Pekin Otelleri Ara

En uygun Pekin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pekin otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pekin Hakkında

Çin’in başkenti aynı zamanda da 22 milyonluk nüfusuyla en büyük ekinci şehridir. Çin’in ikinci büyük şehri olsa da dünyanın en kalabalık ve en büyük başkentidir aynı zamanda. Uzun yıllar Çin imparatorluğuna ev sahipliği yapan bu kentte en dikkat çekici yer, imparatorun sarayı Yasak Şehirdir.

Buraya Tiannanmen Meydanı’ndan gidilir. Burası etrafı suyla ve büyük duvarlarla çevrili bir şehir gibidir. Pekin’de ayrıca Wangfuijing Caddesi, Yazlık Saray, Cennet Tapınağı, Terra Cotta (Toprak Askerler Müzesi), Lama Tapınağı ve şehrin dışındaki Çin Seddi gezilebilir.

Nemli karasal iklimin hüküm sürdüğü Pekin’de kışlar soğuk ve kurak yazlar ise sıcak ve nemli geçer. Yağışlar en çok yaz aylarında görülür. Gezmek için en uygun zamanın ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içi ulaşım taksi ya da metro ile sağlanır. Metro biraz kalabalık gelebilir. Taksi fiyatları çok pahalı değil. Havalimanından ise metro ya da otobüs ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Çin’de bahşiş vermek ayıp sayıldığı için bu konuda dikkatli olun. Genel olarak güvenli bir şehirdir. Ancak turistik noktalarda dolandırıcılara karşı dikkatli olun. Bir de Pekin’de dil konusunda sorun yaşayabilirsiniz. İngilizceye çok hakim değiller.

Pekin Galeri

Pekin Şehir Rehberi

Pekin Seyahat Yazıları