Anadyr Uçak Bileti Ara

Anadyr Hakkında

Rusya’nın kuzeydoğusundaki Chukotka Özel Bölgesi’nin yönetim merkezidir. Anadyr Nehri’nin Anadyr Körfezi’ne döküldüğü yerde bulunmaktadır.Ülkenin kuzey ucundaki stratejik deniz yolu üzerinde önemli bir duraktır. Küçük bir liman kenti olan Anadyr, Bering Denizi ve Anadyr Körfezi üzerinden Rusya’nın uzakdoğu bölgesindeki limanlarını birbirine bağlayan bir köprü görevi üstlenmektedir. Rus denizci kaşif Semyon Dezhnev tarafından 1889 tarihinde kurulan yerleşim, ilk önceleri ‘Yukagir’ adıyla anılıyordu. 1923 yılında ‘Anadyr’ ismini almış ve ardından 1965 yılında da ‘şehir’ satüsü kazanmıştır. Kuzeydeki kutup dairesine çok yakın bir konumda bulunan Anadyr, yılın büyük bir bölümünde karla kaplıdır. Kent Eskimo yerleşim bölgelerine oldukça yakın bir konumdadır. Kent binaları, kar örtüsüyle kontrast oluşturacak biçimlerde boyanmıştır. Oldukça rengarenk görünen şehir, bu manzarası nedeniyle ‘Yaz Kenti’ takma adıyla anılmaktadır.

St. Trinity Katedrali, St. Nikolai Heykeli, Chukotka Anıtı ve Chukotka Müzesi kentin başlıca gezi noktalarıdır. Şehir kış aylarında köpek kızağı; yaz aylarında ise trekking, hiking, rafting ve balıkçılık faaliyetleri için uygun alanlar barındırmaktadır. Ayrıca yakındaki Eskimo köyleri de ziyaret edilebilmektedir. Sub-arktik iklim etkisindeki Anadyr’de kışlar uzun ve çok soğuk, yazlar serin ve kısadır. Kentteki Ugolny Havaalanı kentin 11 km. doğusundadır.

Havalimanından Anadyr Şehir Merkezine Ulaşım

Ugolny Havalimanı, şehir merkezinden sadece 11 km uzaklıkta konumlanıyor. Havalimanına indiğinizde Ugolny şehir merkezine ulaşmak için 7/24 ulaşım hizmeti veren taksileri kullanabilirsiniz. Daha hızlı ve konforlu bir ulaşım aracı arıyorsanız, terminaldeki kendi aracınızı kiralayabileceğiniz şirketlerden birine gidebilirsiniz. Ulaşım süreniz ise yaklaşık 15 dakika.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin dışına çıktığınızda kolaylıkla görebileceğiniz taksilerden birine binerek 15 dakika içerisinde Ugolny şehir merkezine varabilirsiniz. Ortalama 400-480 Rus Rublesi gibi bir ücret talep eden taksicilerin taksimetreyi açıp açmadığını kontrol etmenizde fayda var. Bunun dışında pazarlık yapma şansınızın olduğunu da hatırlatalım.

Araç Kiralama

Ugolny Havalimanı terminal binasındaki yerli ve yabancı araç kiralama firmalarını yolculuğunuzdan önce araştırabilir ve ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu sayede hem çok kısa bir sürede aracınızı teslim alabilir hem de bazı kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Havalimanından kiralayacağınız araçla şehir merkezine gitmek 15-20 dakika sürebilir.

03/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Anadyr Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
-1ºC
3ºC
Paz
Pzt
0ºC
4ºC
Pzt
Sal
2ºC
3ºC
Sal
Çar
0ºC
4ºC
Çar
Per
2ºC
4ºC
Per
Uçuş Süreleri
10s 10dk
9s 50dk
10s 20dk
10s 30dk
10s 10dk
9s 50dk
10s 20dk
9s 30dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Anadyr Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x