödeyerek 20 dakikada Balti şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinden kiralayacağınız araçla Balti şehir merkezine ulaşmak 15-20 dakika sürüyor, ancak trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Havalimanından E583/M14 ve Strada Decebal yollarını kullanarak çok kolay bir şekilde Bali şehir içine gidebilirsiniz.

23/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Balti Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
2ºC
10ºC
Per
Cum
1ºC
10ºC
Cum
Cmt
1ºC
9ºC
Cmt
Paz
6ºC
12ºC
Paz
Pzt
1ºC
8ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 40dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x