Ulubey Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ulubey Hakkında

Göz kamaştıran meşhur kanyonuyla bilinen Ulubey, Uşak’a bağlı bir ilçe. Tarih boyunca Makedon Krallığı, Persler, Romalılar, Frigler, Lidyalılar ve Hititler tarafından idare edilen bölgede günümüzde de yüzyıllara dayanan kadim geçmişi derinlemesine hissedebilirsiniz. 1932 yılından bu yana Uşak sınırlarında yer alan bir ilçe olan Ulubey’in günümüzdeki nüfusu 14 bine yaklaşıyor. Dünya üzerinde bulunan en uzun iki kanyondan biri olarak ünlenen Ulubey Kanyonu, kuşkusuz ilçeye gelen neredeyse herkes tarafından ziyaret edilen muhteşem yerlerin başında geliyor. Sivaslı ve Karahallı ilçelerinden de geçen kanyonun toplam uzunluğu ise 77 kilometre. Metrelerce derinliğe ulaşan kanyonda gezerken bir taraftan harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bölgeye daha fazla turist çekmek amacıyla inşa edilen cam teras ise aşağıdaki manzarayı seyretmek için muhteşem bir atmosfer sağlıyor. 

Ege ile İç Anadolu Bölgesi’nin arasında bulunan Ulubey’de sene boyunca ılıman iklim hakim. Bu sayede kış veya yaz fark etmeksizin genellikle keskin sıcaklık değişimlerine rastlanmıyor. Turizm konusunda sahil kıyısında bulunan ilçeler kadar gelişmeyen Ulubey’de ekonomik kaynaklar genellikle tarımla ilgili alanlarda yoğunluk kazanıyor. Özellikle fasulye, üzüm, yulaf, elma, sebze ve susam ilçede sıkça yetiştirilen ürünler arasında. Ayrıca gübre üretimi ve hayvancılık da Ulubey ekonomisine yön veren başlıca faaliyet kollarından. 

İlçeye bağlı Sülümenli adlı köyün sınırlarında yer alan Blaundus Antik Kenti, Ulubey seyahatiniz sırasında ziyaret edebileceğiniz harika yerlerden. Ayrıca Aksaz Hamamı gibi diğer noktalar da bölgenin tarihine dair pek çok büyüleyici detayı barındırıyor. Ulubey’in merkezine yaklaşık 25 kilometre mesafedeki Aksaz Kaplıcaları ise dinlenirken çeşitli rahatsızlıklara karşı şifa bulmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Aynı adlı köyde inşa edilen İnay Köprüsü, bölgeye Osmanlılardan kalan muazzam miraslardan ve günümüzde halen büyük ölçüde ayakta. 1800’lü yıllarda inşa edilen Pazar Çeşmesi, Ulu Camii ve Hacı Mehmet Efendi Camii ise ilçe sınırlarında görebileceğiniz dikkate değer tarihi yapılar arasında. Üstelik Ulubey, göz kamaştıran coğrafyasıyla olduğu kadar ağızları sulandıran nefis yemekleriyle de biliniyor. Bir çeşit geleneksel börek olan bükme, ıspanak, peynir ve patatesli çeşitleriyle oldukça nefis. Ebem köftesi, tarhana çorbası, hamurdan yapılan döndürme, ismini içine konan kaplardan alan demir tatlısı ve katmer ise diğer enfes Ulubey lezzeterinden.

Ulubey Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak şehrine 30 kilometre uzaklıktaki Ulubey ilçesi, tabiat parkı ve kanyonu ile ilgi çekiyor. İlçenin merkezi bir noktasında bulunan Ulubey Terminali, şehir merkezinde pek çok yere yürüyerek gidebileceğiniz bir konumda bulunuyor. Ulaşım için belediye otobüslerinden ve ilçe içi hizmet sunan dolmuşlardan faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Her yarım saatte bir terminal önündeki Namık Kemal Caddesi üzerindeki duraklarından hareket eden belediye otobüsleri ile Ulubey Belediyesi, Hastane Caddesi, Eşme Ulubey Yolu ve Saffet Arıkan Bedük Caddesi gibi merkezi yerlere, ayrıca Ulubey Çamlığı, Ulubey Cam Teras ve Ulubey Kanyonu ve Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı gibi birçok turistik noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

İlçe içi hizmet veren dolmuşlarla da terminalden Aşağı Mahallesi, Avgan Mahallesi ve Dilaver Mahallesi gibi yoğun mahallelere, ana caddeleri ve Ulubey Kanyonu’na rahatlıkla gidebilirsiniz. Terminal içerisinde bulabileceğiniz ilçeler arası hizmet sunan dolmuşlar ise başta Uşak olmak üzere Avgan, Eşme, Alaşehir, Salihli, Kula ve Çivril gibi pek çok ilçeye yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Ulubey Terminali, şehir merkezinde bulunduğu için terminal çevresinde pek çok taksi durağı var. Oldukça küçük olan ilçede taksi kullanarak hem turistik merkezlere hem de her mahalleye çok uygun fiyatlarla girebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ulubey otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ulubey otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ulubey otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less