Bahreyn (Bahreyn) Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bahreyn (Bahreyn) Hakkında

Mutlak monarşi ile yönetilen ve otuza yakın küçük adadan oluşan Bahreyn, Basra Körfezi’nde yer almaktadır. Ekonomisi tamamen doğalgaz ve petrol üretimi üzerinden ilerlemektedir. Coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu nem oranı yıl boyunca oldukça yüksektir. Kış ayları diğer aylara nazaran biraz daha ılıman geçmektedir. Güneyinden esen rüzgarların etkisi altında kaldığı için oldukça kuru ve sıcak bir havaya sahiptir.

Bahreyn'de birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Nisan ayında düzenlenen Bahreyn Formula 1 Grand Prix çok sayıda turisti ülkeye çeker. Ayrıca Muharraq Yaz Festivali, Arap Mücevver Sergisi, Bahreyn Uluslar Arası Bahçe Panayırı, Bahreyn At yarışları ve Bahreyn Kitap Fuarı şehrin bir diğer önemli etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bahreyn’de, Ortadoğu Mutfağının yoğun etkisi görülür. Lübnan Mutfağına ait birçok geleneksel yemek burada öne çıkmaktadır. Ayrıca dünya mutfağından İtalyan, Japon ve Kore mutfaklarına ait çeşitli alternatifler restoran ve kafeler de sunulmaktadır.

Bahreyn'de bulunan alışveriş merkezleri gece geç saatlere kadar açık kalmaktadır. Araba kiralayarak rahatlıkla tüm şehri gezmek mümkündür. Bahreyn yakınlarında yer alan Bahreyn Uluslararası Havalimanı şehrin en önemli ulaşım merkezlerinden birisi olma özelliğine sahiptir.

Havalimanından Bahreyn (Bahreyn) Şehir Merkezine Ulaşım

Resmi adı Bahreyn Krallığı olan Bahreyn, Basra Körfezi’nde yer alan ve batısında Suudi Arabistan; güneydoğusunda Katar ile komşu olan bir ada ülkesidir. Bahreyn kelimesi Arapça’dan gelir ve anlamı ise “iki denizin arasında” demektir. Temelde 3 büyük adadan meydana gelen Bahreyn, turistik bir destinasyon olması açısından önemli bir yerleşim yeridir.

Bahreyn, geçiminin büyük bir kısmını petrol ve doğalgazdan sağladığı için ülke genelinde benzin oldukça ucuz. Bu nedenle yerli halkın büyük bir bölümü şahsi aracıyla ulaşımını sağlıyor. Bu yüzden de şehirde ulaşım için toplu taşıma araçları yok denecek kadar az.

Şehir içi ulaşımın büyük bir bölümünü otobüs ve minibüsler üstleniyor. Şehirde taksiyle ulaşım çok pahalı olduğundan şehri ziyaret edenlerin büyük bir kısmı da araç kiralama şirketlerini tercih ediyor. Havalimanından Bahreyn şehir merkezine araç kiralayarak ya da konaklayacağınız otelin transfer hizmetiyle gitmek mümkün.

Bahreyn Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma araçları otobüs, minibüs ve taksiler. Bunun dışında araç kiralama şirketlerinin çok sayıda olması, ziyaretçilere birden fazla fiyat seçeneği sunuyor. Şehre ulaşımda tercih edilebilecek otobüs ve minibüslerin dışında taksiler de alternatifler arasında. Pahalı olmalarına karşın birçok turist tarafından ilk aşamada kullanılabiliyor.

Otobüs

Bahreyn otobüsleri ile havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak çok rahat ve kolay. Birden çok farklı rotası bulunan otobüslerin 3 güzergahında da Bahreyn Havalimanı’nın durağı mevcut. Bu rotalardan birincisi olan Line 1 hattı (Muharraq-Hidd) güzergahında hizmet veren otobüd, havalimanından geçiyor. Durakları ise; Muharraq Terminal, Road 10, Muharraq Health Center, Bahreyn Club, Shaikh Khalifa Road, Bahreyn Havalimanı, Arad, Hidd Muharraq Terminal. Bu hattın bilet ücreti ise en güncel haliyle 0,20 Bahreyn Dinarı.

Bir diğeri olan Line 6 (Qalali-Muharraq) otobüs hattının durakları ise; Muharraq Terminal, Road 10 Tank Water, Muharraq Health Center, Bahreyn Havalimanı, Shaikh Khalifa Avenue, Muharraq Maternity Hospital (RF), Arados Roadi Aldaic, Samaheej, Qalali Muharraq Terminal. Bu otobüsün bilet ücreti de diğeriyle aynı; 0,20 dinar. Bahreyn otobüslerinin bilet ücretleri hat numaralarına göre değişiyor.

