Albenga Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Albenga Havalimanı Hakkında

Albenga Havalimanı, diğer adıyla Riviera Havalimanı olarak da biliniyor. İtalya’nın kuzeyinde, Ligurya bölgesinde yer alan havalimanı Albenga’nın merkezinin yaklaşık 7 kilometre batısında bulunuyor.

İtalyan ve Fransız kıyı şehirlerine karayoluyla bağlantısı bulunan havalimanı bu yerlere seyahat edenler tarafından sıkça kullanılıyor. Albenga Havalimanı’ndan Monte Carlo’ya bir saat içinde ulaşabilir, Monako’ya ise sadece 20 dakika gibi çok kısa bir sürede gelebilirsiniz. 1922 yılında açılan havalimanının gelişimi bölgede açılan hava taşıtı fabrikasıyla hızlandı. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir süre askeri operasyonlarda kullanılan havalimanı daha sonra Ligurya’nın güzelliklerini görmek isteyen ziyaretçileri ağırlamaya başladı.

Ligurya Havalimanı’nın İtalya ve Fransa’nın lüks tatil beldelerine yakın konumu, çok sayıda varlıklı turistin buraya uçmasını sağlıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmalarıyla daha fazla turist çekmesi beklenen havalimanı küçük ancak rahat ve keyifli bir seyahat için gerekli ekipmanlara sahip.  

Ligurya Havalimanı’nda ulaşım seçenekleri çok fazla değil. Buna karşın taksi ve servis gibi araçlarla her zaman çevredeki yakın kasabalara transfer olanağı bulunuyor. İtalyan yerleşimlerine karayoluyla rahatlıkla gelebilir, Monako’ya ise doğrudan helikopterle transferi tercih edebilirsiniz.

Albenga Seyahat Rehberi
Albenga Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
13ºC
13ºC
14ºC
14ºC
13ºC
21ºC
19ºC
20ºC
22ºC
19ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat
Ankara
2 saat 30 dk
Antalya
2 saat 30 dk
Bodrum
2 saat 10 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat 10 dk
İzmir
2 saat
Trabzon
3 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Albenga Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Albenga Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Albenga Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Albenga Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Albenga Havalimanı’na alternatif olarak Cristoforo Colombo Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi