Aytos Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Aytos Hakkında

Bulgaristan'ın sınırlarında bulunan küçük bir yerleşim olan Aytos, ülkenin Karadeniz kıyısına sadece 15 kilometre mesafede yer alıyor. Yerleşik nüfusu 30 bine yaklaşan Aytos’un çevresi genellikle dağlık ve tepelik arazilerden meydana geliyor. Bölgedeki nüfusun önemli kısmının Türklerden oluşması ise dikkat çekici diğer bir nokta. Çok eski çağlardan bu yana yerleşim amacıyla kullanılan bölgenin Bulgar İmparatorluğu sınırlarına girmesi, tarih boyunca yaşanan önemli gelişmelerin başında gösteriliyor. 1300’lü yılların sonlarından itibaren Osmanlı Devleti’ne katılan Aytos sonradan bağımsızlık hareketlerinde büyük rol oynadı. Bağımsız Bulgaristan'ın kurulması ile birlikte ise Aytos daha çok ticaret ve turizm ile adı beraber anılan yerleşimlerden biri oldu.

Burgaz’a yakın konumu sayesinde her yıl pek çok ziyaretçiyi çeken Aytos özellikle yaz aylarından itibaren canlanmaya başlıyor. Bölgedeki plajlar ve açık hava etkinlikleri burayı turistler için cazip hale getiren etmenlerden sadece bazıları. St. Sophia ve St. Stephens gibi kiliseleri gezerek veya yaz geldiğinde denize girerek civarda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin gözdesi olan su parkları ise Aytos’ta eğlencenin önde gelen adreslerinden. Ayrıca bölgede çok eski çağlardan bugüne dek ulaşabilen eserleri barındıran müzelerin bulunduğunu anımsatalım. Aytos’ta alışveriş yapmak isterseniz de sahile yakın küçük mağazaları veya çevredeki alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Karadeniz kıyısındaki önemli liman şehirlerinden Burgaz’a hayli yakın olması, Aytos’a ulaşımı kolaylaştıran bir etmen. Üstelik başkent Sofya’dan hareket eden bazı tren hatları da buradan geçiyor. Böylece otobüs veya araç kiralama gibi karayolu alternatiflerinin dışında Aytos’a demiryolu ile seyahati tercih edebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aytos Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Aytos
400 TL16 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Aytos otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Aytos otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Aytos otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Aytos yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Aytos 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Aytos seferleri bulunuyor?
expand_more
İstanbul Seyahat, Nişikli Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Aytos seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    8 saat schedule
map placeholder
expand_less