Devrek Otobüs Bileti Ara

Devrek Hakkında

İlçeyle aynı adı taşıyan çayın hemen kıyısında yer alan Devrek, günümüzde Zonguldak sınırlarında bulunan hayli eski bir yerleşim. Tarihi neredeyse 6 bin yıl kadar eskiye giden ilçede özellikle Osmanlı devrinde pek çok muazzam yapı inşa edildi ve bölge hızlı bir gelişim sürecine girdi. Zonguldak kent merkezi ile Devrek arasında yaklaşık 60 kilometre mesafe bulunuyor. Merkezden ilçeye minibüslerle yolculuk yapılabiliyor. Nüfusu 55 binin üstüne çıkan Devrek’in yakınlarında yer alan fabrikalar ilçe ekonomisinin canlanmasında büyük pay sahibi. Ayrıca çok uzak sayılmayan Yedigöller Milli Parkı da turistik anlamda ilçenin cazibesini hayli yükseltiyor. 

İlçede yüzlerce yıldır devam eden baston yapımı geleneği bugün de aynen geçmişte olduğu gibi sürüyor. Devrek ilçe merkezinde bulunan çarşıda gezerken bu geleneğin yansıması olan bastonları görebilir ve dilerseniz hediye olarak satın alabilirsiniz. Ceviz ağacından yapılan Devrek bastonlarını öne çıkaran özelliği ise kuşkusuz göz alıcı renkleri ve elbette birbirinden enteresan motifleri. Üstelik ilçeye yolunuz Temmuz ayında düşerse, bastonculuk geleneğini yaşatma amacıyla her sene gerçekleşen festivalin keyifli atmosferini yaşayabilirsiniz. Anadolu’nun muazzam tarihini her bir adımınızda derinlemesine hissedeceğiniz Devrek’te sabahları çıtır simitlerle kahvaltınızı yapabilir, öğle ve akşam yemeklerinde ise zeytinyağı veya kıyma ile hazırlanan yörenin meşhur yaprak sarmasından tadabilirsiniz. Ayrıca tamamen doğal malzemelerden yapılan beyaz baklavayı, enfes mantarlı böreği ve cevizle lezzetine lezzet katılan ev makarnasını tadabilirsiniz. Özellikle Devrek halkının evinde yemeğe davetliyseniz, tadı damakta kalan enfes seçeneklerle donatılan bir sofra ile karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın. 

Devrek ilçe merkezinden yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Bostanözü, doğa ile bütünleşebileceğiniz muhteşem bir piknik ve dinlenme alanı. Buraya ailece gelerek dilerseniz tüm günü top oynayarak veya ulu ağaçların arasında gezerek ve hamakta sallanarak geçirebilirsiniz. Devrek’te genel olarak Karadeniz iklim özellikleri görülüyor. Bu nedenle mevsim yaz olsa dahi aniden bastıran yağışlara karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Devrek yönüne seyahat ederken dilerseniz doğrudan ilçe merkezine ulaştıran otobüs seferlerini tercih edebilir veya Zonguldak’ta indikten sonra kent merkezindeki terminalden kalkan uygun fiyatlı dolmuşlardan yararlanabilirsiniz. Şehir merkezinin yakınlarında hizmet veren Zonguldak Havalimanı ise ilçeye Türkiye’nin diğer şehirlerinden hava yolunu kullanarak ulaşmak isteyenler için farklı ve pratik bir alternatif sunuyor.

En Çok Tercih Edilen Devrek Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Devrek
110 TL195 sa 25 dk
roomİzmir - Devrek
150 TL111 sa 30 dk
roomAnkara - Devrek
75 TL12 sa 45 dk
roomBursa - Devrek
120 TL27 sa 10 dk
roomAntalya - Devrek
172 TL110 sa 1 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
expand_less