Falconara Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Falconara Havalimanı Hakkında

Falconara Hava Üssü olarak da geçen havalimanı hem sivil hem de askeri havacılık için kullanılıyor. Ancona şehrinin 9 kilometre kuzeyinde yer alan Falconara Marittima beldesine 3 kilometre uzaklıkta konumlanan Falconara Havalimanı, İtalya'nın başkenti Roma'ya ise yaklaşık 200 kilometre mesafede yer alıyor. II. Dünya Savaşı sırasında B-25 Mitchell Savaş Operasyonları için ABD Ordusu Hava Kuvvetleri Onikinci Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan askeri hava sahası, savaş sonrası sivil havacılık alanında hizmete açıldı. İstanbul ve diğer Avrupa şehirlerinden Falconara Havalimanı'na çok sayıda uçuş seferi düzenleniyor. Yolcular için neredeyse her şeyin düşünüldüğü Falconara Havalimanı’nda yeme içme alanları, alışveriş mağazaları, araç kiralama ofisleri, dinlenme alanları vb. imkanlar mevcut.

Falconara Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın Ancona şehri yakınlarında yolculara hizmet veren Ancona-Falconara Havalimanı aynı zamanda Marche Havalimanı olarak da biliniyor. Ülkenin ve Avrupa’nın pek çok noktasından şehre doğrudan uçuşların gerçekleştirildiği havalimanına indiğiniz zaman şehrin merkezine doğru yapacağınız seyahat oldukça kolay. Kentin merkezi yerlerinden sadece 18 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanından Ancona merkeze eğer varsa özel aracınızı kullanarak veya terminalden bir araç kiralayarak son derece hızlı bir yolculuğun ardından gelebilirsiniz.

Havalimanında yolcuları bekleyen diğer ulaşım alternatiflerinden bazıları ise tren, Aerobus otobüsleri ve taksiler. Merkeze gelirken önceliği hız olan yolcular Marche Havalimanı’nın önünden neredeyse her zaman kolaylıkla bulunabilecek taksilerden yararlanabilirler. Genellikle merkezde ulaşacağınız yere kadar aktarma gerektiren trenler ve otobüsler ise Ancona’da daha ekonomik bir şekilde seyahat etmek isteyen yolcuların öncelikli tercihleri arasında. 

Özel Araç  

Marche Havalimanı’ndan özel aracınızla kent merkezine oldukça hızlı ve keyifli bir seyahatin ardından gelmeniz mümkün. Bunun için havalimanından aracınızla çıkış yapmalı ve A14 otoyolunu takip etmelisiniz. Yol boyunca Ancona yönlendirmelerini izlediğinizde kısa bir sürede kent merkezinin popüler noktalarında olabilirsiniz. Kısa bir süre havalimanında beklemeniz ve daha sonra şehrin merkezine seyahat etmeniz gerekiyorsa, bunun için uygun alanları da havalimanında bulabilirsiniz.

Tren 

Ancona Havalimanı’nın hemen yakınında yer alan Castelferretti istasyonuna doğrudan bağlantısı var. Bu sayede havalimanından Ancona şehir merkezine ulaştıracak trenlere binmek için direkt istasyona gelebilirsiniz. Ancona’da bulunan tren istasyonuna ulaştığınızda ise İtalya’nın ve Avrupa’nın pek çok noktasına buradan trenlerle yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Havalimanından Ancona’ya hareket eden trenlerin saatlerini internet üzerinden öğrenebilir ve buna göre seyahat planınızı oluşturabilirsiniz. 

Otobüs

Diğer bir adıyla Marche Havalimanı olarak anılan Ancona Falconara Havalimanı’ndan sabah 07:00’den akşam saat: 22:30’a kadar hareket eden Rafaello Aerobus otobüsleriyle merkeze yolculuk aynı zamanda hızlı ve ekonomik bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Otobüsle Falconara’ya 3 euro ve Ancona’ya 5 euro ödeyerek seyahat edebilirsiniz. Hem Ancona’ya hem de Falconara’ya giden otobüsler için biletinizi otobüse bindiğinizde satın alabilir, otobüslerle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız havalimanında yer alan danışma masalarıyla görüşebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı önünde neredeyse her an hazır bulunabilen beyaz renkli havalimanı taksilerini kullanarak hem Ancona’nın merkezine hem de dilediğiniz diğer noktalara kolayca yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanı taksileriyle telefonla görüşerek bilgi almak isterseniz +39 071 918221 numaralı telefonu arayabilir, Marche Havalimanı’ndan diğer noktalara yolcuları taşıyan taksilerle ilgili bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralayabileceğiniz AUTOEUROPA, AVIS, EUROPCAR, HERTZ ve SIXT gibi pek çok alternatif var. Ayrıca dilerseniz AUTONOLEGGIO MAGELLANO ve AUTOVIA gibi daha bölgesel kiralama firmalarından birini tercih edebilirsiniz. Ancona Falconara Havalimanı’nda sorun yaşamadan araç kiralayabilmek için dünyanın farklı noktalarında bulunan pek çok havalimanında olduğu gibi seyahatinize ilgili önemli belgelerinizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Uluslararası geçerliliğe sahip bir sürücü belgesi ile istenebilecek diğer belgeleri önceden kiralama firmalarını telefonla arayarak veya e-posta ile iletişime geçerek öğrenmenizde fazlasıyla fayda var. AUTOEUROPA için isterseniz +39 071 9157010 numaralı telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz. AUTONOLEGGIO MAGELLANO ile görüşmek istediğinizde +39 071 9157086 numaralı telefonu arayabilir, AVIS ile +39 071 52222 numaralı telefondan görüşebilir ve EUROPCAR araçları için +39 071 9162240 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz. Önceden araç kiralama için rezervasyon yaptırmadıysanız, terminale indiğinizde doğrudan kiralama ofislerine gelerek görüşebilir ve Ancona ile diğer noktalara seyahat için kullanabileceğiniz aracınızı alabilirsiniz. Özellikle yoğun geçebilen yaz sezonunda internet veya telefon üzerinden önceden rezervasyon yaptırmak ise araç kiralama işlemleri sırasında işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir. 

