Aleppo Uçak Bileti Ara

Aleppo Hakkında

Suriye'nin en büyük şehri olan Aleppo, aynı zamanda en eski yerleşim yerlerinden biri. Tarihte, kenti önemli kılan ise Orta Asya ve Mezopotamya’dan geçen İpek Yolu. Halkın büyük bir kesiminin Müslüman olduğu şehirde ezan sesleri duyabilir ve Al Khosrofieh Mosque, Al Tawheed Mosque adındaki camileri ziyaret edebilirsiniz. Cuma günlerini kutsal sayan Aleppo, muhafazakâr ve sakin bir şehir.

Şehri gezmeye, tarihin en önemli mekânlarından biri olan ve birçok din görmüş Aleppo Citadel kalesinden başlayabilirsiniz. Osmanlı tarihini oldukça iyi yansıtmış, eski ve büyük bir kale. Şehirde bulunan Saint Simon ise, ayakta kalmış, eşsiz kalelerden biri. Kalenin çıkışında hediyelik eşya satan dükkânlar da mevcut. Şehirde bulunan Turkish Bath (Hammam Yalbougha al-Nasri ), rahatlamak için iyi bir seçim. Suana ve soğuk su banyosu bulunan bu hamamda masaj da yaptırabilirsiniz.

Şehrin batısında yer alan Aleppo Museum içerisinde ilginç parçaların bulunduğu tarihi bir müze. Çevresinde sakız, gül ve şeker satan satıcıları göreceğiniz General Park ise güzel bir dinlenme yeri. Çeşme akışı, renkli ışıkları ve yeşilliklerle dolu olan bu parkta doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Sissi House (Beit Sissi), Beroea Restaurant, Al Kommeh gibi, güzel restoranların bulunduğu şehirde "kızarmış içli köfte” yemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda şehre veda etmeden Arap çayı, Türk kahvesi içmeli ve mükemmel bir lezzet olan baklavayı tatmalısınız. Aleppo’da otobüs ve minibüslerin oluşturduğu toplu taşıma ağı mevcut. Aynı zamanda şehirde, demiryolu ve havalimanı da bulunuyor. Soğuk ve ılıman iklimin hâkim olduğu Aleppo’da, kar yağışı nadir görülüyor.

Havalimanından Aleppo Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Halep Havalimanı şehir merkezine araçla sadece 15 dakikalık mesafede yer alıyor. Ancak havalimanı bir süredir sivil yolcu taşımacılığına kapalı olduğundan Halep’e gitmek için Gaziantep Havalimanı veya Hatay Havalimanı’na gidebilir; buradan Halep’e geçebilirsiniz. Her iki havalimanında da Halep’e shuttle servis düzenleyen özel firmalar bulunuyor ancak bu firmalar da bir süredir hizmete ara vermiş durumda. Havalimanında kiralayacağınız bir araç ile sadece 2,5 -3 saat içerisinde Halep’e ulaşabilirsiniz. Gaziantep Havalimanı’nda aralarında Sixt, Hertz, Avis gibi firmaların da bulunduğu 8 araç kiralama şirketi çalışıyor. Hatay Havalimanı’nda ise 3 yerel firma araç kiralama hizmet veriyor.

30 Eki 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Aleppo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Aleppo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Aleppo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Aleppo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Aleppo uçuşları Aleppo International Havalimanı'na düzenleniyor.

Aleppo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Aleppo 50 dakika, Ankara-Aleppo 1 saat, Antalya-Aleppo 1 saat 10 dakika, Bodrum-Aleppo 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Aleppo 20 dakika, İstanbul-Aleppo 1 saat 40 dakika, İzmir-Aleppo 1 saat 50 dakika, Trabzon-Aleppo 1 saat sürüyor.

Aleppo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
21ºC
35ºC
Per
Cum
22ºC
34ºC
Cum
Cmt
21ºC
35ºC
Cmt
Paz
20ºC
36ºC
Paz
Pzt
19ºC
36ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Aleppo Hakkında Daha Fazla
Aleppo Alternatif Ulaşım
Para birimi