Göcek Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Göcek

Göcek Otogarı, Fethiye’ye bağlı olan Göcek’e gelmek isteyen yolcular için açıldı. Beldenin merkezinde yer alan terminal, özellikle yaz aylarında koylarını ve güzelliğini keşfetmek isteyen yolcular tarafından kullanılıyor. Ancak otogar yaz kış İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi önemli kentlere yolcu taşımacılığı için kapılarını açık tutuyor. Dolayısıyla Göcek Otogar’dan pek çok noktaya seyahat etmek mümkün.

Genel olarak yaz aylarında turistler tarafından çokça ziyaret edilen Göcek Otogarı, birçok otobüs firması tarafından ziyaret ediliyor ve bu şirketler Türkiye’nin farklı illerinden Göcek’e yolcu taşımacılığı yapıyor. Pamukkale Turizm, Güney Akdeniz, Ulusoy Seyahat, Kamil Koç gibi büyük firmalar Göcek Otogarı’na mutlaka uğrayıp yolcu alıyor ya da bırakıyor. Bu firmalar dışında altı firma daha buradan hareket ediyor. Göcek Otogarı’nın çevresinde yolcuların otobüs saati öncesinde alışveriş yapabilmesi için pek çok alan bulunuyor.

Göcek Otogarı’ndan Muğla’nın popüler noktalarına otobüs bulabilirsiniz. Fethiye ve Muğla’ya minibüsler çalışıyor. Göcek Otogarı'na ise yerleşim biriminin herhangi bir noktasında yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Göcek Otogarı'na Ulaşım

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bağlı, Ege Denizi kıyısındaki tatil beldesi Göcek’in otogarı, belde merkezinden kısa bir yürüyüş ulaşabileceğiniz güzel bir konumda yer alıyor. Göcek Otogarı’ndan çoğunlukla çevre turistik beldeler, Fethiye ve Muğla’ya minibüsler ulaşım hizmet veriyor. Belde merkezinden Göcek Otogarı’na ister yürüyerek ister ise taksi, belediye otobüsleri ve minibüsler ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Hem Göcek’in 6 tane marinasında hem de Atatürk Bulvarı, İnlice Plajı, Turgut Özal Caddesi ve Göcek Tenis Kulübü gibi yoğun noktalarda durağını görebileceğiniz belediye otobüsleriyle 5 dakikalık bir yolculukla otogarda olabilirsiniz. Fethiye’den Göcek Otogarı’na ulaşım için ise her gün 07:10 ile 23:45 saatleri arasında, her yarım saatte bir hareket eden otobüslerden faydalanabilirsiniz.

Minibüsler

Göcek Marina başta olmak üzere beldenin bütün marinaları, sahil kenarındaki oteller, Ayten Koyu ve İnlice Plajı gibi turistik noktalarda duraklarını göreceğiniz minibüslerle de kolayca Göcek Otogarı’na ulaşabilirsiniz. İlçeler arası hizmet veren minibüslerle ise Fethiye ve Muğla’nın yanı sıra Ölüdeniz, Dalaman, Sarıgerme, Kargı ve Çalış Plajı’ndan da her yarım saatte bir Göcek Otogarı’na gidebilirsiniz. Yaz aylarında minibüslerin hem sayıları hem de çalışma süreleri arttırılıyor.

Taksi

Küçük bir tatil beldesi olmasına rağmen Göcek’te taksiler hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Göcek Marina'ya yakın bir konumda, 7 gün 24 saat hizmet veren Göcek Taksi Koop durağına 0545 643 11 66 numaralı telefonla, Göcek Cumhuriyet Mahallesi üzerinde durağını görebileceğiniz Göcek Taksi’ye ise 0252 645 11 66 numaralı telefonla ulaşarak hem de turistik noktalara hem de otogara istediğiniz saatte rahatlıkla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less