Arkhangelsk Uçak Bileti Ara

Arkhangelsk Hakkında

Dünyanın yüzölçümü bakımından en büyük ülkesi Rusya’nın kuzeybatısında bulunan Arkhangelsk, ülkenin en önemli ticaret limanlarından biridir. Konumu nedeniyle yıl boyu soğuk havanın etkisi altında bulunan şehirde yaz aylarında hava biraz ılısa da çok ısınmaz. Kentte yaşayanlar genellikle ticaret ve eğitim gibi iş kolarında çalışır. Yaz aylarında ziyaret ederseniz daha rahat gezebileceğiniz şehirde görülmesi gereken yerlerin başında Malye Karely Açıkhava Müzesi, Lomonosov Tiyatrosu, Kenozerskiy Ulusal Parkı ve St. Nicholas Kilisesi gibi yapılar gelir.

Geniş park ve bahçelerin de bulunduğu şehre ilkbahar ve yaz aylarında giderseniz, buralarda dolaşabilir, genellikle sessiz ve sakin caddelerimde gezip alışveriş yapabilirsiniz. Tipik Rus yapılarıyla çevrili renkli şehirde fotoğraf gezileri ve günübirlik kent turlarına katılarak hem şehrin tarihini hem de yerel halkın yaşantısını daha yakından görebilirsiniz. Türkiye’den direkt seferler bulunmasa da Moskova ve St. Petersburg’a geldikten sonra aktarmalı olarak kente ulaşabilirsiniz.

Havalimanından Arkhangelsk Şehir Merkezine Ulaşım

Arhangelsk (Arkhangelsk), Rusya’nın kuzeybatı bölgesinin başkenti olarak bilinen bir kent. Arhangelsk’i görmek isteyenler, şehir içerisinde bulunan Talagi Havalimanı’na seyahat edebilirler. Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 12 km’lik bir mesafe bulunuyor. Şehir içerisine toplu taşıma hizmeti sağlansa da seferlerin seyrek olması sebebiyle araç bulmakta zorluk yaşanabiliyor. Bu sebeple taksi tutmak daha pratik bir seçenek. Havalimanında, araç kiralama hizmeti sunulmuyor.

Otobüs

153 numaralı otobüse binerek şehrin Severdovinsk, Karl Marx Sokağı, Tren istsasyonu ve Sovetskaya gibi birçok merkezi bölgesine ulaşım sağlamanız mümkün. Otobüs, gün içerisinde, 05:55, 12:00, 17:10 ve 22:20 saatlerinde sefer yapıyor.

Taksi

Havalimanında bulunan taksilerden yararlanarak şehir merkezine yaklaşık olarak on beş yirmi dakika içerisinde gitmeniz mümkün. Ancak havalimanı taksilerinin ücretleri, şehir içi taksilerine kıyasla neredeyse iki katı. Eğer Rusça biliyorsanız uçuşunuzdan önce telefon ile havalimanı dışarısından taksi ayırtmanız daha hesaplı olacaktır.

31/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Arkhangelsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
13ºC
22ºC
Cum
Cmt
15ºC
24ºC
Cmt
Paz
15ºC
25ºC
Paz
Pzt
15ºC
28ºC
Pzt
Sal
11ºC
23ºC
Sal
Uçuş Süreleri
3s 50dk
3s 20dk
3s 50dk
3s 50dk
3s 50dk
3s 20dk
3s 40dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Arkhangelsk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x