Adrasan Otelleri

En uygun Adrasan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Adrasan otellerini listele.

Adrasan Hakkında

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya’ya bağlı bir yerleşim yeri olan Adrasan doğal güzelliklerini koruyan küçük bir tatil beldesi. Adrasan sahip olduğu iki kilometre uzunluğundaki çam ağaçlarıyla süslenmiş kumsalıyla yaz aylarında çok sayıda turistin uğrak yeri hâline gelir ve birçok tesise ev sahipliği yapar.  Adrasan’ın büyük kısmı sit alanı olduğundan bu tesisler lüks, yeni ya da büyük değiller.

Günümüzde Adrasan halkının büyük kısmı geçimini turizm sektörü ile sağlıyor olsa da narenciye yetiştiriciliği bölgenin eski ekonomik kaynağı olarak hâlâ varlığını hissettiriyor.

Adrasan Akdeniz ikliminin tipik etkilerinin net olarak gözlemlendiği bir yer. Yaz aylarının oldukça sıcak ve kuru geçtiği Adrasan’da kış ayları ılık ve yağmurlu geçer. Kar yağışı ise nadir olarak gözlemlenir. Adrasan en çok haziran, temmuz ve ağustos aylarında ziyaretçi toplasa da turizm sezonu esasen mayıs ayında açılır ve ekim sonuna kadar devam eder.

Adrasan turistik bir yerleşim yeri olsa da oldukça sakin bir hayat gözlemlenir. Gece hayatı neredeyse yok denecek kadar az yaşanır. Ancak su sporlarını sevenler sörf, yelken, su kayağı ve dalış gibi aktiviteleri keyifle yapabilir. Kumsaldaki kalabalıktan kaçmak isteyenler ise sahil şeridi boyunca gizli kalmış çeşitli küçük koyları keşfe çıkabilir. Adrasan açıklarındaki Suluada ise Maldivler’i anımsatan kumsalı ve denizi ile görülmeyi hak ediyor.

Adrasan Koyu balık çeşitliliği bakımından oldukça zengin. Bu nedenle bölgedeki balık restoranlarında her zaman lezzetli ve taptaze balık çeşitleri bulabilirsiniz.

x