• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yurt dışında çalışmak ve yaşamak için en iyi 5 ülke

Yurt dışında çalışmak ve yaşamak için en iyi 5 ülke

muratekinay

Yurt dışı tatillerini biraz daha uzatıp bir süre bu ülkelerden birinde yaşamayı veya yerleşmeyi hiç düşündünüz mü? Eğer yanıtınız evetse, Avrupa'dan Asya'ya çalışmak ve yaşamak için dünyada en fazla tercih edilen ülkelere göz atarak planlarınızı yapabilirsiniz.

İçindekiler

1- Singapur

Dünyanın en gelişmiş şehir devletlerinden biri olan Singapur aynı zamanda farklı ülkelerden en çok göç alan yerlerin başında geliyor. Şehrin son derece canlı kültürel yaşamı, gelişmiş ekonomisi ve sosyal olanakları Asya'dan Avrupa'ya çok sayıda yerleşimciyi buraya çekiyor. Tüm bu avantajlarına ek olarak görülmeye değer yapılar, parklar ve tabii dayanılmaz Uzak Doğu lezzetleri Singapur'u yurt dışında yaşamak için en iyi yerlerden biri haline getirmeye yeten nedener arasında. Şehri tepeden izleyebilecğeiniz havuzuyla bilinen Marina Bay Sands Otel'in de buluduğu Singapur'u kendi gözlerinizle görmek isterseniz en uygun seferleri karşılaştırmak için acele edin.

singapur

Uçak Bileti

2- Yeni Zelanda

Bize göre dünyanın öbür ucu sayılabilecek kadar uzak olan Yeni Zelanda benzersiz doğası ve düzenli şehirleriyle yurt dışında yaşamak isteyenlerin gözdesi. Ülkede anadilin İngilizce olması ve kolay iletişim kurabilme avantajı Yeni Zelanda'nın daha da popüler olmasını sağlayan nedenlerden sadece birkaçı. Güney Yarımküre'de yer alan ülkede mevsimler de bize göre tersten yaşanıyor ve bu duruma alışmak başlarda biaz zorlayıcı olabiliyor. Ancak başta sörf ve dalış olmak üzere birçok spor dalı için elverişli ortamı, iş bulma kolaylığı ve diğer avantajlarıyla Yeni Zelanda bu konuda en iyilerden biri.

Yeni Zellanda

3- Kanada

Özellikle son yıllarda dünyanın farklı yerlerinden en fazla göçmen başvurusu alan ülkelerden biri de Kanada. Ülkenin gelişmiş altyapısı, eğitim ve sağlık gibi alanlarda sağladığı kolaylıklar ve benzersiz doğal güzellikleri Kanada'nın çekim merkezi haline gelmesini sağlıyor. Kanada'nın en ünlü tatları arasında yer alan ve bir çeşit patates kızartması olan poutine başta olmak üzere sayısız lezzet de gezginleri ve buraya yerleşenleri bekliyor. Dünyada tıpkı poutine gibi tadabileceğiniz farklı sokak lezzetlerine göz atmak isterseniz tıklayın. Kanada'ya en uygun uçuşları karşılaştırmak isteyenler de buraya!

canada

4- İsviçre

Aynı zamanda Zürih ve Cenevre gibi dünyanın en pahalı şehirlerinden bazılarının da bulunduğu İsviçre kısa veya uzun süreli olarak en fazla göç alan ülkelerden biri. İsviçre'nin gelişmiş ekonomisi ve gizlilik kurallarıyla ünlü bankaları buraya dünyanın her yerinden çalışmak ve yaşamak isteyenleri çekiyor. Bununla birlikte ülke ekonomik olarak her ne kadar gelişmiş olsa da yaşam giderleri konusunda dünyanın en pahalı yerlerinden biri. İsviçre'de genel olarak konut, ulaşım ve diğer yaşam giderleri oldukça yüksek. Bu da en azından gelirleri aynı oranda yüksek olmayan yerleşimciler için fazlasıyla zorlayıcı olabiliyor. İsviçre'nin en popüler şehirlerinden Zürih'te gezilecek harika yerlere göz atmak için tıklayın. Şehre en uygun uçak bileti fırsatları da burada.

isvicre

5- Bahreyn

Basra Körfezi kıyısında yer alan küçük bir ada ülkesi olan Bahreyn yerleşme ve yaşama konusunda birçok Avrupa ülkesini geride bırakıyor. Ülkenin gelişmiş ekonomisi ve özellikle son yıllarda çok sayıda uluslararası şirketin burada ofis açması Bahreyn'in yıldızını gitgide daha fazla parlatıyor. Ülkede başta konut kiraları ve diğer giderler artan ilginin de etkisiyle gitgide yükselse de genel olarak gelir düzeyinin yüksek olması ve ulaşım, altyapı gibi birçok alanda kolaylıklar sağlaması Bahreyn'in bu alanda ilgi odağına yerleşmesini sağlıyor. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun seferlere göz atmak isterseniz tıklayın yeter. Bahrenyn'in başkenti Manama'da kalabileceğiniz otel alternatifleri de burada.

bahreyn


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN