Yurt dışında macera dolu bir tatil için ideal 10 yer

nihanbayram

Bazı fotoğrafların insanları oturduğu yerden kaldırma konusunda başarılı olduğu önemli bir gerçek. Bu fotoğraflara baktığınız anda ofiste, işte nerede olursanız olun. Macera dolu bir tatilin özlemini çekeceksiniz. En heyecanlı maceralar için en ideal yerleri seçtik. Aslında hepsi bir uçak biletine bakar.

Kruger Ulusal Parkı – Güney Afrika

Kruger Ulusal Parkı – Güney Afrika

Safariyi sadece belgesellerden izleyip gitmek isteyenlerdenseniz, güzel haber! Güney Afrika’ya vizesiz olarak gidebiliyorsunuz. Kesinlikle hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden biri olacak.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda

Daha önce zorbing diye bir şey duydunuz mu? Muhtemelen duymamışsanız da görmüşsünüzdür. Balon gibi içi şeffaf bir topun içerisine giren insanlar tepelerden yuvalanıyor.

Kilimanjaro Dağı – Tanzanya

Kilimanjaro Dağı – Tanzanya

Dağa tırmanış sevenlerdenseniz Afrika’nın bu ünlü dağı sizin gibi macera meraklıları ile dolu. Ayrıca Unesco’nun da doğa mirası listesinde bulunan dağ civarında filleri görmeniz mümkün.

Emerald Nehri – Slovenya

Emerald Nehri – Slovenya

Rafting sporunu sevenler için bu küçük bir Avrupa ülkesindeki bu nehri öneriyorum. Bu sporu burada yapmak için en iyi zamanlar da Haziran ile Eylül arası.

New York - Amerika

New York - Amerika

Tüplü dalış ile denizin derinliklerini görmek için neden taa New York’a gidelim ki diyenler olabilir. Söyleyeyim bölge dalış noktaları batık gemilerin olduğu yerlerde yoğunlaşmış durumda.

Sevilla – İspanya

Sevilla – İspanya

Tabii ki biz de boğaların canlarının yakıldığı gösterilere karşıyız. Ama Sevilla’da onlara zarar vermeyen, sadece matadorla bir oyun tadında geçen gösteriler de var.

Şarm El-Şeyh - Mısır

Şarm El-Şeyh - Mısır

Dünya üzerindeki en güzel balıkların yüzerken yanınıza kadar geldiği bu tatil bölgesi, deniz sporlarının hakim olduğu bir coğrafyada. Son zamanlarda daha sakin bir iç durumu olması da turizmi yeniden canlandırmış.

Avustralya

Avustralya

Elbette ki ekstrem sporların ana vatanlarından biri olan Avustralya’yı da bu listeye eklemeliyiz. En çok tercih edilenlerden birisi de sky dive denilen yüksekten paraşüt yardımıyla atlama. Yine bungee jumping için de ideal.

İngiliz Kolombiyası, Kanada

İngiliz Kolombiyası, Kanada

Helikopter kayağı denilince tam olarak aklınızda nasıl bir imaj belirdi bilmiyorum ama gerçekten müthiş heyecanlı bir spor. Karlarla kaplı bir dağın, doğru düzgün bir kayak pisti bile olmayan yüksek noktasına helikopter aracılığıyla çıkıp, kendinizi beyazlara bırakmak istiyorsanız tek kelimeyle harika.

 

Bristol - İngiltere

Bristol - İngiltere

Sevgili atlayışı denen bir şey duydunuz mu? İngiltere’de bulunan Berkshire ve Bristol’de bungee jumpingde aşama kaydetmişler sevgililer aynı anda atlıyor. Kesinlikle güzel bir görüntü oluşturuyor. Bu atlayışa Lovers' Leap Bungee Jump adı veriliyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar