Tekirdağ Otelleri Ara

En uygun Tekirdağ otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tekirdağ otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tekirdağ Hakkında

Marmara Bölgesi'nin Trakya yarımadasında yer alan Tekirdağ, hem Marmara hem de Karadeniz'e kıyısı olan bir ilimizdir ve yaklaşık 870.000 nüfusa sahiptir.

Şehrin büyük bölümü Marmara kıyılarında olduğundan dolayı genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazlar sıcak, kışlar ise ılıman geçmektedir. Karasal iklimin etkili olduğu bölgeler de vardır.

Yerleşimin Milattan binlerce yıl önce başladığı bilinen Tekirdağ'da Frigler, Hititler, Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı gibi çok sayıda devlet hüküm sürmüştür. Vatan şairi Namık Kemal'in evi, Macar önderlerinden Rakoczi'nin müzesi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Çorlu Kalesi, Hora Feneri gibi tarihi yerlerin yanı sıra Rüstempaşa Cami, Mirliva Hüseyin Paşa Cami gibi dini yapılar da vardır. Şarköy ve Kumbağ gibi ünlü turistik semtler de bölgenin tanıtımında önemli rol oynar. Özellikle yaz aylarında yurt içinden çok sayıda turist bu bölgeye gider. Tekirdağ denilince akla ilk gelen şeylerden birisi Tekirdağ köftesidir. Çılbırı ve ciğer sarması da meşhurdur.

Hava yolu ile ulaşım Tekirdağ Çorlu Havalimanı aracılığıyla yapılır, demir, deniz ve kara yolu ile ulaşım da mümkündür. Uluslararası kara yolları da ilden geçmektedir. Tekirdağ merkez, Çorlu, Malkara, Çerkezköy, Şarköy, Hayrabolu, Saray, Malkara, Muratlı ve Marmara Ereğlisi olmak üzere toplam 9 ilçesi vardır.

Tekirdağ Galeri

Tekirdağ'da Nerede Kalınır?

Süleymanpaşa
Süleymanpaşa

Süleymanpaşa otellerini gör
Çorlu
Çorlu

Tekirdağ’ın en büyük ilçesi, Doğu Trakya'nın ise en büyük 2. ilçesi olan Çorlu, hem tarihi ,hem de görülmesi gereken doğal güzellikleriyle her yıl yerli ve yabancı turistleri kendine çekmeyi başarıyor. Çorlu’nun tarihinden günümüze ulaşabilmiş yapıları arasında Kanunu Sultan Süleyman adına yaptırılmış, Süleymaniye Cami ilk sırada yer alır. Çorlu ge

Çorlu otellerini gör
Tekirdağ Merkez
Tekirdağ Merkez

Tekirdağ Merkez otellerini gör
Çerkezköy
Çerkezköy

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy, özellikle 1970’li yıllardan itibaren açılan sanayi kuruluşları ile gelişerek büyüyen bir ilçe. Önceleri ‘’Türbedere’’ olarak bilinen ilçenin bu adı almasının nedeni ise eski bir türbeye ev sahipliği yapması. Nüfusu 150 bine yaklaşan ilçede sınırlı da olsa tarım yapılıyor. Ancak özellikle İstanbul’a yakın konumu sayesinde

Çerkezköy otellerini gör
Marmara Ereğlisi
Marmara Ereğlisi

Geçmişi Bizans dönemine dek giden Marmara Ereğlisi, Tekirdağ’a bağlı bir kıyı ilçesi. Marmara Denizi sahilinde kurulan ilçe, eski yüzyıllarda ‘’Perinthos’’ adıyla biliniyordu. Daha sonra ise ‘’Heraklia’’ ismini aldı. Yaklaşık 32 kilometre boyunca uzanan sahil şeridine sahip ilçe, coğrafi olarak daha çok bir yarımada görünümünde. İki farklı doğal li

Marmara Ereğlisi otellerini gör
Şarköy
Şarköy

Şarköy otellerini gör
Kumbag
Kumbag

Kumbag otellerini gör
Değirmenaltı Mahallesi
Değirmenaltı Mahallesi

Değirmenaltı Mahallesi otellerini gör
Hayrabolu
Hayrabolu

Hayrabolu otellerini gör
Saray, Tekirdağ
Saray, Tekirdağ

Saray, Tekirdağ otellerini gör

Tekirdağ Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ocak Temmuz 466,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Tekirdağ Seyahat Yazıları

Tekirdağ Sıkça Sorulan Sorular

Tekirdağ’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Tekirdağ’daki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Nevizade, Hotel Gorky ve Safir Beach Resort Hotel - Restaurant - Social Fac bulunuyor.

Tekirdağ’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Tekirdağ’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Ramada By Wyndham Tekirdağ ve Hilton Garden Inn Çorlu bulunuyor.