Bali Uçak Bileti Ara

Bali Hakkında

Endonezya’nın dünya çapında ünlü tatil adasıdır. Küçük Sunda Adaları’nın batısında yer alır. Efsanelerde ‘Tanrılar Adası’ olarak tanımlanmıştır. Tarih ve kültür mirasıyla dolu gezinti alanları, tapınakları, geleneksel dansları, masajları, dağ yamaçları, pirinç tarlaları, tropikal doğası ve eşsiz plajları ile ‘turizm cenneti’ nitelemesini hakkıyla taşıyan adalardan birisidir. Dingin doğasının aksine Bali’nin tarihi çalkantılarla doludur. Adanın, ilk yerleşim birimi olarak kullanılması milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Çevredeki anakaralardan göç eden yerliler, adanın ilk sakinleri olarak bilinmektedir. M.S. 1. yüzyıldan itibaren Hint ve Çin kültürlerinin etkisiyle değişim yaşamaya başlayan Bali’nin, tarihteki ilk adı ‘Walidwipa’dır. 1343 yılından itibaren bölgedeki sömürge savaşlarına sahne olan Bali, 1597 tarihinden sonra Hollandalılar’ın sahneye çıkmasıyla yeni bir kaos ortamına sürüklenmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Japon imparatorluğu işgali, adadaki Agung Yanardağı’nın patlaması ve sonraki iç savaş dönemleri, Bali’nin tarihine damga vurmuştur. 1945 yılındaki bağımsızlık ve ardından ülkede yaşanan darbe dönemleri ise şehrin bugünkü kaderini belirlemiştir. Kent, son 20 yıldaki turizm atağı sayesinde refah düzeyine erişebilmiştir. Tropikal doğanın cezbedici sunumu, doğaya aykırı olmayan bir mimariyle turizmin hizmetine sunulmuştur. Ada, bugün dünyanın dört bir yanından turist ağırlamaktadır. Sayısız tapınak ve heykelin bulunduğu Bali’de, Hindu ritüellere ve ayinlere sıkça rastlanmaktadır. Günlük hayatın bir parçası olan bu ritüel ve ayinler, adanın mistik atmosferini oluşturmaktadır ve yabancı ziyaretçilerden oldukça fazla ilgi görmektedir. Uçurumun kenarındaki Uluwatu Tapınağı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jatiluwih Pirinç Tarlaları, denizdeki kayalıklarda yükselen Tanah Lot Tapınağı, ülkenin kutsal canlıları maymunların yaşam alanı Ubud Monkey Forest, plajı ve gece eğlenceleri en çok tercih edilen Kuta ve Nusa Dua, kukla tiyatroları ile ünlü Sanur bölgenin başlıca gezi merkezleridir. Bali, tropikal iklim etkisindedir.Adanın başkenti Denpasar’da bulunan Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı,şehrin 13 km. güneyindedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bali uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bali varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bali uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bali yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bali 12 saat, Ankara-Bali 12 saat 20 dakika, Antalya-Bali 12 saat 30 dakika, Bodrum-Bali 13 saat, Gaziantep-Bali 11 saat 50 dakika, İstanbul-Bali 12 saat 50 dakika, İzmir-Bali 13 saat, Trabzon-Bali 11 saat 40 dakika sürüyor.

Bali Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
24ºC
30ºC
Çar
Per
24ºC
31ºC
Per
Cum
24ºC
30ºC
Cum
Cmt
24ºC
30ºC
Cmt
Paz
24ºC
29ºC
Paz
Uçuş Süreleri
12s 20dk
12s 30dk
11s 50dk
12s 50dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Bali Hakkında Daha Fazla
Bali Alternatif Ulaşım
Para birimi