Adrasan Otelleri Ara

En uygun Adrasan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Adrasan otellerini listele.

Adrasan Hakkında

Maviyle yeşilin birleştiği el değmemiş koyları, turunç bahçeleri ve sakinliğiyle sevilen tatil beldesi Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı. Her yaz sezonunda on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bölge, sit alanı olması sebebiyle doğal güzelliklerini koruyabilmiştir. Genellikle yarım veya tam pansiyon servisi veren, butik otellerin olduğu Adrasan’da havuzlu oteller veya bungalov evlerde kalabileceğiniz ekonomik pansiyonlar da bulunmakta.

Antalya’ya 85 km uzaklıkta olan Adrasan’a gitmek için kara ve havayolunu kullanabilirsiniz. Antalya Otogar’dan kalkan Kumluca otobüsleriyle veya Antalya Havaalanı’nda yapacağınız transfer ile bölgeye ulaşmak mümkün.

Adrasan, Nisan-Ekim ayları arasında ziyaret etmek için uygun bir tatil beldesidir. Yaz sezonuna uygun, deniz kenarı bir belde olarak koyları ve tekne turları ile meşhurdur. Korsan Koyu, Akvaryum Koyu, Ceneviz Koyu ve Suluada denizin tadını çıkartmak için en çok ziyaret edilen yerlerden. Adrasan’ın yakınında olan Olympos Antik Kenti, Çıralı, Yanartaş ve Phaselis Antik Kenti de tarihi bir gezi için tercih edilebilir.

Adrasan’da bulunan bungalov oteller, pansiyon, apart ve otellerde Her Şey Dâhil sistemi bulunmaz. Sadece oda, oda kahvaltı, yarım veya tam pansiyon servislerini alabileceğiniz, küçük boyutlu işletmeler mevcuttur. Bunların bazılarında havuz, bar, canlı müzik eğlenceleri bulunur.

Eski Likya Yolu üzerinde bulunan beldede, tabelaları takip ederek yürüyüş yapabilir; akşamları canlı müzik yapan restoran ve barlarda eğlenebilir, su altı dünyasına ilgiliyseniz dalış dersleri alabilirsiniz. Su sporları yapmak isteyen misafirler için de uygun etkinlikler bulunmakta.

Adrasan Galeri

Adrasan Seyahat Yazıları

Adrasan Sıkça Sorulan Sorular

Adrasan’da gece hayatı nasıl?

Yan yana sıralanmış olan Çıralı – Olimpos – Adrasan üçlüsü arasında en sakin ve dinlenmeye uygun olan kasaba Adrasan. Bu yüzden çok hareketli bir gece hayatı olduğunu söyleyemeyiz. Kalabalık içerisinde takılmak, gece kulübüne gitmek ve dans etmek isteyenler transfer veya taksi hizmetlerini kullanarak Olimpos veya Kemer’e gidebilirler.

Adrasan sahilinde bulunan mekanlar nispeten daha küçük ve sohbet etmeye uygun. Barlar, kafeler ve restoranlar bulunan bölgede zaman zaman otellerde ve mekanlarda Türk Geceleri de düzenlenmekte.

Adrasan’a yakın gezilecek yerler nereler?

Turistik bir bölgede bulunan Adrasan’dan yola çıkarak ister tarihi ister doğal güzellik görebileceğiniz çok sayıda yer görebilirsiniz. Adrasan kalkışlı tekne turları veya günübirlik turlar bölgeyi keşfetmek için ideal. Sadece tekne turu ile gidebileceğiniz Suluada, Korsan Koyu ve Ceneviz Koyu mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Çıralı’da Yanartaş’a çıkabilir, Olympos Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, tekne ile veya yürüyerek Gelidonya Feneri’ni görebilir, Phaselis Antik Kenti’nden denize girebilirsiniz. Ayrıca biraz daha uzaklaşmak isterseniz Demre, Kaş, Patara, Kaputaş ve Kalkan da günübirlik ziyaret edebileceğiniz noktalar.

Adrasan’ın denizi nasıl?

Olimpos ve Çıralı’ya göre daha sakin olan Adrasan denizine yaklaşık 3 km uzunluğundaki Adrasan Koyu’ndan girebilirsiniz. Ayrıca bölgedeki tekne turlarından birini satın alarak yakın çevrede bulunan koy, mağara, ada gibi alanları ziyaret ederek açık denizde yüzebilirsiniz. Akdeniz’in en temiz denizlerinden birine sahip olan Adrasan’ın taş – kum karışık bir plajı mevcut.

Adrasan otelleri nasıl?

Şirin bir kasaba olan Adrasan, sit alanı ilan edildiği için büyük ve uzun yapılar inşa edilemiyor. Bu sebeple burada bulunan konaklama alanları doğa ile iç içe ve genellikle butik işletmeler. Ekonomik, Çocuk Dostu, Evcil Hayvan Kabul Eden, Romantik, Çevreye Duyarlı gibi temalardan tatilinize göre tercih yapabilirsiniz.

Oda kahvaltı hizmetinin ağırlıklı olduğu bölgede tam veya yarım pansiyon konaklama yerleri de bulmak mümkün. Havuzlu, denize yakın, orman manzaralı, su kaydırağı olan konaklama alanlarında da kalabilirsiniz.

Adrasan’a nasıl gidilir?

Adrasan’a ulaşmak için kara ve hava yollarını tercih edebilirsiniz. 105 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’na iniş yaptığınızda araç kiralayabilir veya transfer hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca özel servisler veya Antray ile Antalya Otogarı’na giderek buradan kalkan araçlara binebilirsiniz.

Antalya Otogarı’ndan Kumluca Tur veya Çiçek Tur minibüslerine binebilirsiniz. Kumluca Tur ile yolculuk ederseniz kasaba merkezine ve belirttiğiniz takdirde konaklama yerinizin önüne kadar gidebilirsiniz. Çiçek Tur ile giderseniz Adrasan Sapağı’nda inip buradan taksi, dolmuş veya transfer hizmeti ile konaklama yerine ulaşabilirsiniz.

Adrasan nerededir?

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Adrasan’ın diğer adı Çavuşköy. Sakinliği sebebiyle çok sevilen kasaba Antalya’ya yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunuyor. Doğusunda Olympos, Çıralı ve Kemer bulunan kasabanın merkezi Akdeniz’den 3 km kadar içeride.