Samtredia Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Samtredia Hakkında

Gürcistan'ın Imereti kentinde; Rioni ve Tskhenis-Tsqali nehirleri arasında bir ovada yer alan Samtredia, başkent Tiflis'in 244 km batısında ve Gürcistan’ın 2. büyük şehri olan Kutaisi’nin 27 km batısında konumlanıyor. Samtredia'ya 10 km uzaklıktaki Kopitnari Havaalanı’nı kullanmayacaksanız eğer Samtredia varışlı otobüs seferlerini araştırabilirsiniz. Nüfusu 30 bini geçkin olan Samtredia’nin geneline ılıman subtropikal iklim hakim olduğu için yazlar sıcak ve kışlar ise ılıman geçiyor. İstanbul’dan otobüsle 18-20 saatte ulaşabileceğiniz Samtredia’nın tamamını keşfetmek için en az 1-2 günlük bir seyahat planı yapmanızı öneriyoruz.

Didi Jikhaishi Köyü’nde yer alan Niko Nikoladze Müzesi, 1951 yılında kurulmuş ve de geniş koleksiyonunda 5 binden fazla ürünü barındırıyor. Adını, 19. - 20. yüzyılın bilim insanı Niko Nikoladze’den alan müzenin olduğu bina, esasında 1886 senesinde inşa edilen ve etrafı güzel bir parkla çevrili olan bir müze ev. Müze binasına dair en ilginç bilgi ise parkta yetişen bitkilerin, Niko Nikoladze tarafından dünyanın birçok yerinden getirilmiş olması. Niko Nikoladze'nin çeşitli dillerde basılmış eserleri, farklı ülkelerden getirtilen modern teknolojiler, ilk Kodak kamerası vb. eşyaları göreceğiniz Niko Nikoladze Müzesi, pazartesi hariç her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Samtredia'ya 5 km uzaklıktaki Colchis ovasında yer alan ve tarihi 16. yüzyıla kadar uzanan Kulashi kasabasına yolunuz düşerse, mutlaka Miqeladzes ailesine ait, gösterişli feodal kaleyi ziyaret edin. Üç sinagogdan oluşan bu kale kompleksinde eski Yahudi mezarlığını da görebilirsiniz. Ayrıca Tunç Çağı ve Antik Çağ'dan kalma bir yerleşim yeri olan; 1929 senesinde arkeolojik çalışmaların başladığı Dablagomi Köyü de kesinlikle görülmeye değer. Colchian seramikleri, Natsikhvari Tepesi'ndeki antik kalıntılar, altın takılar, altın ve gümüş kaplar, metal silahlar, farklı malzemelerden yapılmış boncuklar vb. eşyaları da görebilirsiniz. İstanbul’dan ve diğer şehirlerden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle gidebileceğiniz Samtredia’da Gürcü mutfağını deneyimlemek için ilk uğramanız gereken yer, Rustaveli Caddesi üzerinde yer alan Restaurant Bora Bora olmalı. Kafe & bar konseptindeki Obola’da (Razmadze Str.) canlı müzik eşliğinde atıştırmalık bir şeyler yiyebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Samtredia Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomAnkara - Samtredia
340 TL117 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Samtredia otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Samtredia otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Samtredia otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Samtredia yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Ankara - Samtredia 13 saat 30 dakika , Antalya - Samtredia 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Samtredia seferleri bulunuyor?
expand_more
Öz Nuhoğlu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Samtredia seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • Ankara
    13 saat schedule
  • Antalya
    9 saat schedule
map placeholder
expand_less