Astrahan Uçak Bileti Ara

Astrahan Hakkında

Kurulduğu yıllardan itibaren bulunduğu bölgenin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Astrahan, Rusya Federasyonu’nun güneydoğusunda yer alır. Klasik Rus kültürünü çok iyi yansıtan şehirde görülmesi gereken yerlerin başında Korkunç İvan olarak da bilinen efsanevi Rus hükümdarının da yaşadığı bir kale olan Astrahan Kremlin ve bu kalenin bir parçası olan Uspensky Katedrali gelir.

Şehirde gezilip görülecek diğer yerler ise Devlet Tarih ve Mimari Müzesi ile Troitsky Katedrali’dir. Şehirde yapılabilecek bir diğer şeyse özellikle haftanın belirli günleri kurulan pazarlardan ve tazgahlardan alışveriş yapmaktır. Yeme içme konusunda da özellikle geleneksel Rus mutfağının en seçkin örneklerini sunan şehirde yenebilecek en lezzetli şeylerden biri de balıktır. Kentte yer alan birçok balık üretim çiftliği ve balık işleme tesisi de bunun göstergesidir.

Havalimanından Astrahan Şehir Merkezine Ulaşım

Rusya Federasyonu’nda bulunan Astakhan Oblastı’nın idari merkezi ve başkenti olan şehir, Volga Nehri’nin Hazar Denizi ile buluştuğu vadide yer alıyor. Astrakhan şehri irili ufaklı çok sayıda adadan oluşuyor ve otuzdan fazla köprü ile birbirine bağlanıyor. Bu fiziki yapısı ile de tam bir liman kenti özelliğine sahip. Ayrıca bölgesi için büyük bir sanayi kenti olduğu da söylenebilir.

Şehir özellikle karpuzuyla ünlü ve hasat zamanı eğlenceli bir festival düzenleniyor. Balık ve balıkçılık da Astrakhan için oldukça önemli. Nisan ayında düzenlenen balık festivali de dünyadan birçok meraklıyı bu şehre getiriyor. Sanat ve kültürel etkinlikler şehrin vazgeçilmez bir parçası.

Ayrıca çok sayıda üniversite ve yükseköğrenim kurumuna sahip şehir bir öğrenci kenti olarak da anılıyor. Şehre temmuz ve ağustos aylarında gidiyorsanız Volga Nehri’nde bulunan muhteşem güzellikteki Lotus Vadisi'ni de ziyaret edebilirsiniz. Çok sayıda köprünün ondan fazla adayı birbirine bağlamasıyla oluşan bu küçük şehrin merkezini yürüyerek gezmek son derece rahat. Öte yandan bisiklet kiralamak da oldukça tercih edilen bir yöntem.

Daha rahat bir şekilde şehri keşfetmek isterseniz özel turistik gezi otobüsleri ile rehber eşliğinde gezinizi yapabilirsiniz. Toplu taşıma için otobüsler kullanılıyor olsa da bu liman kentinde deniz ulaşım araçlarından faydalanmak da mümkün. Taksi ise şehir içerisinde rahatlıkla bulunuyor. Araçlarda taksimetre cihazı var ve gideceğiniz mesafeye göre ücretlendirme yapılıyor.

Astrakhan’dan Moskova’ya gitmek istiyorsanız mayıs ve eylül ayları arasında Astrakhan ile Moskova’yı birbirine bağlayan tren seferleri buunuyor. Yeterince vaktiniz varsa Volga Nehri üzerinden gemilerle Moskova’ya 10 günde ulaşabilir ve unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu yolculuğu kiraladığınız araçla yapmanız da mümkün.

Araç kiraladıysanız aşağı Volga taraflarına inerek Astrakhan’ın meşhur karpuz tarlalarına bir gezi yapabilir ve Karpuz Müzesi’ni gezebilirsiniz. Aynı gezi özel turistik otobüslerle de yapılıyor. Astrakhan Naromanovo Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı sağlayan herhangi bir toplu taşıma sistemi bulunmuyor. Taksi ve araç kiralama tercih edebileceğiniz ulaşım alternatifleri. Oteliniz bu hizmeti veriyorsa üçüncü bir seçenek olarak otelinizin havalimanı servisini de kullanabilirsiniz.

Trafiğin normal seyrinde aktığı zamanlarda havalimanından şehir merkezine yarım saatten önce ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanın çıkış kapısında taksi durağı bulunuyor ve 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Taksi ile havalimanından şehir merkezine son derece rahat ve konforlu bir şekilde ortalama 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından biriyle anlaşarak hem şehir merkezine ulaşımınızı hem de gezinizi kendinize özel ve konforlu bir hâle getirebilirsiniz. Astrakhan şehri her ne kadar küçük ve yürümeye ya da bisikletle keşfetmeye uygun olsa da adaları gezmek ya da karpuz tarlalarına gezi düzenlemek isteyenler için araç kiralama oldukça popüler bir alternatif. Araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine yaklaşık 25 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. P214 yolunu takip etmeniz gerekiyor.

Otel Servisleri

Her otelin olmasa da Astrakhan’da yer alan bazı konaklama merkezlerinin havalimanı servisleri bulunuyor. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde sizi havalimanında karşılayan bu özel araçlarla otelinize sorunsuz ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

28/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Astrahan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Astrahan varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Astrahan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Astrahan uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Astrahan uçuşları Astrakhan Havalimanı'na düzenleniyor.

Astrahan yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Astrahan 1 saat 50 dakika, Ankara-Astrahan 1 saat 40 dakika, Antalya-Astrahan 2 saat 10 dakika, Bodrum-Astrahan 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Astrahan 1 saat 40 dakika, İstanbul-Astrahan 2 saat, İzmir-Astrahan 2 saat 20 dakika, Trabzon-Astrahan 1 saat 40 dakika sürüyor.

Astrahan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
17ºC
24ºC
Per
Cum
10ºC
19ºC
Cum
Cmt
8ºC
22ºC
Cmt
Paz
8ºC
20ºC
Paz
Pzt
8ºC
23ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 40dk
2s 10dk
2s 30dk
1s 40dk
2s 20dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Astrahan Hakkında Daha Fazla
Astrahan Alternatif Ulaşım
Para birimi
x