Aldan Uçak Bileti Ara

Aldan Hakkında

Büyük bir coğrafi alana yayılan Rusya Federasyonu’nun kuzeydoğusunda yer alan Aldan, konumu nedeniyle yıl boyu soğuk geçen sert bir iklime sahiptir. Havalar Kuzey Yarımküre’de yazın en sıcak günlerinin yaşandığı Temmuz ve Ağustos aylarında bir nebze ısınsa da bu bölgenin adı genel olarak dondurucu soğuklarla birlikte anılır.

2. Dünya Savaşı sırasında önemli bir askeri üs olarak kullanılan Aldan, bu tarihten sonra önemini yitirmeye başlamış, günümüzde ise az sayıda insanın yaşadığı ve genellikle ülkenin doğusu ve batısında bulunan büyük kentler arasında bir geçiş noktası olarak kullanılmıştır. Denize çok yakın bir mesafede bulunmayan Aldan’da yaşam koşulları ve yeme içme alışkanlıkları da buna göre şekillenmiştir. Civarda bulunan az sayıda restoranda genellikle kırmızı et ve patates ile hazırlanan yemekler sunulur. Aldan’ı özellikle sert geçen kış aylarında ziyaret edecekseniz yanınızda mutlaka soğuktan koruyacak kıyafetler bulundurmaya dikkat edin. Küçük ve tarihi şehir merkezini dolaştıktan sonra kentin geçmişi ile ilgili daha fazla bilgi alabileceğiniz Aldan Tarih Müzesi’ni gezebilir, civarda bulunan doğal güzelliklerin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Havalimanından Aldan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden sadece 1 km uzaklıkta konumlanan Aldan Havalimanı’na vardığınızda şehre ulaşmak için terminal dışındaki ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz. Aldan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için terminal dışına çıkarak taksiye binebilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Hangi ulaşım yöntemini seçerseniz seçin, Aldan Havalimanı’ndan şehre en fazla 5 dakikada ulaşmanız mümkün.

Taksi

Aldan Havalimanı geliş terminaline vardıktan sonra taksiye binmek için şehir içinde hizmet veren taksi şirketlerinden birini arayarak taksi çağırabileceğiniz gibi 7/24 hazır bekleyen havalimanı taksilerinden birini seçebilirsiniz. Buradaki havalimanı taksilerinden biriyle 3-4 dakika içerisinde Aldan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 dolar talep eden Aldan Havalimanı taksicileri, gece gündüz aynı fiyat tarifesini uyguluyor.

Araç Kiralama

Aldan Havalimanı’ndan araç kiralayarak 4-5 dakikada Aldan şehir merkezine varmanız muhtemel. Araç kiralama işlemlerinizi önceden halledebilir ve bu sayede de çok kısa süre içinde aracınızı havalimanından teslim alabilirsiniz.

18/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Aldan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
-5ºC
8ºC
Çar
Per
-1ºC
10ºC
Per
Cum
-1ºC
5ºC
Cum
Cmt
-3ºC
3ºC
Cmt
Paz
-2ºC
3ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Aldan Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x