Beyoğlu Otelleri Ara

En uygun Beyoğlu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beyoğlu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beyoğlu Hakkında

Toplamda 230 bine yaklaşan nüfusuyla Beyoğlu, İstanbul’un her daim kalabalık ve canlı ilçelerinin başında geliyor. Bizans döneminden itibaren şehrin önemli yerleşim bölgeleri arasında yer alan ilçe, tarihi boyunca daha çok Pera adıyla biliniyordu. İstanbul Boğazı, Haliç, Şişli, Beşiktaş ve Kağıthane ile çevrelenen Beyoğlu’nun yerleşik nüfusu çok fazla sayılmaz. Buna karşılık hem gündüz hem de gece saatlerinde gelenler sayesinde tüm gün popülerliğini koruyor.  

Beyoğlu denince akıllara genellikle sadece Taksim Meydanı ve Tünel arasında uzanan İstiklal Caddesi gelir. Ancak kırmızı renkli nostaljik tramvayı ve iki yanını saran tarihi binalarla ünlenen caddenin dışında aslında Beyoğlu daha geniş bir alana yayılıyor.

Bizans döneminde kullanılan Pera adı ‘’karşı yaka’’ ve ‘’öteki taraf’’ gibi anlamlara geliyor. 1920’li yılların ortalarından itibaren yaygınlaşan Beyoğlu ismiyle ilgili ise çeşitli rivayetler var. Ancak bölgenin adını hangisinden dolayı aldığı tam olarak bilinmiyor. İlk olarak 17. yüzyıl başlarında bölgeye yerleşen yabancı elçiliklerin etkisiyle gelişmeye başlayan Beyoğlu, zamanla birbiri ardına açılan kiliseler, pasajlar ve iş merkezleri ile popülerliğini artırarak günümüze kadar geldi.

Galata Kulesi, Arap Camii, Tophane-i Amire, Pera Palas, Galatasaray Lisesi, Neve Şalom Sinagogu, Galata Mevlevihanesi, İtalyan Lisesi ve Doğan Apartmanı gibi şehrin tarihi ve turistik anlamda önemli pek çok mimari yapısını Beyoğlu’nda gezerken görebilirsiniz. Üstelik Galatasaray Lisesi aynı zamanda Türkiye’nin en popüler spor kulüplerinden Galatasaray’ın tohumlarının atıldığı yer.

Beyoğlu’ndan metroyu kullanarak şehrin Mecidiyeköy, Şişli, Levent, 4. Levent, Ayazağa, Haliç ve Yenikapı gibi pek çok noktasına dakikalarla ölçülen sürelerde ulaşma şansınız var. Çok merkezi bir noktada bulunan ilçeden taksi ve otobüsleri kullanarak da dilediğiniz yere hızlıca yolculuk yapabilirsiniz.  

Haftanın 7 günü 24 saat yaşayan Beyoğlu’nda butik otellerden tarihi önemi de bulunan eski 5 yıldızlı otellere kadar geniş bir yelpazede konaklama tesisi alternatifleri mevcut. Kalacağınız oteli belirlerken metroya ve diğer toplu taşıma araçlarına yakınlık, yıldız sayısı ve oda özellikleri gibi kriterlere göre seçim yapabilirsiniz.

Beyoğlu’nda bulunan bazı İstanbul otelleri, Tarihi Yarımada ve Topkapı Sarayı manzarası da sunuyor. ken rezervasyon yaptırarak veya kış ayları gibi yoğun turist kalabalıklarının bulunmadığı dönemlerde seyahat ederek konaklama masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Beyoğlu Semtleri

Önemli Noktalar