Atina Otelleri Ara

En uygun Atina otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Atina otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Atina Hakkında

Antik Yunan medeniyetinden bu yana önemli bir ticaret ve kültür başkenti olan Atina, günümüzde de Yunanistan'ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Savaş tanrıçası Athena'dan ismini alan Atina'da çok sayıda antik ören yerleri bulunur. Bunların en meşhuru kentin tepesindeki Akropolis'tir. Zafer Tanrısı Nike adına yapılan Nike ve Zeus Tapınağı gibi tapınaklar, Arkeoloji Müzesi, gece hayatının ve eski Yunan kültürünün merkezi Plaka semti, Sintagma ve Monastiraki meydanları, Dionysos gibi antik tiyatrolar gezilebilir.

4 milyon nüfuslu Atina'da gece ve eğlence hayatı çok renklidir. Özellikle meşhur Rum tavernalarında, sabahlara kadar yemekli ve içkili eğlenceler düzenlenir. Atina'da yeme içme konusunda da çok sıkıntı çekmezsiniz. Yunan mutfağı, Türk mutfağıyla benzer. Özellikle zeytinyağlı ve patlıcanlı yemeklerin pek çoğu Türkçe isimleriyle anılır.

Dünyadaki ilk olimpiyatlar 1896 yılında Atina'da düzenlenmiştir. Kentin bir başka turistik noktası da limanının bulunduğu Pire Limanı'dır. Gerek Pire limanından ve şehir merkezinden metro ve sonrasında tren ile Elefherios Venizelos Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Kentte metro, tramvay ve otobüsle toplu ulaşım yapılır.

Atina'da Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Neredeyse yılın hemen tüm mevsiminde gezebilirsiniz. Ancak sıcaklardan ya da yağmurlardan çok şikayet etmek istemezseniz bahar ayları daha cazip olabilir.

Atina Galeri

Atina Şehir Rehberi

Atina Seyahat Yazıları