Vityazevo Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

En Ucuz Vityazevo Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Vityazevo Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Vityazevo Havalimanı Hakkında

Rusya’nın turizm kentleri arasında önemli bir konuma sahip olan Anapa’ya ulaşımı kolaylaştırmak için 1969 yılında inşaatına başlanan Vityazevo Havalimanı’nda ilk uçuşlar 1976’da resmi olarak başlatıldı. Uluslararası uçuşlara 1993 yılı itibariyle ev sahipliği yapmaya başlayan Vityazevo Havalimanı’nda, 2010 yılında başlatılan genişletme ve yenileme çalışmaları 2012 yılında tamamlandı. Anapa kentinin yakınlarında bulunan Novorossiysk ve Temyruk şehirlerine gitmek isteyen yolcular da Vityazevo Havalimanı’nı sıklıkla tercih ediyorlar. Tek terminal binası içerisinde üç ana bölüm olarak tasarlanmış olan havalimanını yılda ortalama 750 bin yolcu kullanıyor.

Vityazevo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Vityazevo Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile rahatça gidebilirsiniz. Seyahatiniz için araç kiralamak isterseniz havalimanında hizmet veren 3 ayrı araç kiralama firması bulunuyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız otobüsle şehir merkezine ya da minibüsle merkez otobüs terminaline gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinde bulunan taksi masasına talep bıraktığınızda sadece birkaç dakika içerisinde taksiniz hazır oluyor. Taksi ücretleri standart bir tarifeye bağlı ve ücret listesinden maliyeti kolayca görebilirsiniz. Tüm havalimanı taksilerinde çocuk koltuğu bulunuyor.  

Araç Kiralama

Havalimanında Avis, Europcar ve yerel bir firma olan Car Booking araç kiralama hizmeti veriyor. Kiraladığınız araçla A-290 otoyolu üzerinden güney istikametinde düz ilerleyerek şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Normal trafik koşullarında yolculuk 20-25 dakika sürüyor.

Otobüs ve Minibüs

Kış aylarında havalimanı oldukça durgun olduğundan ve ağırlıklı olarak sadece Moskova’ya sefer düzenlendiğinden; bu dönemde bir tek Moskova uçağının iniş saatinde otobüs kalkıyor. Yaz döneminde ise havalimanı oldukça hareketleniyor ve Vityazevo Havalimanı – Anapa şehir merkezi – Gelendzhik güzergâhında çalışan otobüslerin sefer sayısı sıklaşıyor. Ayrıca yine yaz döneminde 3 numaralı kırmızı minibüsler her saat başı havalimanından kalkıyor ve Anapa Otobüs Terminali’ne gidiyor.

05/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Vityazevo Havalimanı'na Ulaşım

Anapa şehir merkezinden Vityazevo Havalimanı’na gitmek için otobüse binebilirisiniz. Farklı bir noktadan gelecekseniz Anapa Otobüs Terminali’nden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Seyahatiniz için araç kiraladıysanız otomobili havalimanında teslim edebilirsiniz. Taksi ile ulaşım da oldukça pratik ve hızlı bir diğer alternatif.

Taksi

Şehir merkezinde kolayca taksi bulabilirsiniz. Normal trafik koşullarında yarım saatten kısa bir sürede taksi ile Vityazevo Havalimanı’na gidebilirsiniz. Taksimetre cihazının çalıştığından emin olun.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde birçok araç kiralama firması var ancak havalimanında ofisi bulunan Avis, Europcar ve Car Booking firmalarından birisini tercih ederseniz havalimanında aracınızı çok daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim edebilirsiniz. Otomobille Vityazevo Havalimanı’na gitmek için A-290 otoyolunda kuzey yönünde düz ilerlemeli ve havalimanı çıkış tabelasını takip etmelisiniz.

Otobüs ve Minibüs

Vityazevo Havalimanı kış döneminde hayli durgun oluyor ve bu aylarda çoğunlukla sadece Moskova’ya uçuş düzenleniyor. Bu nedenle kış döneminde havalimanına gidiş için sadece Moskova uçağının kalkış saatine göre otobüs kalkıyor. Yaz aylarında ise havalimanı hareketlendiğinden sefer sayısı artıyor ve otobüsler Gelendzhik – Anapa şehir merkezi – Vityazevo Havalimanı güzergâhında çalışıyor. Öte yandan yine yaz döneminde 3 numaralı kırmızı minibüsler her saat başı Anapa Otobüs Terminali’nden yolcu alıyor ve Vityazevo Havalimanı’na gidiyor.

Havalimanı Bilgileri

Halk arasında Anapa Havalimanı olarak da anılan Vityazevo Havalimanı uluslararası yolcu trafiğine açık bir havalimanı ve şehir merkezinin yaklaşık 16 km kuzeyinde yer alıyor.

Havalimanında yerel ürünler, hediyelik eşyalar, dergi ve kitaplar, kürk ve deri ürünleri alabileceğiniz çeşitli mağazalar var. Havalimanının ikinci katında bir pizza restoranı ve bir kafe yer alıyor. Bina genelinde kablosuz internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Havalimanı çevresinde üç adet otel bulunuyor.

05/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Anapa Seyahat Rehberi
Anapa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
4ºC
3ºC
5ºC
5ºC
7ºC
9ºC
9ºC
6ºC
9ºC
9ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 40 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 30 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
1 saat 30 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x