Devrek Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Devrek Hakkında

İlçeyle aynı adı taşıyan çayın hemen kıyısında yer alan Devrek, günümüzde Zonguldak sınırlarında bulunan hayli eski bir yerleşim. Tarihi neredeyse 6 bin yıl kadar eskiye giden ilçede özellikle Osmanlı devrinde pek çok muazzam yapı inşa edildi ve bölge hızlı bir gelişim sürecine girdi. Zonguldak kent merkezi ile Devrek arasında yaklaşık 60 kilometre mesafe bulunuyor. Merkezden ilçeye minibüslerle yolculuk yapılabiliyor. Nüfusu 55 binin üstüne çıkan Devrek’in yakınlarında yer alan fabrikalar ilçe ekonomisinin canlanmasında büyük pay sahibi. Ayrıca çok uzak sayılmayan Yedigöller Milli Parkı da turistik anlamda ilçenin cazibesini hayli yükseltiyor. 

İlçede yüzlerce yıldır devam eden baston yapımı geleneği bugün de aynen geçmişte olduğu gibi sürüyor. Devrek ilçe merkezinde bulunan çarşıda gezerken bu geleneğin yansıması olan bastonları görebilir ve dilerseniz hediye olarak satın alabilirsiniz. Ceviz ağacından yapılan Devrek bastonlarını öne çıkaran özelliği ise kuşkusuz göz alıcı renkleri ve elbette birbirinden enteresan motifleri. Üstelik ilçeye yolunuz Temmuz ayında düşerse, bastonculuk geleneğini yaşatma amacıyla her sene gerçekleşen festivalin keyifli atmosferini yaşayabilirsiniz. Anadolu’nun muazzam tarihini her bir adımınızda derinlemesine hissedeceğiniz Devrek’te sabahları çıtır simitlerle kahvaltınızı yapabilir, öğle ve akşam yemeklerinde ise zeytinyağı veya kıyma ile hazırlanan yörenin meşhur yaprak sarmasından tadabilirsiniz. Ayrıca tamamen doğal malzemelerden yapılan beyaz baklavayı, enfes mantarlı böreği ve cevizle lezzetine lezzet katılan ev makarnasını tadabilirsiniz. Özellikle Devrek halkının evinde yemeğe davetliyseniz, tadı damakta kalan enfes seçeneklerle donatılan bir sofra ile karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın. 

Devrek ilçe merkezinden yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Bostanözü, doğa ile bütünleşebileceğiniz muhteşem bir piknik ve dinlenme alanı. Buraya ailece gelerek dilerseniz tüm günü top oynayarak veya ulu ağaçların arasında gezerek ve hamakta sallanarak geçirebilirsiniz. Devrek’te genel olarak Karadeniz iklim özellikleri görülüyor. Bu nedenle mevsim yaz olsa dahi aniden bastıran yağışlara karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Devrek yönüne seyahat ederken dilerseniz doğrudan ilçe merkezine ulaştıran otobüs seferlerini tercih edebilir veya Zonguldak’ta indikten sonra kent merkezindeki terminalden kalkan uygun fiyatlı dolmuşlardan yararlanabilirsiniz. Şehir merkezinin yakınlarında hizmet veren Zonguldak Havalimanı ise ilçeye Türkiye’nin diğer şehirlerinden hava yolunu kullanarak ulaşmak isteyenler için farklı ve pratik bir alternatif sunuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Devrek otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Devrek otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Devrek otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less