Siirt Otelleri Ara

En uygun Siirt otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Siirt otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Siirt Hakkında

Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehir. Yaklaşık 330 bin kişinin bulunduğu Siirt’te nüfusun büyük bir kısmı kentte yaşıyor. Bulunduğu coğrafya itibarıyla Asurlar, Hititler, Medler, Persler, Makedon Krallığı ve Artuklular gibi pek çok medeniyet bölgeye hâkim oldu. Farklı medeniyetlerin merkezi olan Siirt bu dönemlerden kalma kültürel ve tarihi zenginlikleri sayesinde dikkat çekiyor. 

Şehre ulaşımın iç hatlar seferlerine açık olan Siirt Havalimanı aracılığıyla sağlanması şehre gelen turistler için büyük kolaylık sağlıyor. Siirt sınırları içerisinde bulunan Tillo Kalesi, Delikli Taş, Botan Kanyonu ve Botan Mağaraları oldukça önemli. Üstelik Siirt’e 225 kilometre mesafedeki Mardin ve 183 kilometre mesafedeki Diyarbakır Siirt’in önemini arttırıyor.

Siirt’te konaklama seçenekleri diğer şehirlere göre biraz daha sınırlı. Bu noktada şehirde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan işletme belgeli tesisler bulunmuyor. Ancak belediye belgeli tesisler hizmet veriyor. Öğretmen Evi ve diğer otel seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Siirt Galeri

Siirt Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Aralık Mayıs
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.

Siirt Seyahat Yazıları