Albury Uçak Bileti Ara

Albury Hakkında

Avustralya’nın Yeni Güney Galler Eyaleti’nde yer alan küçük ama önemli bir şehirdir. Ülkenin en büyük akarsularından biri olan Murray Nehri’nin geçtiği vadi üzerinde konumlanmıştır. Oldukça verimli topraklara sahip Murray Vadisi, Avustralya’nın en çok sulanan arazisidir. Bu nedenle büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra; tahıl, meyve ve şarap üreticiliği bu bölge üzerinde yoğunlaşmıştır. Albury, aynı adı taşıyan ve Victoria Eyaleti’nde bulunan Albury Wodonga ile Murray Nehri vasıtasıyla ayrılmıştır. Sömürge döneminde bir kasaba görünümünde olan ve Yeni Güney Galler ile Victoria kolonileri arasında stratejik ulaşım sağlayan Albury, çok kısa süre içerisinde gelişerek 1946 yılında ‘şehir’ statüsü kazanmıştır.

Albury, bölgede önemli bir endüstri ve tarım kentidir. Şehir sınırları içindeki Hume Gölü’nde hidroelektrik enerji santralleri bulunmaktadır. Göl ayrıca balık çeşitliliği açısından zengindir ve su kayağı turizminin önemli merkezlerindendir. Kent ekonomisinin en etkin sektörleri; tarım, otomotiv yan sanayi, kağıt ve şarap üreticiliğidir. Tarihi gold rush kasabaları Beechworth ve Yackandandah, şarap bölgesi Rutherglen, Hume Gölü, botanik bahçeleri, Albury Savaş Anıtı (Monument Hill), Kütüphane Müzesi, Bölge Sanat Galerisi ve St. Matthew Kilisesi kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Kış mevsiminin ılık ve serin, yaz mevsiminin çok sıcak geçtiği kent, sıcak ve ılıman iklim etkisindedir. Albury Havaalanı kent merkezinin 3,7 km. kuzeydoğusundadır.

Havalimanından Albury Şehir Merkezine Ulaşım

Albury Havalimanı, şehir merkezinin güneydoğusunda bulunuyor. Coğrafi konumu nedeniyle sıklıkla tercih edilen havalimanından, şehir merkezine; taksi, Skybus Express, otel servisleri ve araba kiralama gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birisini tercih ederek ulaşım sağlanabiliyor.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yapabilir veya otelinizden direkt yardım alabilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilir. Ayrıca, tercihiniz lüks bir seyahatten yanaysa, havalimanından limuzin taksi veya limuzin de kiralayabilirsiniz.

Taksi

Ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından birisi olan taksilerin ücreti havaalanı ile şehir merkezi arasında ortalama 35 – 55 $ arasında değişiklik gösteriyor. Taksiye binmeden önce şoförle fiyat için anlaşma yolunu deneyerek, sonradan bir sürpriz yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

Skybus Express (Havalimanı Otobüsleri)

Albury Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sıkça tercih edilen havalimanı otobüsleri, 30 dakika arayla şehir merkezinde bulunan terminale doğru sefer düzenliyor. Bilet ücretleri diğer otobüslere göre biraz daha fazla olan Skybus Express’ler kişi başına 15 $’lık bir ücrete sahip. Skybus Express dışında havalimanından hareket ederek şehir merkezine ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor. Bunların fiyatlandırması ise alacağınız biletin kullanım süresine göre değişiklik gösteriyor.

Otel Servisleri

Otel rezervasyonu yaptığınız sırada size sunulan imkânlardan birisi olan havalimanı transferi seçeneğini işaretleyerek, yolculuk sırasında herhangi bir sorun yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Otelinizden bu konuyla ilgili direkt bir bilgi alabilirsiniz. Yüklü bir bagaja sahipseniz bu ulaşım şekli en iyi tercihlerinizden birisi olabilir.

 

 

18 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Albury uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Albury varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Albury uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Albury uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Albury uçuşları Albury Havalimanı'na düzenleniyor.

Albury yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Albury 11 saat 30 dakika, Ankara-Albury 11 saat 30 dakika, Antalya-Albury 11 saat 50 dakika, Bodrum-Albury 12 saat 10 dakika, Gaziantep-Albury 11 saat 20 dakika, İstanbul-Albury 11 saat 40 dakika, İzmir-Albury 12 saat, Trabzon-Albury 10 saat 50 dakika sürüyor.

Albury Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
5ºC
15ºC
Cum
Cmt
3ºC
13ºC
Cmt
Paz
-1ºC
14ºC
Paz
Pzt
0ºC
12ºC
Pzt
Sal
3ºC
12ºC
Sal
Uçuş Süreleri
11s 30dk
11s 30dk
11s 50dk
12s 10dk
11s 20dk
11s 40dk
10s 50dk
Haritada Görüntüle
Albury Hakkında Daha Fazla
Albury Alternatif Ulaşım
Para birimi