Batman Otelleri Ara

En uygun Batman otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Batman otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Batman Hakkında

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman, 440 bine yaklaşan nüfusuyla aynı adlı şehrin merkez ilçesi. Eski çarşısı ve tarihi eserleriyle ziyaretçilerini cezbeden Batman’ın bataklık bir arazide kurulması nedeniyle bu ismi aldığı düşünülüyor. Daha çok işyerleri ile evlerden meydana gelen merkezde yaz aylarında dinlenebileceğiniz geniş bir park da yer alıyor.

Özellikle son yıllarda inşaat sektörünün ve sanayinin gelişmesiyle merkez ilçe kalkınmasını sürdürüyor. Şehrin önemli eğitim kurumları ile hastaneleri yine merkezde hizmet veriyor. Batman’ı ziyaret ettiğinizde hem sabah kahvaltısında hem de öğle ve akşam yemeklerinde enfes tandır ekmeğinin tadına bakabilirsiniz. Genellikle etli yemeklerin ağırlıkta olduğu Batman mutfağında kebaplar ve kavurma da masaların baş tacı sayılan tatlardan.  

Batman’a ulaşmak için Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerden direkt uçabilir veya Anadolu’nun neredeyse her yerinden hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise demiryolu. Üstelik trene bindiğinizde nostaljik atmosferin de tadını çıkarabilirsiniz. Batman’ın merkezinde konforlu odalarıyla öne çıkan pek çok otel mevcut. Merkezdeki oteller manzara konusunda çok iyi sayılmaz ancak sabah kahvaltısı, oda servisi ve ücretsiz internet gibi pek çok standart hizmet Batman otellerinde ziyaretçilere sunuluyor.

Batman Galeri

Batman Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Şubat Eylül
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.

Batman Seyahat Yazıları