Vize Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Vize Hakkında

Huzur veren doğası ve sakinliği ile öne çıkan yerleşimlerden Vize, Kırklareli iline bağlı bir ilçe. İstanbul’a yaklaşık 150 kilometre mesafede bulunan ilçeye hem Kırklareli şehir merkezinden hem de Edirne, Tekirdağ ve İstanbul gibi noktalardan şehirler arası otobüsler sayesinde rahatlıkla yolculuk yapılabiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de ‘’sakin şehir’’ unvanını taşıyan yerlerden olan Vize’de gerçekleşen son sayımlara göre nüfus 15 bin kişi civarında. Geçmiş çağlarda ‘’Bizye’’ ve ‘’Biza’’ gibi isimlerle adlandırılan ilçe, Romalılar, Persler, Keltler, Bizanslılar, Bulgarlar ve Peçeneklerin ardından Osmanlı hakimiyetine girdi. Ayrıca geçmişten gelen değerlerini büyük ölçüde korumayı başaran Vize’de günümüzde de son derece renkli bir kültürel atmosfer söz konusu. 

Kanuni Sultan Süleyman’ın Avrupa seferi üzerinde geçtği noktalar arasında bulunan Vize, bu nedenle ‘’Sultanlar Yolu’’ adıyla bilinen rotanın üzerinde yer alıyor. İstanbul’un Sultanahmet semtinden başlayarak Avusturya’nın başkenti Viyana’ya kadar uzanan rota üzerinde pek çok tarihi kale, kilise ve cami bulunuyor. Bölgede yer alan eski bir mabet üzerine inşa edilen Küçük Ayasofya Kilisesi ise Vize’ye Bizans egemenliğinden kalan önemli eserlerden. Osmanlı’nın Trakya’yı fethinden sonra camiye dönüştürülen yapı, şimdilerde halen cami olarak ziyaretçileri ve ibadet etmek isteyenleri ağırlıyor. Roma hakimiyetinde yaptırılan Vize Kalesi’nin ise sadece bazı duvarları günümüze ulaşabilmiş durumda. Bizans döneminde aktif olarak kullanıldığı bilinen kale, bölgeyi ele geçiren Osmanlılardan sonra gitgide önemini kaybeden savunma merkezlerinden. 

Muazzam plajlarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanan Kıyıköy, özellikle yaz aylarında Vize civarında popülerliği artan bir yerleşim. Sahilden denize girdikten sonra Kıyıköy’ün deniz manzaralı mekanlarında lezzetli balıkları ve enfes midye tavayı tadabilirsiniz. Çarşaf gibi denizi ve kamp yapmaya elverişli alanlarıyla Selvez Koyu ise Kıyıköy yakınlarında tercih edebileceğiniz doğa harikası noktalardan sadece biri. Koyun huzurlu atmosferinde şehir hayatının karmaşasından kaçabilir, temiz havası sayesinde kısa sürede tekrardan enerji toplayabilirsiniz. Bölgede ayrıca 500’lü yıllarda kayaların içleri oyularak yapılan Aya Nikola Manastırı ile enteresan sarkıt ve dikitleriyle göz kamaştıran Yanarsu Mağarası da ziyarete değer.

Vize Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Vize Terminali, Kırklareli sınırlarında yer alan tarihi ilçelerden Vize’de otobüsle seyahat edenlere hizmet sağlıyor. Terminalden Vize’nin çeşitli mahallerine erişmek istediğinizde minibüsleri veya taksileri tercih edebilirsiniz. Otobüsler, genellikle diğer ilçelere devam edecek yolcular tarafından kullanılıyor. Servis araçları ise bazı dönemlerde terminal ile merkezin farklı noktaları arasında ücretsiz yolculuk olanağı sunuyor.  

Taksi 

Vize Terminali’nde ilçenin farklı yerleşimlerine erişim için daima kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Terminalde indiğinizde çevrede uygun taksi göremezseniz, seyahat firmalarının yetkililerinden destek alarak araç çağırmayı deneyebilirsiniz. 

