Ödemiş Otelleri Ara

En uygun Ödemiş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ödemiş otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ödemiş Hakkında

Ödemiş Hakkında

İzmir şehrine bağlı güzel bir ilçe olan Ödemiş, yemyeşil doğasıyla çok huzurlu ve sakin bir yer. 5000 yıl öncesine kadar uzanan tarihiyle Ege bölgesinin çoğu ilçesinde olduğu gibi pek çok tarihi hazineye sahip olan Ödemiş’te hem Ege’nin tertemiz havasının tadını çıkaracak hem de keyifli bir gezi yapacaksınız. Her mevsim ayrı bir güzellik sunan Gölcük Gölü, otantik atmosferini korumayı başarmış Birgi Köyü ve şifalı kaynak sularıyla bilinen Bozdağ, Ödemiş’te mutlaka uğramanız gereken yerler.

Ödemiş merkezinde yer alan ve Osmanlı döneminin simgelerinden biri olan Ödemiş Arasta Çarşısı, az rastlanan açık arasta tarzıyla ilgi çekiyor. Günümüzde de çok aktif bir ticaret merkezi olan Ödemiş Arasta Çarşısı’ndaki tarihi camiler ve hanlar görülmeye değer güzellikte. Burada Osmanlı döneminde olduğu gibi hala çalışmaya devam eden keçeci, sandalyeci ve sepetçi gibi zanaatkarların atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Ünlü Ödemiş Pazarı ise 110 yıllık geçmişiyle ülkemizin en büyük açık pazarı konumunda. Cumartesi günleri kurulan pazara İzmir’den ve çevre ilçelerden bile satıcılar geliyor. Güzel bir tatil alışverişi yapabileceğiniz bir diğer yer ise Kadın El Sanatları Pazarı. Burada ev hanımlarının hazırladığı iğne oyaları, mekik oyası ve kanaviçe gibi el işlerini inceleyebilir ve güzel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Ege’nin doğal güzelliklerini görmek için ise gitmeniz gereken yerlerden biri olan Gölcük Gölü; yüzlerce yıllık ağaçları, çam ormanları ve şifalı bitkileriyle her mevsim doğa sevenlerin ilgisini çekiyor. Yaz aylarında serin havasından dolayı tercih edilen Gölcük Gölü’nde olta balıkçılığı yapabilir veya tekne gezileriyle doğal güzellikleri görebilirsiniz. Birgi Köyü ise kartpostalları süsleyen şirin bir Ege köyü. Ödemiş merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan Birgi Köyü, tam bir açık hava müzesi. Bu güzel Ege köyünde hem huzurlu bir gezi yapabilir hem de yöresel lezzetlerle harika köy kahvaltıları yapabilirsiniz.

Ödemiş Galeri

Ödemiş Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 215,6 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Ödemiş Seyahat Yazıları