Ünye Otelleri Ara

En uygun Ünye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ünye otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ünye Hakkında

Karadeniz kıyısının incisi Ünye, Ordu’ya bağlı bir sahil ilçesi. İkizce, Akkuş, Çaybaşı, Terme ve kumru gibi ilçelerle çevrelenen Ünye, bağlı olduğu il olan Ordu’nun merkezinden yaklaşık 65 kilometre uzakta. Karadeniz ikliminin neredeyse tüm tipik özelliklerini taşıyan ilçe, yılın büyük kısmında yağışlı. Bu nedenle Ünye ve civarına seyahat edeceklerin her ihtimale karşın şemsiye veya yağmurluk gibi eşyalarını çantalarında bulundurmaları öneriliyor. 1700’lü yıllardan beri Ünye’nin simgelerinden olan Saray Camisi, ilçede gezerken muhakkak görmeniz gereken Osmanlı eserlerinden. İlçe mimarisini genel olarak eski ve yeni olmak üzere iki farklı bölüme ayırmak mümkün. Tarih boyunca bölgede yaşamını sürdüren Rumlardan ve Osmanlılardan kalan evler daha çok Kadılar Yokuşu ve civarında yer alıyor. Sahil hattında ise genellikle yeni sayılan çok katlı apartmanlara rastlayabilirsiniz.

İlçe merkezinde gezerken dikkatinizi çekecek Ünye Kalesi’nin kalıntılarını gördükten sonra Çamlık kıyısına gelebilir, burada dinlenen ve manzarayı seyreden Ünyelilerin arasına karışabilirsiniz. Özellikle hafta sonlarında kahvaltı yapmak veya Karadeniz’in kıyıya vuran dalgalarının huzur veren sesini dinlemek için Ünye’nin kıyı kesimi tam manasıyla enfes. Eğer Ünye’ye yaz aylarında geliyorsanız, Çamlık sahilinin hemen yakınlarındaki İnciraltı Plajı’na muhakkak yolunuzu düşürün. Nefis deniz ürünleri ve balıklardan tadabileceğiniz bir de restorana ev sahipliği yapan sahilde su adeta göz kamaştırıcı berraklıkta. Ünye'de bulunan Ordu otelleri, kendi plajlarıyla denize kolaylıkla ulaşma imkanı sunuyor. 

Yaklaşık 130 bin nüfusu barındıran Ünye’de gezinirken Bakırcılar Çarşısı’na uğramayı ihmal etmeyin. Göze hayli hoş görünen hediyeliklerden alabileceğiniz çarşıya sadece Ünye esnafıyla koyu bir sohbete girmek ve tarihi ilçeyi bir de onların ağzından dinlemek için dahi gelebilirsiniz. Ünye’ye seyahat ederken hem Samsun’da yer alan Çarşamba Havalimanı’nı hem de Ordu Giresun Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Her iki havalimanı da ilçeye neredeyse aynı uzaklıkta.

Ünye Seyahat Yazıları