Seferihisar Otelleri Ara

En uygun Seferihisar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Seferihisar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Seferihisar Hakkında

Geçmiş yüzyıllara şahitlik eden eski taş evleri ve huzurlu sokaklarıyla ziyaretçileri adeta büyüleyen Seferihisar, Türkiye’nin ‘’Cittaslow’’ yani ‘’Sakin Şehir’’ unvanını taşıyan sayılı ilçelerinden. İzmir sınırlarında yer alan Seferihisar’a şehrin merkezinden minibüs tipi araçlarla rahatça ulaşım sağlanabiliyor. Çevresi yemyeşil zeytin bahçeleri ile sarılan ilçede ayrıca yazın muazzam güzellikteki sahillerden denize girebilirsiniz. 

Genellikle sakin atmosferi ile öne çıkan yerleşimlerden olan Seferihisar, eğlenceden çok dinginlik arayanlar için ideal sayılabilir. Beldede etkili olan sıcak Akdeniz iklimi nedeniyle özellikle yaz ayları boyunca hava sıcaklığı hayli yüksek değerlere ulaşabiliyor. Buna karşılık sonbahar veya ilkbaharda Seferihisar kuşkusuz gezginlere son derece ılıman bir atmosfer vaat ediyor.  

Seferihisar’da huzurlu bir tatil geçirmek adına hem iç tarafta hem de sahil kesiminde bulunan otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. İlçenin sahilinde yer alan İzmir otelleri ayrıca sıcak havalarda Seferihisar’da denize girmek isteyenlere de ideal bir ortam sunuyor. Tatildeyken ev rahatlığını yaşamak için ise tercihinizi apart tesislerden yana kullanabilirsiniz. Seferihisar’ın aile dostu otellerinden bazıları alkolsüz olarak hizmet veriyor. Ayrıca yine ilçede turistleri ağırlayan otellerde her şey dahil, yarım pansiyon ve oda kahvaltı başta olmak üzere alternatif konsept seçenekleri mevcut. 

Seferihisar’da Ağustos ayı içinde Tiyatro Festivali düzenleniyor. Seyahatinizi festivale denk getirerek kültür ve sanatla iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Karakoç Kaplıcaları, iyileştirici etkiye sahip suları sayesinde ziyarete değer. Yazın Seferihisar sahillerinde yüzmek için ise Ekmeksiz Plajı, Sığacık Plajı, Akkum Plajı veya Akarca Plajı gibi adresler tercih edilebilir. 

İzmir ve civarında hem sakin hem de uygun fiyatlı tatil söz konusu olduğunda uzun zamandır akla ilk gelen seçenekler arasında yer alan Seferihisar’a otobüslerle ulaşılabiliyor. Hava yoluyla seyahat ise bir başka alternatif. İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı üzerinden sakinliğiyle meşhur ilçeye yolculuğunuzu hızlandırabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra servisler veya otobüslerle İzmir kent merkezinde bulunan Üçkuyular’a gelebilir ve buradan Seferihisar minibüslerine aktarma yapabilirsiniz. İzmir şehir merkezi ile Seferihisar arasında yolculuk normal şartlarda 1 saat içinde tamamlanıyor. Ayrıca Seferihisar yakınlarında yer alan Özdere, Sığacık ve Urla gibi beldelerden de ilçeye toplu taşımayla transfer mümkün. 

Seferihisar Galeri

Seferihisar Şehir Rehberi

Seferihisar Semtleri

Seferihisar Seyahat Yazıları