Saraybosna Otelleri Ara

En uygun Saraybosna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Saraybosna otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Saraybosna Hakkında

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna, mimarisiyle, yemekleriyle, camileri ve medreseleriyle kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz bir Balkan şehridir. Etrafı yeşil dağlarla çevrili ortasından Miljacka nehrinin geçtiği bu şirin kent aynı zamanda uzun yıllar hoşgörünün sembolü olmuştur. Müslüman, Katolik, Ortodoks ve Musevilerin içi içe yaşadığı bu şehir 1990'lı yıllarda yaşanan iç savaşta acı günler yaşamıştır. Bu savaşın izlerini bugün Yaşam Müzesi'nde görebilirsiniz. Bosna Hersek'e her türlü yardımın yasaklandığı günlerde yaşlı bir kadının evinin altına açılan tünel sonucu kente yiyecek, içecek ve silah yardımı yapılabilmiş.

Saraybosna'da Başçarşı, Ferhadiye Caddesi ve I.Dünya Savaşı'nı başlatan Latin Köprüsü gezilecek en popüler yerlerdir. Bunun dışında Hünkar Camisi ve diğer Osmanlı döneminden kalma camiler, kiliseler, bira fabrikası ve belediye binası gibi yerler de gezilebilir.

Saraybosna'da kışlar soğuk ve karlı geçer. Gezmek için en uygun zamanlar yaz mevsimi ve bahar aylarıdır. Yaklaşık 700 bin nüfuslu Saraybosna'da havayolu ulaşımı Saraybosna Uluslararası Havalimanı'ndan sağlanıyor. Havalimanından kent merkezine en kolay taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu ulaşım çok sık değil.

Saraybosna Galeri

Saraybosna Şehir Rehberi

Saraybosna Seyahat Yazıları