Son olarak da Muharraq-Circular adındaki Line 13 otobüs hattı var. Bu rotadaki duraklar ise; Muharraq Terminal, Estqlal School, Bahrain Club, Bahreyn Havalimanı, Muharraq Maternity Hospital (RF), Busaiteen, Muharraq Central Market, Muharraq Terminal. Bilet ücreti ise 0,20 Bahreyn Dinarı. 2 numaralı otobüsler ise Bahreyn Havalimanı’ndan direkt olarak başkent Manama'nın şehir merkezine gidiyor. Bahreyn şehir merkezinden geçen ve saatte bir kalkan 13 numaralı otobüse binerek Manama otobüs terminaline gidebilir ve oradan da her 20 dakikada bir kalkan X2, X3, X4 ya da X5 rotasındaki otobüslerden birine binebilirsiniz. Line 10, Line 11 ve Line 12 de direkt olarak havalimanına giden otobüs hatlarından diğerleri. Güzergahlarında ise Muharraq otobüs terminali var.

Minibüs

Bahreyn’de otobüslere kıyasla daha az tercih edilen minibüslerle de havalimanından şehre olan ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkün. Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında bekleyen minibüslere binerek yaklaşık 0,15 dinar gibi bir ücretle Bahreyn şehir merkezine gitmek çok rahat ve kolay. Geliş terminaline yaklaşık 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan otobüs duraklarının olduğu yerde bulunan minibüslerden şehre giden herhangi birine binerek, 15-20 dakikada ulaşımınızı sağlamak da çok kolay.

Taksi

Bahreyn taksicileri, gerçekte olan fiyattan çok daha fazlasını talep etme eğiliminde olduklarına dair bir üne sahipler. Bu yüzden havalimanından indiğinizde taksiye binerken şoförün taksimetreyi açıp açmadığından emin olun ve pazarlık yapmayı denemenizde fayda olduğunu unutmayın. Taksilerde gece ve gündüz tarifeleri uygulanıyor. Gündüz tarifesi 06.00-22.00 arası ve gece tarifesi ise 22.00 ile sabah 06.00 arası. Bahreyn Havalimanı çıkışında bekleyen taksi şoförleri, taksimetrelerini genelde 2 dinar ile açıyor. 6 km uzaklıktaki şehir merkezine taksiyle gitmek ise ortalama 2-4 dinar. Havalimanı taksilerini pahalı bulduysanız, www.bahtaxi.com ya da www.taxicc.com adreslerinden daha uygun fiyatlı taksiler bulmanız mümkün.

Araç Kiralama

Şehir içi ve havalimanından şehir merkezine ulaşımlarda otobüsler kadar sık tercih edilen ulaşım şekli şahsi otomobiller. Araç kiralama şirketinden ön rezervasyon yaptırarak aracınızın hazır bir şekilde sizi bekliyor olmasını sağlamanız olası.

Havalimanındaki başlıca araç kiralama şirketleri ve iletişim numaraları; Budget (+973 17321268), Europcar (+973 17321999), Hanco (+973 1732129), Hertz (+973 17321358), Avis (+973 17321239) ve Sixt (+973 36069908). Bu şirketlerinden esas ofisleri Bahreyn merkezde de bulunduğundan dönüşünüzde de aracınızı direkt havalimanına bırakarak uçuşunuza hazırlanmanız büyük rahatlık ve ayrıca zaman kazandırır. Bir aylık süre için küçük bir araba kiralamak yaklaşık olarak 150-170 dinar.

17 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bahreyn (Bahreyn) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bahreyn (Bahreyn) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bahreyn (Bahreyn) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bahreyn (Bahreyn) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bahreyn (Bahreyn) uçuşları Bahrain Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Bahreyn (Bahreyn) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bahreyn (Bahreyn) 2 saat 20 dakika, Ankara-Bahreyn (Bahreyn) 2 saat 40 dakika, Antalya-Bahreyn (Bahreyn) 2 saat 40 dakika, Bodrum-Bahreyn (Bahreyn) 3 saat, Gaziantep-Bahreyn (Bahreyn) 2 saat 10 dakika, İstanbul-Bahreyn (Bahreyn) 3 saat 10 dakika, İzmir-Bahreyn (Bahreyn) 3 saat 10 dakika, Trabzon-Bahreyn (Bahreyn) 2 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Bahreyn (Bahreyn) uçuşu düzenliyor?

Gulf Air İstanbul şehirlerinden direkt Bahreyn (Bahreyn) uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Bahreyn (Bahreyn) uçuşları düzenliyor.

Bahreyn (Bahreyn) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
32ºC
36ºC
Sal
Çar
32ºC
36ºC
Çar
Per
32ºC
36ºC
Per
Cum
32ºC
35ºC
Cum
Cmt
32ºC
35ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
2s 20dk
2s 40dk
2s 40dk
2s 10dk
3s 10dk
3s 10dk
2s 20dk
Haritada Görüntüle
Bahreyn (Bahreyn) Alternatif Ulaşım
Para birimi