Şişli Otelleri Ara

En uygun Şişli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şişli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şişli Hakkında

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Şişli, gelişmiş konut ve ofis olanaklarıyla şehrin her dönemde popüler olan ilçelerinden biri. Beşiktaş, Beyoğlu ve Kağıthane ile komşu olan ilçe Teşvikiye, Feriköy, Esentepe, Mecidiyeköy ve Fulya gibi mahallelerden meydana geliyor.

1950’lerin ortasına dek Beyoğlu’na bağlı olan Şişli, sonradan ilçe statüsü kazandı ve gitgide gelişerek İstanbul’un önde gelen yerleşim merkezleri arasına girdi. Günümüzde özellikle Teşvikiye ve Nişantaşı başta olmak üzere film ve dizilerde çokça yer alan mahalle ve semtleriyle dikkatleri üzerine çeken Şişli’yi her yıl pek çok turist ziyaret ediyor. 

İlçe ayrıca İstanbul’un önemli iş ve finans merkezlerinden bazılarına ev sahipliği  yapıyor. Bu özelliği sayesinde Şişli’de her yıl sayısız konferans, kongre ve organizasyon düzenleniyor. Kongre turizmi için buraya gelenlerin de etkisiyle ilçede bulunan İstanbul otelleri hayli gelişmiş durumda. Günümüzde Şişli’de Hilton ve Marriott da dahil pek çok uluslararası otel zinciri hizmet veriyor. Konaklamanızı daha uygun fiyatlarla gerçekleştirmek isterseniz, ilçede bütçenizi yormayacak küçük otelleri ve pansiyon tarzı yerleri de bulmanız mümkün.  

Ulaşım olanakları konusunda ise Şişli’yi rahatlıkla İstanbul’un en şanslı bölgeleri arasında sayabiliriz. İlçeden geçen metroyu kullanarak Taksim, Osmanbey, Gayrettepe, Levent, Sanayi Mahallesi ve Maslak gibi pek çok yere hiç zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilçeden otobüslerle hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki semtlere yolculuk olanağı hayli gelişmiş durumda. Eğer Marmaray kullanmak isterseniz, metroya binerek Haliç durağında inebilir, buradan kısa bir yürüyüşün ardından Sirkeci’de bulunan istasyona gelebilirsiniz. Metronun Haliç durağında inerek ayrıca Eminönü ve Karaköy İskelesi’ne ulaşabilir, vapurla şehrin diğer yakasına geçebilirsiniz.  

Şişli’de alışveriş için Cevahir Alışveriş Merkezi, Trump Alışveriş Merkezi ve City’s Nişantaşı gibi pek çok alternatif arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İlçede farklı günlerde kurulan semt pazarları ise taze sebze meyve ile uygun fiyata kıyafet satın almak isteyen ziyaretçileri bekliyor.  

Eğer ilçedeki tarihi yerleri gezip görmek isterseniz hemen Şişli’nin merkezinde yer alan ve günümüzde müze olarak kullanılan Atatürk Evi bu anlamda harika bir başlangıç olur. Teşvikiye’de bulunan tarihi Teşvikiye Camii ve İstanbul’daki sayılı dikilitaşlar arasında yer alan Nişantaşı Şişli’de ziyaret edilmesi gereken diğer örneklerden. Harbiye Orduevi, Taşkışla ve Askeri Müze ise ilçeden ayrılmadan önce sadece dışından da olsa muhakkak görmeniz gereken ilçenin meşhur müze ve yapılarından bazıları.  

Şişli’de düzenlenen organizasyonlara katılacak kadar yeterli zamanınız varsa, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın fuar takvimine mutlaka göz atın. İlçenin konser salonları ile kulüplerinde ise pek çok ünlü şarkıcının canlı performansını izleme şansı bulabilirsiniz.  

Önemli Noktalar

Şişli Seyahat Yazıları