Tekirdağ Otelleri Ara

En uygun Tekirdağ otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tekirdağ otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tekirdağ Hakkında

Marmara Bölgesi'nin Trakya yarımadasında yer alan Tekirdağ, hem Marmara hem de Karadeniz'e kıyısı olan bir ilimizdir ve yaklaşık 870.000 nüfusa sahiptir.

Şehrin büyük bölümü Marmara kıyılarında olduğundan dolayı genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazlar sıcak, kışlar ise ılıman geçmektedir. Karasal iklimin etkili olduğu bölgeler de vardır.

Yerleşimin Milattan binlerce yıl önce başladığı bilinen Tekirdağ'da Frigler, Hititler, Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı gibi çok sayıda devlet hüküm sürmüştür. Vatan şairi Namık Kemal'in evi, Macar önderlerinden Rakoczi'nin müzesi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Çorlu Kalesi, Hora Feneri gibi tarihi yerlerin yanı sıra Rüstempaşa Cami, Mirliva Hüseyin Paşa Cami gibi dini yapılar da vardır. Şarköy ve Kumbağ gibi ünlü turistik semtler de bölgenin tanıtımında önemli rol oynar. Özellikle yaz aylarında yurt içinden çok sayıda turist bu bölgeye gider. Tekirdağ denilince akla ilk gelen şeylerden birisi Tekirdağ köftesidir. Çılbırı ve ciğer sarması da meşhurdur.

Hava yolu ile ulaşım Tekirdağ Çorlu Havalimanı aracılığıyla yapılır, demir, deniz ve kara yolu ile ulaşım da mümkündür. Uluslararası kara yolları da ilden geçmektedir. Tekirdağ merkez, Çorlu, Malkara, Çerkezköy, Şarköy, Hayrabolu, Saray, Malkara, Muratlı ve Marmara Ereğlisi olmak üzere toplam 9 ilçesi vardır.

Tekirdağ Galeri

Tekirdağ Semtleri

Tekirdağ Seyahat Yazıları