13/08/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Falconara Havalimanı'na Ulaşım

Kent merkezinin Ancona Falconara veya bir diğer adı ile Marche Havalimanı’na uzaklığı 18 kilometre. Oldukça kısa sayılabilecek bu mesafe sayesinde merkezden yola çıkanlar farklı araç alternatifleriyle kısa bir sürede havalimanına gelebilirler. Merkezden Marche Havalimanı’na kadar seyahat ederken özel aracınız kullanabileceğiniz gibi isterseniz özellikle kısa mesafelerde uygun fiyatlı olan taksilere binebilir, kiralık araçları tercih edebilir veya otobüs ve trenlerle çok daha ucuza havalimanına kadar gelme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Merkezden havalimanına aynı zamanda seyahat edecek farklı yolcular bulabilirseniz, taksinizi birlikte kullanarak yine ekonomik bir şekilde Marche Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz.

Özel Araç 

Havalimanının merkeze 18 kilometre gibi yakın bir mesafede yer alması özel aracıyla buraya geleceklerin işini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Merkezden gelirken önce 76 numaralı yolu izleyebilir ve daha sonra 21 numaralı çıkıştan çıkarak Marche Havalimanı yolunu takip edebilirsiniz. Havalimanına gelirken kullanabileceğiniz diğer bir yol alternatifi ise A14 otoyolu. Bu rotayı tercih edenler ise Ancona Nord çıkışından çıkmalı ve daha sonra Marche Havalimanı yönlendirmelerini izlemeliler.

Otobüs

Kent merkezi ile Ancona Falconara Havalimanı’nı birbirine bağlayan ulaşım araçlarından otobüsler de havalimanına seyahat edecek yolcuların seçebilecekleri bir alternatif. Rafaello Aerobus adı ile bilinen otobüslerin ücretleri ise Falconara’dan yola çıkacaklar için 3 euro, Ancona’dan havalimanına doğru seyahat edecekler için ise otobüs ücreti her bir yolcu için 5 euro olarak belirlenmiş durumda. Merkezde yer alan otobüs duraklarına kadar taksilerle ulaşabilir ve sonrasında havalimanı otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Otobüslerin güncel hareket saatleri ve ücretleri ile ilgili bilgilere internet üzerinden ulaşabilir ve rotanızı buna göre belirleyebilirsiniz. Merkezde bulunan otobüs durağına birçok yerden yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz taksileri kullanarak da durağa kadar gelebilirsiniz.

Tren  

Alcona Falconara Havalimanı’nın tren istasyonuna doğrudan bağlantısının bulunması sayesinde merkezden havalimanına kadar trenlerle yolculuğu da rahatlıkla seçebilirsiniz. İtalya’nın veya Avrupa’nın birçok noktasından direkt Ancona’da yer alan tren istasyonuna geldikten sonra buradan Castelferretti istasyonuna doğru hareket eden trenlere aktarma yapabilirsiniz. Castelferretti istasyonunda indiğinizde ise doğrudan havalimanı terminaline geçme şansınız bulunuyor. Trenler özellikle çok sayıda eşyası bulunan yolcular için biraz yorucu ve zorlayıcı olabilir ancak yanında fazla eşya taşımayanlar veya sadece sırt çantası ile seyahat eden gezginler rahatlıkla Ancona’dan hareket eden trenlerle havalimanına seyahati tercih edebilirler.

