Urla Otelleri Ara

En uygun Urla otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Urla otellerini listele.

Urla Hakkında

Tarihinin Milattan Önce 2000’li yılara kadar uzandığı düşünülen Urla, İzmir’in en sakin ve huzurlu ilçelerinden biri. Urla’da antik dönemler ve büyük uygarlıklardan kalma tarihi eserleri görebilirsiniz. Birbirinden güzel köyleri, antik kalıntıları, alışveriş imkanları, sahilleri, ada ve adacıkları, festivalleri, kültürel etkinlikleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Urla’ya giderseniz, bir gününüzü Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılan ve sit alanı olan Karantina Adası’na ayırın. Ünü tüm Türkiye’ye yayılmış olan meşhur Sanat Sokağı’na gidin. Sanat Sokağı’ndaki kitapçılar, antikacılar, el sanatları atölyeleri, hediyelik eşya dükkanları ve daha birçok yeri gezebilirsiniz. Urla’nın eski taş Rum evlerinin en güzel örnekleri de bu sokak boyunca karşınıza çıkacak. Urla’da alışveriş yapacakla ise  mutlaka Malgaca Pazarı’nı ziyaret etmeli. Pansiyon, butik otel, resort otel, bağ otelleri gibi birden çok konaklama alternatifi sunan Urla’da bütçenize uygun bir yer bulabilirsiniz. Urla’da ulaşım genellikle minibüs ve taksilerle sağlanıyor.

Urla’daki birçok restoran, deniz ürünleri ve meze çeşitleri sunuyor. Ayrıca Ege’nin leziz zeytinyağlılarını da tadabilirsiniz. Urla’nın en popüler restoranlarından birkaçı, Beğendik Abi Lokantası, Yengeç Restaurant, Özbek Restoran, Sahil Restaurant, Denizaltı Port, Meze Evi ve Filika Balık. Urla’da yıl gerçekleşen festivaller ise şöyle: Urla Enginar Festivali (nisan), Urla Ot Festivali (mart) ve Urla Bağbozumu Şenlikleri (ağustos).

İzmir merkezinin güneybatısında konumlanan Urla, Çeşme ve Seferihisar ilçeleriyle komşu. Urla’ya hava yolu ile gelecekler, öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmalı. 

Urla Galeri

Urla Seyahat Yazıları

x