Seferihisar Otelleri

En uygun Seferihisar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Seferihisar otellerini listele.

Seferihisar Hakkında

Seferihisar İzmir'in en eski ve en önemli ilçelerinden birisi. Yörenin yerleşim yeri olarak en az üç bin yıllık bir tarihi olduğu biliniyor. Kent Türkiye'de Citta Slow yani Yavaş Şehir unvanını alan yer oldu. Seferihisar 400 yat kapasiteli bir yat limanına sahip olsa da kentin yük ve yolcu taşımacılığına imkân tanıyan bir limanı bulunmuyor.

Doğal kaynaklar Seferihisar ekonomisinin temelini oluşturur. Zeytincilik, balıkçılık, süs bitkisine yönelik seracılık, narenciye ve enginar yetiştiriciliği Seferihisar ekonomisinin temel unsurlarından. Turizm de her yıl ekonomik kaynaklardan daha büyük bir pay alıyor.

Teos Antik Kenti, Sığacık Kalesi ve marina Seferihisar ziyaretçilerinin görmesi gereken yerlerin başında gelir. Kentin mavi bayraklı tertemiz plajlarında Ege Denizi'nin tadını çıkarmak gerekir. Köy pazarlarına giden Seferihisar ziyaretçileri yerel halkın bahçe ve tarlalarında yetiştirdiği kendi mahsullerini ilk elden alma fırsatı bulur. Ayrıca her yıl sonbaharda Mandalina Festivali düzenlenir.

Seferihisar Akdeniz iklim kuşağında yer alıyor ve kentte uzun, sıcak yaz aylarını ılık kış ayları takip ediyor. Kar yağışı nadiren görülmekle birlikte kış aylarında bol yağmur yağışı olur.

Seferihisar İzmir şehir merkezine 45, Adnan Menderes Havalimanı'na ise yaklaşık 40 km mesafede yer alıyor.

Seferihisar Galeri

Seferihisar Semtleri

Seferihisar Seyahat Yazıları

x