Taksi

Şehir merkezinde veya Falconara ve Ancona istasyonlarında hiç zorluk yaşamadan kısa sürede bir taksi bulabilir, bu hızlı ve rahat araçlarla havalimanı terminaline kadar yolculuk yapma şansı bulabilirsiniz. Şehirde taksi ücretleri taksimetre üzerinde yazan tutarlara göre belirleniyor. Merkezden veya diğer noktalardan taksiye binmeden dilerseniz taksi sürücülerine sabit ücretle yolculuk yapmayı da teklif edebilirsiniz. Bu yöntem özellikle uzun mesafeler arasında seyahat edecekler için daha avantajlı olabilir. Merkezde bulunduğunuz noktadan havalimanına aynı zamanda seyahat edecek yolcular bulabilirseniz, taksi ile birlikte yola çıkabilir ve bu sayede havalimanına ulaştığınızda ödeyeceğiniz toplam taksi ücretini paylaşarak daha uygun bir fiyata yolculuk yapma avantajını kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ancona ve yakınlarında yer alan bölgelerde AVIS, SIXT, EUROPCAR, AUTONOLEGGIO MAGELLANO, AUTOVIA, AUTOEUROPA ve HERTZ gibi pek çok kiralama firması yolcuların hizmetinde. Yerel kiralama firmalarını tercih edebileceğiniz gibi havalimanında ofisleri bulunan uluslararası araç kiralama şirketlerinden de aracınızı kiralayabilirsiniz. Bu sayede merkezden havalimanına geldiğinizde aracınızı Ancona Falconara Havalimanı’nda yer alan ofislere bırakabilirsiniz. Bölgede hizmet veren AVIS’ten araç kiralamayı düşünüyorsanız +39 071 52222 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir ve aracınızı ayırtabilirsiniz. Kiralama işlemlerinize EUROPCAR ile devam etmek için +39 071 9162240 ve HERTZ için +39 071 2073798 numaralı telefonla görüşerek uygun araç seçenekleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bölgeye seyahat etmeyi ve araç kiralamayı planlıyorsanız, istediğiniz özelliklerde bir araç bulabilmek adına mutlaka önceden rezervasyon yaptırmaya çalışın. Bu sayede araç bulma ve kiralama konusunda fazla güçlük yaşamadan dilediğiniz noktadan Marche Havalimanı’na kadar seyahat edebilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri 

Şehir merkezi ile arasında sadece 20 kilometreye yakın bir mesafe bulunan Ancona Falconara Havalimanı diğer bir ismi ile Marche Havalimanı olarak da adlandırılıyor. Yeme içme ve alışveriş anlamında yolculara pek çok seçenek sunan havalimanında yer alan Fox Bar’da İtalya’nın gözde lezzetlerinden bazılarını tadarak, kahve içerek veya bir şeyler okuyarak zaman geçirebilirsiniz. Havalimanında uçağınızı beklerken tercih edebileceğiniz Prosit Bar ise sandviç, salata, sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, taze meyve suları veya alkollü içecekler gibi birçok lezzetli yiyecek ve içecekle yolcuları ağırlıyor.

Havalimanından ayrılmadan İtalya’ya ve bölgeye özgü yerel lezzetlerden satın almak isterseniz terminalde yer alan Gusto E Marche Shop’ta bulunan alternatiflere göz atarak alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle yöresel hediyeliklerden satın almak isteyenler için harika bir yer olan mağazaya ek olarak havalimanında çikolata, şeker, parfüm, aksesuar gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bir de duty free yer alıyor. Duty free mağazasında satılan yiyecek, içecek ve hediyelik eşyaların dışında oyuncak, saat ve çeşitli mücevherler de satın alınabilir.

İtalya’nın dünyaca meşhur şaraplarından ve peynirlerinden satın almak isterseniz terminalden ayrılmadan önce Essentia Wine Shop’a mutlaka uğrayın. Haftanın her günü açık olan mağaza gurme ürünlere merakı olan gezginlerin vakit geçirmekten fazlasıyla keyif alacakları bir yer.

Uçağınıza binmeden veya havalimanında bekleme salonlarında bir şeyler okumak isterseniz Prosit Shop yerel gazete ve dergi alternatifleriyle yolcuları bekliyor. Havalimanı terminalinde yolculara sağlanan diğer bir hizmet ise özel yolcu salonu. Bilgisayarınızla çalışabileceğiniz rahat masaların yer aldığı salonda internet bağlantısı ile dergiler de yer alıyor. Marche Havalimanı’na aracınızla gelirseniz, 24 saat açık olan otoparka aracınızı park edebilirsiniz.

13/08/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Ancona Seyahat Rehberi
Ancona Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
14ºC
15ºC
14ºC
13ºC
12ºC
20ºC
22ºC
24ºC
21ºC
21ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 20 dk
Ankara
2 saat
Antalya
2 saat
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
2 saat 40 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
2 saat 40 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Falconara Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Falconara Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Falconara Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Falconara Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Falconara Havalimanı’na alternatif olarak Luigi Ridolfi Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi