Kandıra Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kandıra Hakkında

Kocaeli’nin Karadeniz sahil hattındaki ilçelerinden Kandıra, özellikle tertemiz plajları ve enfes doğasıyla tatilcileri cezbediyor. İzmit merkez ilçe, Sakarya, İstanbul ve Karadeniz ile çevrelenen Kandıra, uzunluğu 50 kilometreyi aşan kıyısıyla biliniyor. Buralarda yer alan nefis plajlarda yazın Karadeniz’de gönlünüzce serinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Sanayi alanında Kocaeli’nin diğer ilçeleri kadar gelişmeyen Kandıra’da daha çok turizm ön planda. Ayrıca ilçe sınırlarında bulunan cezaevi sayesinde ilçe sıklıkla yurt genelinde haberlere konu oluyor.

Nüfusu 50 bini geçen Kandıra’da yerleşimler şehre bağlı diğer ilçeler kadar yoğun ve fazla değil. Buna karşılık yaz aylarında Kocaeli’nin bu güzel ilçesinde tatilcilerle beraber daha kalabalık bir atmosfer yaşanabiliyor. Özellikle Kerpe, Pınarlı, Cebeci, Kefken ve Seyrek bölgede turistik anlamda en fazla tercih edilen noktalardan. Ayrıca Kandıra’daki meslek yüksekokulu da ilçe ekonomisinin gelişmesinde hayli etkili. Eğitim amacıyla burayı tercih eden öğrencilerle birlikte Kandıra halkı kira gelirlerini artırıyor.

Kandıra ve civarında birkaç odadan meydana gelen apartlardan kiralayabileceğiniz gibi dilerseniz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servisi bulunan standart otelleri de tercih edebilirsiniz. Yaz döneminde artan turist yoğunluğuna bağlı olarak fiyatlar kısmen yükselebiliyor ancak yine de Kandıra’nın bütçenizi Akdeniz ve Ege’nin popüler tatil merkezleri kadar zorlamayacağından emin olabilirsiniz. Ankara ile İstanbul arasında uzanan TEM otoyolunun da etkisiyle Kandıra’ya ulaşmak hayli kolay. Üstelik yıl içinde sürekli devam eden otobüs seferleri sayesinde ilçeye seyahat edenlere konforlu olduğu kadar ekonomik alternatifler sunuluyor.  

Kandıra Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezine çok yakın olan ve birçok mahalleye yürüyerek ulaşabileceğiniz Kandıra Terminali’nden ilçe merkezi ve Kocaeli’nin yanı sıra Ağva, Bozburun ve Kefken gibi doğal güzellikleriyle ünlü beldelere de ulaşım araçlarıyla kolayca gidebilirsiniz. 

Belediye Otobüsleri

Terminal yanındaki Orman Caddesi ve Garaj Caddesi üzerinde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle ilçenin her mahallesine terminalden gidilebiliyor. 800 numaralı belediye otobüsü de terminalden Kocaeli merkezine sabah 04:45 ve gece saat 24:00 arasında hizmet veriyor.

Minibüsler

Terminal içerisinde kendi peronları bulunan ilçe minibüsleriyle merkeze, komşu ilçelere ve Kocaeli’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Terminal içerisinde hizmet veren bir taksi durağı var, ayrıca ilçe merkezinde 24 saat hizmet veren Kandıra Çarşı Taksi’ye de (0532) 721 27 02 numaralı telefondan ulaşarak taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kandıra Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kandıra otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kandıra otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kandıra otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Kandıra seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Es Turizm, Bizim Iğdır Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Kandıra seferleri düzenliyor.
expand_less