Minibüs  

Vize Terminali’nden yola çıkarak tarihi ilçenin içinde bulunan noktalara erişmenin en pratik ve uygun fiyatlı alternatiflerinden bir diğeri ise minibüse binmek. Üstelik terminalin çevresinde özellikle gündüz saatlerinde kolaylıkla minibüs bulmak mümkün. 

Servis Aracı 

Fazla bavulla seyahat eden yolculara rahatlık sağlayan servis araçları, Vize Terminali’nde belirli dönemlerde hizmet veriyor. Ücret ödemeden kullanabileceğiniz servislere doğrudan terminalin önünde bulunan araç bekleme alanından binebilirsiniz. Servis olanakları ve güzergahları ile ilgili gerekli bilgileri seyahat edeceğiniz firmayla iletişime geçerek edinebilirsiniz.  

Otobüs  

Vize Terminali’nden Kırklareli kent merkezine veya şehrin diğer ilçelerine seyahat etmeniz gerektiğinde otobüsleri kullanabilirsiniz. Gün içinde terminalden hareket ederek doğrudan varış noktasına ulaştıran otobüslerle pek yere rotaya yolculuk yapmak mümkün. 

Şehir Merkezinden Vize Terminali’ne Ulaşım

Kırklareli iline bağlı gözde yerleşimlerden Vize’de hizmet veren otobüs terminaline ilçenin pek çok noktasından toplu taşıma araçlarıyla erişebilirsiniz. Taksiler ile ücretsiz servisler ise ilçe merkezinden terminale ulaşımı kolaylaştıran alternatifler arasında. Vize Terminali’ne ayrıca kentin diğer ilçelerinden otobüs veya minibüs yardımıyla seyahat etmek mümkün. 

Taksi 

Vize’nin merkezinde sene boyunca hizmet veren taksi durağından telefonla araç çağırdığınızda ilçenin uzak noktalarından dahi yaklaşık 15 dakika içinde terminale erişme olanağı bulabilirsiniz. İlçede taksi ücretleri gidilen mesafenin artması ile yükselebiliyor. Buna karşılık taksiler, özellikle zamanı verimli kullanmak isteyen yolcular için en doğru tercihler arasında sayılıyor. 

Minibüs  

Vize Terminali’ne yolculuğunuzu dilerseniz uygun fiyatlarıyla tercih edilen minibüslerle gerçekleştirebilirsiniz. Yolcuları doğrudan terminale getiren ilçe içinde çalışan minibüslerin yanı sıra çevrede bulunan diğer ilçelerden buraya taşımacılık hizmeti veren araçları da kullanabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Vize’nin merkezinde servis araçları oldukça seyrek hareket ediyor. Bu nedenle kısıtlı zamanı olan yolcuların diğer seçenekleri değerlendirmelerinde yarar var. Yine de servis kullanmayı düşünmeniz halinde, önceden seyahat firmaları ile görüşerek mevcut araç tarifeleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Otobüs  

Vize’nin çevresinde bulunan yakın ilçelerden veya Kırklareli kent merkezinden Vize Terminali’ne direkt olarak gelmek istediğinizde otobüsleri kullanabilirsiniz. Bölgede düzenlenen seferlerin saatleri dönemlere göre farklılık gösterebiliyor. En güncel bilgiler için mevcut seçenekleri karşılaştırarak biletinizi satın alabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Vize Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Vize
85 TL492 sa 35 dk
roomİzmir - Vize
329 TL711 sa 10 dk
roomAnkara - Vize
290 TL29 sa 30 dk
roomBursa - Vize
265 TL46 sa 15 dk
roomAntalya - Vize
390 TL115 sa 20 dk
roomÇanakkale - Vize
160 TL17 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Vize otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Vize otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Vize otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Vize yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Vize 3 saat , İzmir - Vize 12 saat 30 dakika , Ankara - Vize 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Vize seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Türkiye’nin birçok şehrinden Vize seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less